Prezent ślubny

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Prezent ślubny

Post autor: czarownica333 »

Dostałam ostatnio zaproszenie na ślub do moich dobrych znajomych. No i mam straszny problem teraz - nie mam pomysłu na prezent. Nie chcę im kupować czegoś w stylu żelazko/mikser/serwis do kawy, bo uważam to za oklepane i mało oryginalne, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Myślałam już o antyramie ze zdjęciami z ich życia, od dzieciństwa do dorosłości, filiżankach z ich zdjęciami albo ręcznie robionym kalendarzu z cytatami, ale nic mi z tego nie pasuje tak zupełnie. Może zetknęliście się kiedyś z nietypowym prezentem ślubnym i moglibyście mi coś doradzić? (dozgonna wdzięczność zapewniona :D) :)
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Prezent ślubny

Post autor: Blood On The Ground »

Może to, co powiem będzie kompletnie oklepane, ale chyba lepiej dać pieniądze niż coś zupełnie nieprzydatnego ; ) Lista prezentów jakie oczekują państwo młodzi też jest dobrym pomysłem- dostaną to czego potzrebują i nie powtórzy się to w iluś egzemplarzach.


Pomysł z antyramą bardzo mi się podoba :)

Możesz też sama im coś uszyć- np. jakąś super narzutę na łóżko ; p
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Prezent ślubny

Post autor: Kubuś »

z ta antyrama moze sprobuj cos w stylu tasmy filmowej tak ze kazda klatka to inne zdjecie i tak to fajnie skrecone zeby za dlugie nie bylo i pare rzedow zdjec zeby sei zmiescilo ;) fajne pomysly
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezent ślubny

Post autor: ylka »

Coś niebanalnego będzie pewnie miłym urozmaiceniem wśród sterty garnków, etc. :)

Nie wiem jaka jest ich sytuacja materialna, ale młode małżeństwa zazwyczaj potrzebują do swego nowego mieszkania/domu WSZYSTKIEGO. Nawet ścierek, na które nie zwraca się zbytniej uwagi ;)

Więc sama wybierz coś z trzech możliwości:
* coś praktycznego, ale najlepiej to uzgodnić wcześniej, żeby się nie powtarzało
* pieniądze - sami będą wiedzieli, czego im najbardziej potrzeba, a jeszcze brakuje
* prezent zupełnie niezwyczajny, utrzymany w klimacie tego, co napisałaś wcześniej ;)
smile like a melon slice : )
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Prezent ślubny

Post autor: agatha2 »

A moim zdaniem nie ma sensu wymyslac :) własnoręcznie możesz zrobic co najwyżej kartkę a do środka włożyc pieniądze... oni zrobią z nimi co będą chcieli
Prezenty sie powtarzają i potem nie wiadomo co z nimi zrobic
A Ty nie wydasz dużo kasy... bo nie musisz.... za ilośc niedużą nic konkretnego nie kupisz... więc chyba naprawdę dac im szanse na uzbieranie fajnej sumki
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Prezent ślubny

Post autor: czarownica333 »

Blood: dzięki, zainspirowałaś mnie ;) narzuty uszyć nie zdążę na pewno, ale może jakaś poszewka na poduszkę albo jakieś serwetki :)

Kubuś: ja myślałam, żeby to zrobić tak, że z jednego rogu wychodzą zdjęcia małej jej, z drugiego małego jego i tak coraz starsi a na środku wspólne zdjęcie :) patent z taśmą filmową był już wykorzystywany i oni go raczej znają ;)

Ylka: właśnie szukam czegoś oryginalnego, bo mieszkanko już dawno mają urządzone ;)

Agatha: w (prawie) każdym innym przypadku pieniądze - jak najbardziej, ale Irenka jest dla mnie zbyt bliską i zbyt ważną osobą, żeby to tak mało oryginalnie potraktować :)

Ale dziękuję Wam za propozycje :) coś pewnie wybiorę :)
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Prezent ślubny

Post autor: =MiLi= »

No więc tak... zawsze najbardziej przydadzą sie pieniądze... ja nie uważam, ze to nie jest mało oryginalne, to po prostu potrzebne. Trochę osób da kasę, uzbiera się większa sumka i można kupić coś konkretnego, albo odłożyć na jakieś konto... a generalnie pomysłów na prezent jest mnóstwo... ręczniki, ścierki, pościel, kino domowe, sprzęt gospodarstwa domowego itd... co do tej antyramy to Oni będą myślę robili album ślubny i tam powklejają swoje zdjęcia od maleńkości, jeżeli mają kamerzystę On to samo zrobi na filmie myślę... a najłatwiej po prostu zapytać, żeby prezenty się nie powtarzały i żeby wiedzieć, ze kupimy rzecz, z której Para Młoda się ucieszy :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ODPOWIEDZ