matura z matematyki i fizyki, jakie studia?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
marciula
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 06.09.2007, 20:24

matura z matematyki i fizyki, jakie studia?

Post autor: marciula »

mam pytanie. jestem tegoroczna maturzystka...bardzo lubie matematyke....fizyke troszke mniej:P zamierzam zdawac z tych przedmiotow mature....ale nie mam pojecia na jakie studia sie pozniej wybrac:( i na jakim poziomie zdawac te przedmioty:( prosze o pomoc...plisss:(
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: matura z matematyki i fizyki, jakie studia?

Post autor: *MysterY* »

najlepiej zdawać na rozszerzonym wszystko ttylko wiesz musisz dac sobie rade a po tych studiach to wiesz matematyka jakas czy cos takiego, moze byc politechnika ;)
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: matura z matematyki i fizyki, jakie studia?

Post autor: Linka »

Wystarczy popatrzeć na oferty szkół wyższych- wiele z nich nadal reklamuje się bo mają dodatkowy nabór. Popatrz jakie przedmioty rozważają podczas rekrutacji.
Po matmie i fizyce można iść na pewno na informatykę albo coś politechnicznego. Ja np po samej matematyce poszłam na ekonomię.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: matura z matematyki i fizyki, jakie studia?

Post autor: Paweł »

matematyka jest najbardziej popularna.
z nią będziesz miała szeroki wybór...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: matura z matematyki i fizyki, jakie studia?

Post autor: Martuśka »

wszystko zależy od wymagań szkoły do której będziesz sie wybierać, ja wybierając przedmioty i poziom patrzyłam czego ode mnie wymagają na wybranej przeze mnie uczelni...
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: matura z matematyki i fizyki, jakie studia?

Post autor: Anuś »

mat i fiz?:) to chyba dosc oczywiste ze politechnika:)
tam jak jeszcze dolozysz jezyk i zdasz wszystko ok to na kazdy kierunek cie przyjma chyba :D:D

jak nie politechnika to uniwerek - matematyka, zarządzanie może, ekonomia to nie wiem jaka z sama matma .. ale juz z jezykiem to bez problemu chyba, jak jeszcze historia to socjologia, jak polski to psychologia... z matematyka mozna cudowac :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
ODPOWIEDZ