Granica między PRZYJAŹNIĄ a MIŁOŚCIĄ. Jak ją rozpoznać???

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
BOING747
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 25.07.2007, 22:18

Granica między PRZYJAŹNIĄ a MIŁOŚCIĄ. Jak ją rozpoznać???

Post autor: BOING747 »

Choć rok szkolny się skończył, moje problemy nie! Do naszej klasy A z klasy B przeniosła się pewna dziewczyna. Jest ładna, tak przed październikiem zacząłem się z nią kontaktować - sms. Dobrze mi się z nią gada, jej ze mną też. Często gadaliśmy w szkole dużo ze sobą. I często klasa nazywała nas parą, bo tak to wyglądało. Byliśmy na to źli :oops: , bo tak nie jest. Problem polega na tym, że ona to traktuje jako przyjaźń (pytałem się jej - tak mi powiedziała). A ja nie wiem :ok: czasem czuje, że to przyjaźń, a czasem czysta, dojrzała miłość (choć we wrześniu skończe dopiero 15 lat). W obliczu wakacji dużo gadamy - sms. Wyznałem jej tylko, że jestem chyba zakochany, nie powiedziałem w kim. Nie wiem czy ona wie.

Różnica między nami:
ona ryba; ja panna
Ja wzorowy, idę do zerówki, lingwista;ona średniak, artystka, dziennikarka lub architekt
Ona ładna;...no misterem to nie będę... [BEZ KOMENTARZA] :emm:
Ja dość biedny;ona zamożniejsza, ale pieniądze płyną :fala:

Proszę wyraźcie się na ten temat. Doradźcie. Z góry dziękuję :!:


MIŁOŚĆ TO NAJWIĘKSZA CHOROBA-NIE MA SZCZEPIONKI, ANI LEKARSTWA, PRZEJMUJE KONTROLĘ NAD CZŁOWIEKIEM, WYNISZCZA ORGANIZM, ODURZA ZMYSŁY, NISZCZY CZŁOWIEKA NA DŁUGI CZAS :!: :!: :!:
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Granica między PRZYJAŹNIĄ a MIŁOŚCIĄ. Jak ją rozpoznać???

Post autor: Martuśka »

Na początku od razu Ci powiem ze to właśnie przeciwieństwa sie przyciągają a nie podobieństwa:) Musisz upewnić sie co do niej czujesz, wtedy możesz jej to powiedzieć. Jeśli ona traktuje cię jak przyjaciela to już zawsze coś bo to więcej niż kolega. Zawsze jest szansa ze ta przyjaźń przerodzi sie w coś więcej. Może ona potrzebuje czasu na to by poczuć coś więcej. A kto wie czy dla niej też nie jesteś kimś więcej tylko może jest nieśmiała co do wyrażania swoich uczuć i czeka ze to ty zrobisz pierwszy krok...
jeśli chodzi o różnice majątkowe to myśle ze to nie ma znaczenia, tak samo jak nauka.
nie moge nic więcej powiedzieć bo nie wiem nawet co. trzeba troche poczekać i wyczuć ten moment by powiedzieć jej co czujesz. Życzę powodzenie :)
BOING747
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 25.07.2007, 22:18

Re: Granica między PRZYJAŹNIĄ a MIŁOŚCIĄ. Jak ją rozpoznać???

Post autor: BOING747 »

Dzięki, jestem wdzięczny. Zrobię jak mi radzisz. Ale czuję,że moje kłopoty się na tym nie skończą.
Narazie żyję niby przyjaźnią, niby miłością. Kto to wie :?:
Ale czekam nadal na podobne historie.
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Granica między PRZYJAŹNIĄ a MIŁOŚCIĄ. Jak ją rozpoznać???

Post autor: czarownica333 »

Martuśka chyba już tu wszystko napisała ;) ja mogę tylko dorzucić, że rozmowa jest podstawą każdej relacji, każdego uczucia. Jeśli dobrze Wam się rozmawia - to już mocna podstawa jest ;) daj sobie i jej czas i przede wszystkim pielęgnuj tę przyjaźń, która już jest między Wami ;) powodzenia ;)
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
ODPOWIEDZ