jak jest w liceum

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
martynka_15
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 30.07.2007, 21:49
Lokalizacja: opole

jak jest w liceum

Post autor: martynka_15 »

Za rok chciałabym pójśc do liceum.Wszystko byłoby normalne gdyby nie fakt że boje się tych pierwszych dni.Chciałabym żebyście napisali jak to jest w tych w pierwszych dniach na przerwach i na lekcjach.
KOCHAM CIĘ JUŻ NA ZAWSZE KOCHANIE I NIGDY NIE PRZESTANĘ:*:*:*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: jak jest w liceum

Post autor: Martuśka »

pierwsze dni to po prostu zapoznawanie sie z ludźmi... na lekcjach jest mówione o gimnazjum, zapoznawanie sie z książkami, przedmiotem ( czego będziecie sie uczyć w liceum)... na przerwach jest spokojniej niż w gimnazjum. Ludzie są dojrzalsi, nie ma 'kocenia' ( u mnie nie było), poziom nauczania jest wyższy niż w gimnazjum i z ludźmi można sie dogadać normalnie... Nie ma głąbów którzy rozwalają lekcje swoim zachowaniem popisując sie przed klasą... Jest lepiej niż w gimnazjum:)
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: jak jest w liceum

Post autor: GoSiAcZeK »

Jestem teraz w 2 kl. LO. W jednym budynku mamy i LO i Gim, także klasa nie zmieniła mi się całkowicie, bo doszło tylko parę nowych osób. Czy jest lepiej? Ja obecnie twierdzę, że nie. W gimnzjum byliśmy o wiele bardziej zgrani, teraz atmosfera się popsuła przez parę osób, jak już pisałam w innym temacie. Faktem jest, że ludzie są dojrzalsi, jest więcej nauki, bez przerwy mówi się o maturach, ale już nie jesteś traktowana jak dziecko. Ja np. ze swoimi nauczycielkami rozmawiam o wszystkim, począwszy od przedmiotu którego uczą, a kończąc na ciuchach i imprezach ;) Także ogólnie mówiąc tak jak pisała Martuśka pierwsze dni to poznawania szkoły, klasy, nauczycieli i życzę Ci, żebyś trafiła na fajną klasę, bo od tego wbrew pozorom zależy to jak się w danej szkole czujesz.
13.02.2005 r.

A. ;**
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: jak jest w liceum

Post autor: =MiLi= »

Jak jest w liceum? W moim było super :) fakt, że to nowa sytuacji i trzeba się przyzwyczaić, poznaje się nowych ludzi, nauczycieli.... ludzie są zazwyczaj poważniejsi, nie bawią Ich durne wygłupy jak w gimnazjum itd Co do kocenia to wszystko zależy, u mnie w gimnazjum nie było kocenia np w LO próbowały starsze klasy, ale nie udało Im się :) Bardzo dużo zależy od atmosfery, od ludzi, nauczycieli... ale szczerze mówiąc do podstawówki i gimnazjum nie wróciłabym za żadne skarby świata... a w liceum było ok, więc mogłabym się zastanowić ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: jak jest w liceum

Post autor: shyduo »

=MiLi= pisze:udzie są zazwyczaj poważniejsi, nie bawią Ich durne wygłupy jak w gimnazjum
Co nie oznacza, ż enie można się wygłupiać w szkole i "rozerwać" trochę szkołę. moja klasa się w tym specjalizowała :P Takze jest tez wesoło


=MiLi= pisze:Co do kocenia to wszystko zależy, u mnie w gimnazjum nie było kocenia np w LO próbowały starsze klasy, ale nie udało im się :)
Tia, u mnie jak próbowali w zeszłym roku skocić pierwszaków to jeden gość z trzeciej klasy wyladował w szpitalu (oczywiście niby nikt nic nie wiedział, bo całe zdarzenie było poza murami szkoły itd. itd.), także kocenie to już raczej nie problem :P
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: jak jest w liceum

Post autor: =MiLi= »

shyduo pisze:
=MiLi= pisze:udzie są zazwyczaj poważniejsi, nie bawią Ich durne wygłupy jak w gimnazjum
Co nie oznacza, ż enie można się wygłupiać w szkole i "rozerwać" trochę szkołę. moja klasa się w tym specjalizowała :P Takze jest tez wesoło
Jasne, ze można się powygłupiać :) ale wszystko na poziomie ;) my też się wygłupialiśmy ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: jak jest w liceum

