Wyprowadzka

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
h4d3s
Młody aktywny
Posty: 42
Rejestracja: 29.06.2007, 22:57

Wyprowadzka

Post autor: h4d3s »

Siemka
Co byście doradzili osobie ktora ma 18 lat(30 wrzesnia) i chce sie wyprowadzic jak sadzicie jest mozliwosc zeby dostala taka osoba mieszkanie kopalniane jesli nie ma pracy ?? aha wyjscie do rodziny(ciocia wujek itp) u tej osoby tez odpada. Jest do dla tej osoby bardzo wazna sprawa.
Pozdrawiam
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wyprowadzka

Post autor: agatha2 »

A no to suuuper :)
Super sytuację ma... ta osoba :)
Jeśli ta osoba nie ma pracy to z czego zamierza się utrzymywać?
Czy ta osoba wie, że trzeba płacic rachunki?
Czy ta osoba zdaje sobie sprawę ile kosztuje miesięczne wyżywienie?
Jesli ta osoba nie pracuje to co właściwie robi?
Uczy się?
Więc jak zamierza żyć?
Za co?
Myślę, że każdy chciałby dostać mieszkanie.
Nic nigdy nie dostaje się za darmo.
Myślę, że ta osoba powinna jeszcze raz zastanowić się nad swoją decyzją.
Czy to mądre i dojrzałe posunięcie...
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
h4d3s
Młody aktywny
Posty: 42
Rejestracja: 29.06.2007, 22:57

Re: Wyprowadzka

Post autor: h4d3s »

tez tak mowilem mu a on na to ze z kasa by nie mial problemu bo ma kuzyna ktory by mu to finansowal prze pewien czas(do skonczenia szkoly)
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wyprowadzka

Post autor: agatha2 »

To dlaczego sponsor nie weźmie go pod swój dach?
Dlaczego nie opłaci mu wynajętego mieszkania?
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Wyprowadzka

Post autor: *MysterY* »

i dlaczego mu płaci?
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Wyprowadzka

Post autor: Martuśka »

super jest mieć własny kąt ( sama nie długo bede miała:D) ale trzeba myśleć trochę o tym jak potem żyć... jak masz sie z czego utrzymać albo ktoś ( rodzice, opiekun prawny) cie może utrzymać ... takie podejrzane coś mi te utrzymywanie kuzyna... tak bezinteresownie... bardzo podejrzane... i nie rozumiem czemu sie tak temu koledze spieszy na własne, to jest fajne ale obowiązki są nie małe...
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Wyprowadzka

Post autor: Offik »

uwazam ze wyprowadzka w wieku 18 lat jest bardzo dobra szkola zycia dla takiej oosby...

warunek jest jeden... zdaje sie sam na siebie... a nie ze ktos mi moje "samodzielne" zycie finansuje...
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyprowadzka

Post autor: Anuś »

Dosc niepowazne nastawienie... :)
Co innego jak trzeba sie wyprowadzic (np. tak jak ja - studia w waw.. i nie mowie ze jestem ah i oh bo utrzymuja mnie rodzice. ale nie moglabym codziennie 300 km jezdzic na uczelnie :D ), a co innego jak sie chce :) jak sie chce to trzeba myslec o wszystkim. poczawszy od utrzymania, poprzez gotowanie az do wynoszenia smieci ;p nikt za nikogo nic 'na swoim' nie zrobi :)
powiedz mu zeby to jeszcze przemyslal :) na dorosle zycie przyjdzie jeszcze czas.. :)
a w wieku 18 lat duzo takich osob co mysla ze sa taaaakie dorosle :zdziwko:
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
h4d3s
Młody aktywny
Posty: 42
Rejestracja: 29.06.2007, 22:57

Re: Wyprowadzka

Post autor: h4d3s »

*MysterY* dlarczego mu płaci;> bo jego chrzestna mieszkala w niemiec i temu koledze wszystko oplacala ksiazki itp no a teraz to przejął jego kuzyn, a dlaczego mu sie spiesz ;> mowil ze jego rodzice go caly czas dobijaja nie umieja z nim "normalnie" rozmawiać
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wyprowadzka

Post autor: agatha2 »

Nie znam chyba 18nastolatka którego rodzice by nie dobijali :mrgreen:
Zgadzam się z Offikiem- b. dobra szkoła życia.
Niech próbuje, niech się wyprowadza, jesli uznał, że przemyslał wszystko dokładnie i nie wróci za parę tygodni z podkulonym ogonem do domu... to byłoby chyba większe upokorzenie i większy stres niż codzienne "dobijanie" :)
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Wyprowadzka

Post autor: Offik »

dodam jeszcze że ja sie z domu wyprowadziłem w wieku 19 lat, mieszkałem samemu 110 km od łodzi, prowadziłem wtedy przez dwa lata swoją firmę. To była dopiero szkoła życia...
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Wyprowadzka

Post autor: Virgin »

agatha2 pisze:Nie znam chyba 18nastolatka którego rodzice by nie dobijali :mrgreen:
ja jestem taka 18stolatka :D
ale to, ze dogaduje sie swietnie z rodzicami nie zmienia faktu, ze chcialabym juz sie usamodzielnic :)
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Wyprowadzka

Post autor: *MysterY* »

Virgin chcieć to wiesz, sobie można. Jeśli się ktoś wyprowadza, musi się pamiętać iż już nikt za niego nie posprząta, że trzeba opłacać mieszkanie (PS. wynajęcie mieszkania 2 pokoje z kuchnia i łazienką nie przekraczający 45 m kw. płaci się miesięcznie ok 800-900 zł na Bałutach w bloku), ja np. mógłbym się wyprowadzić ale niestety nie stać było by mnie na żywność bo 90% wydałbym na opłacenie, a gdzie kupić coś do mieszkania? a gdzie jedzenie? Najpierw trzeba to przemyśleć. Pzdr!
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: Wyprowadzka

Post autor: Virgin »

przeciez pisze ze usamodzielnic, czyli samemu sobie zapewniac eee sprzatanie :p, samemu oplacac mieszkanie i pozostale rachunki, byc samowystarczalnym
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyprowadzka

Post autor: Anuś »

mysle ze na wszystko przyjdzie czas..
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Wyprowadzka

Post autor: robek »

Możesz sie usamodzielnic i iść na swoje. Ale tylko wtedy gdy będziesz juz pracowac i zarabiać na swoje utrzymanie. W brew temy co się mówi wynajem i stancja sporo kosztują i nie kazdego na to stać.
ODPOWIEDZ