RPG

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

RPG

Post autor: czarownica333 »

Nie bardzo wiedziałam, gdzie ten temat wsadzić to wrzucam go tutaj ;)

Nigdy w życiu nie miałam styczności z RPG. Nie mam bladego pojęcia o co w tym chodzi, na czym to polega itp. Kiedy byłam na kolonii z dzieciakami (mają od 7 do 11 lat) jeden z opiekunów zaczął z kilkoma małymi chłopakami w to grać. Po dwóch dniach od rozpoczęcia gry jeden z chłopców (8 lat) zaczął ostro panikować. Wpadał w histerię przy każdym spacerze do lasu, na każdy najlżejszy trzask gałęzi reagował wrzaskiem, nie wspominając już o tym, co się działo kiedy ugryzła go mrówka. Zaczął się bać ciemności czy zostawania samemu w pokoju. Chciałam zapytać czy ktoś z Was orientuje się, jaki wpływ RPG może mieć na psychikę dziecka, ew. może polecić mi dobrą literaturę/stronę internetową dotyczącą tej kwestii (będąc zupełnym laikiem boję się, że szukając sama po prostu naczytam się bzdur... ;) )

Po zakończeniu gry (trochę przeze mnie na rzeczonym opiekunie wymuszonym) objawy te zaczęły stopniowo ustępować, ale boję się, że dziecku na zawsze może zostać uraz... Czy jest to możliwe?

Chciałam jeszcze zapytać o kilka podstawowych informacji, czym są gry RPG, kiedy można zacząć w nie grać, ogólny zarys zasad itp. Każde odwołanie do wiarygodnego źródła mile widziane ;)

Dziękuję z góry ;) :*
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: RPG

Post autor: shyduo »

Sorki, że teraz nie napisze o RP, ale na pewno jest coś na Wikipedii, ale wpływ może to mieć taki sam jak TV, książki czy komp. Po prostu RPG sa baredzo wciągającymi i angazującymi grami. Z tego jednak powodu bardzo ciekawymi. nie widze przeciwskazań do grania w nie. Sam zacząłem grać w 4 klasie podstawówki :) Do tego wystarczy popatrzeć z czym dzieciaki mają do czynienia w dzisiejszym świecie, RPG nie są niczym złym, powiem więcej, rozwijają wyobraźnię duzo bardziej niż np. książki
Ares
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 01.07.2007, 11:06

Re: RPG

Post autor: Ares »

Gry RPG mozna zrozumieć różnie, al żadnych szkód nie mogą wywrzeć na psychice.
Ares
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: RPG

Post autor: czarownica333 »

RPG nie są niczym złym, powiem więcej, rozwijają wyobraźnię duzo bardziej niż np. książki
no właśnie też mi się zawsze tak zdawało ;) chciałam tylko jeszcze zapytać, czy może się tak zdarzyć, że gra będzie źle poprowadzona i wtedy ta wyobraźnia 8-letniego dziecka pójdzie w złym kierunku... ale ogólnie, shyduo, to mnie pocieszyłeś, może po prostu na zachowanie tego małego złożyło się za dużo różnych czynników naraz ;p

*Ares - gdybyś widział tego małego, to chyba już nie byłbyś tego taki pewien ;)
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: RPG

Post autor: shyduo »

Wiesz, szatan może się kryć wszedzie :P Ale umówmy się, że to dziecko ma poblem z psychiką i to jest ten problem, a nie sama gra :P
ODPOWIEDZ