Miłość i przebaczenie.

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
ODPOWIEDZ
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Miłość i przebaczenie.

Post autor: robek »

Chciałem sie Was zapytać co jesteście w stanie wybaczyć w imię miłości? Bo nieraz się mówi o tym, ze skoro kogoś kochamy to i powinniśmy mu także wybaczać pewne błędy, które popełnia.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Miłość i przebaczenie.

Post autor: Martuśka »

trzymam sie jednego zdania: Naiwny wybacza i zapomina, głupi nie wybacza i nie zapomina, mądry wybacza ale nie zapomina... tego sie trzymam bo dla mnie to sie sprawdza czy to w miłości czy w ogólnie w życiu... Znam przypadek gdzie to sie sprawdziło w 100% a ten który wybaczył wcale tego nie żałuje :)
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miłość i przebaczenie.

Post autor: Anuś »

wydaje mi sie ze jak sie jest z kims kogo sie naprawde kocha to wybaczyc mozna naprawde duzo.. ale z kazdej takiej 'przygody' trzeba wyciagac madre wnioski na przyszlosc zeby to czy tamto sie nie powtarzalo.. bo wtedy troche mija sie z celem..

nie wiem czy potrafilabym wybaczyc zdrade.. tzn wybaczyc jak wybaczyc.. z czasem by mi na pewno przeszla zlosc - ale chyba bym nie mogla byc juz z osoba ktora mnie zdradzila :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Miłość i przebaczenie.

Post autor: Linka »

Mojemu chłopakowi często zdarza się mówić w newrach słowa, którch naprawde nie myśli. Jest strasznym nerwusem i w złości gada głupoty. ZDaje sobie z tego sprawę, że nie powinien tak mówić i potem tego żaluje, ale zawsze i tak mu wybaczam takie gadanie. Wybaczyłam mu też pewne wątpliwości, jakie miał co do naszego związku. Potrafię wybaczać, ale nie zapominam- a co idzie za tym zdarza mi się w złości coś tam wypominać.
Nie wybaczyłabym zdrady, jestem tego pewna. To dla mnie coś obrzydliwego i nawet nie potrafie sobie wyobrazić, że mogłabym być potem z kimś kto w czasie związku ze mną miał jakieś bliższe kontakty z inną dziewczyną.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Miłość i przebaczenie.

Post autor: IzzY »

wiecie... ja sama nie wiedziałam, że będę umiała tak wiele wybaczyć. Wydaje mi się, że jeśli napradę się kocha to można dokonywać rzeczy właściwie niemożliwych. Wybaczyłam nie raz... i tego nie żałuję. Nie zapomniałam ale wybaczyłam bo tak czułam. I tyle.
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Miłość i przebaczenie.

Post autor: agatha2 »

Wybaczenie musi być w związku na porządku dziennym, jeśli związek ma trwać. Bo wybaczać trzeba najbardziej błahe przewinienia, lenistwo, zapominalstwo, spóźnialstwo...
Wybaczenie zdrady wydaje się niektórym niemozliwe, ale przecież prawdziwa miłośc nie zna rzeczy niemożliwych... Wybaczenie takiego czynu jest dla osób kochających po prostu abstrakcją. Większość nie jest w stanie powiedzieć jak zareagowałaby naprawdę. I ja też myślę, że nie ma sensu się nad tym zastanawiać. To życie pisze scenariusze... oby nikt z nas nie był zmuszony do podejmowania decyzji związanych z tego typu wybaczaniem...
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Miłość i przebaczenie.

Post autor: Martuśka »

moja przyjaciółka zdradziła chłopaka, powiedziała mu o tym a on wybaczył jej po kilku dniach ale oczywiście nie zapomniał ( powiedział jej że nie ma do niej zaufania i nie wie kiedy je u niego odzyska i czy w ogóle)... mówi że nie żałuje ze jej wybaczył bo bez niej nie umie żyć... są ze sobą już długo i doskonale sie dogadują, on jej nie wypomina tej zdrady... po ich przykładzie wiem ze miłość dokonuje niemożliwego :)
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Miłość i przebaczenie.

Post autor: agatha2 »

Miłość i czas przecież. Pod wpływem impulsu robi się różne dziwne i głupie rzeczy, mówi się słowa, których później się żałuje. Zdrada... zelży jakiego rodzaju jest zdradą i kiedy do niej doszło... w jakim stopniu związek był rozwinięty, ile lat ma zdradzający/ca.. :)
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Miłość i przebaczenie.

Post autor: melOn »

nie wybaczę zdrady i kłamstwa, a to podstawa związku.
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Miłość i przebaczenie.

Post autor: agatha2 »

ja i tak myślę, że to się okaże... kiedy kochasz kogoś tak bardzo jak powietrze... bywa różnie...
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
ODPOWIEDZ