Tesknicie za beztroskim dziecinstwem?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tesknicie za beztroskim dziecinstwem?

Post autor: Jessica »

m1h4l pisze:samobójstwo nie jest dobrym rozwiązaniem
Kto tu mówi o samobójstwie? Mi się podoba wizja nieśmiertelności. I nie jest ona już tak nie realna :wink: Jeśli nie to, to zostaje mi reinkarnacja :D
Let's make all dreams come true!
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Tesknicie za beztroskim dziecinstwem?

Post autor: Martuśka »

tęsknie za dzieciństwem gdy mam nawał problemów bo zdarza mi się tak, ale pamiętam ze będąc dzieckiem też miałam problemy które wydawały mi sie olbrzymie a tak na prawde były błahe i teraz tez tak sobie tłumacze ze za kilka lat moje problemy z przeszłości będą błahe... mam nadzieje ze tak właśnie będzie:) a co do ograniczenia wolności w dzieciństwie... hmm to chyba zależy od rodziców na ile dziecku pozwolą bo wiadomo ze w wieku 7 czy 8 lat nie myśli się o imprezach, alkoholu czy seksie... jedynie nie pozwalali zostać dłużej u koleżanki/kolegi i tyle... bo co takie dziecko miałoby robić? jedynie wszędzie rodzice zabierają dziecko i nie zostawiają go samego w domu ale to raczej świadczy o odpowiedzialności rodziców:)
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Tesknicie za beztroskim dziecinstwem?

Post autor: Virgin »

jak bylam mala to zastanawialam sie, co ja bede robic w przyszlosci jak juz znudza mi sie zabawki. nie wyobrazalam sobie tego :p uwazalam, ze zycie inne niz przedszkolne (a nie chodzilam do przedszkola :D bawily sie ze mna babcie :D bosko bylo) czy wczesno szkole jest nudne i pewnie nie wie sie, co zrobic z wiekszoscia czasu :) nie chcialam dorastac to pamietam :) czasem teraz zatesknie za lalkami, zabawami w dom, czy na podworku w motomyszy ;> hehe ja tam wielu problemow nie mialam - juz rodzice o to zadbali, poza tym czas plyna duuuzo wolniej i bylo fajnie, a teraz kazdy rok uplywa coraz szybciej. ale zycie jest piekne takie jakie jest i kazdy roczek jest fajny :)
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Tesknicie za beztroskim dziecinstwem?

Post autor: agatha2 »

Im człowiek jest starszy tym szybciej płynie mu czas. Jest to potwierdzone naukowo. Wiąże się to z tym, że dla rocznego dziecka pół roku to pół jego życia. Odczuwa ten czas jak 50latek 25 lat.

Kiedy byłam dzieckiem bałam się przyszłości. Miałam długie włosy i nie wyobrażałam sobie jak sobie poradzę bez mamy która je codziennie szczotkuje... bałam się też rozkładów jazdy pks, bo nie potrafiłam z nich korzystać :)
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
ODPOWIEDZ