Post autor: Offik »

ogolnie w szkole sredniej jest bardzo fajnie, natomiast kolezance chodzilo chyba o to jak to jest w pierszych dniach... ja niestety nie pamietam juz jak to bylo jak pojawilem sie w technikum po raz pierwszy... choc wydaje mi sie ze dosc szybko nawiazaly sie w klasie paczki i bylo z kim siedziecd na przerwie:)
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: jak jest w liceum

Post autor: czarownica333 »

W moim liceum jest cudnie! ;) na początku było ciężko - nie znałam nikogo, a reszta klasy prawie cała się znała całkiem dobrze. Ciężko było się przełamać i do kogoś podejść. Pierwsze dni, to poznawanie siebie nawzajem, zapamiętywanie imion - wtedy najłatwiej nawiązać znajomość, w końcu tyyyle tematów wtedy jest. A i nauczyciele jeszcze podchodzą w miarę ulgowo, dają czas na zaaklimatyzowanie się. Nawet się człowiek nie zorientuje, jak już ma pełno znajomych. Ogólnie świetna sprawa ;)
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
m1h4l
Młody aktywny
Posty: 88
Rejestracja: 03.06.2007, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: jak jest w liceum

Post autor: m1h4l »

U mnie pierwsze dni w liceum - KOSZMAR
Wszyscy niemili, szatniarka zamiata na Ciebie brudy, nauczyciele krzyczą na każdym kroku za najmniejszy błąd (nawet jak nie ma to znajdą - jak kiedyś na terenach Polski Rosjanie), masz szczęście jeśli nie zostaniesz pobita/y. Generalnie polecam koniec edukacji po gimnazjum :(
A tak na serio to nasza opinia nie da za wiele :) Zależy do jakiego idziesz liceum - jeśli idziesz do jakiegoś podrzędnego do którego próg wynosi 20 pkt, to może być ciekawie (co nie znaczy, że źle :D). Jeśli do jakiegoś lepszego to nie ma problemu. Jak już zostało napisane - ludzie są dojrzalsi :)
quidquid latine dictum sit, altum videtur
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: jak jest w liceum

Post autor: Centi66691 »

Liceum wiele nauki jednym słowem i każdy trąbi MAtura MAURA i że już trzeba miej więcej wybrać przedmioty ( 1 klasa liceum) i jak się powie że ma się jeszcze 2,5 roku to mówią że nie liczy się klasy 3 liceum :D czy tak jest naprawdę?
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: jak jest w liceum

Post autor: shyduo »

Chyba, ze postanowisz balować i cieszyć się tym, ze zbliżasz się do 18-stki przez pierwsze trzy to potem liczy się tylko trzecia klasa. Jednak takiego podejścia bardzo nie polecam

po prostu miałem rok z zycia, a matury i tak o mało co nie zawaliłem
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: jak jest w liceum

Post autor: Centi66691 »

yhym :)
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: jak jest w liceum

Post autor: Virgin »

jak na razie to u mnie niewiele nauki takiej szkolnej w tej klasie maturalnej. lekcje tez nam czesto przepadaja (zwlaszcza pierwszego miesiaca, kiedy wojowali wszyscy z dyrektorka o stodniowke poza szkola i z osobami towarzyszacymi).
najgorsze jest to, ze masz swiadomosc, ze w szkole nie naucza cie do matury (mimo, ze szkole mam z wysokim poziomem) i zaczynaja sie nerwy :p jakbym sama sie do ksiazek nie wziela to bym w tym roku nic nie robila :D
znowu 2klasa to bylo nauki straszliwie duzo, wiele przedmiotow odchodzilo, wiec walka o oceny, i wszystko poprzeplatane imprezami 18stkowymi :p
ale ogolnie liceum to swietny rozdzial w zyciu :)
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
Luria
Młody aktywny
Posty: 30
Rejestracja: 11.01.2008, 19:10

Re: jak jest w liceum

Post autor: Luria »

Dziewczyny to się zawsze boją... ;)

Do nauczycieli musisz się zwracać inaczej. Poza tym uczniowie to w większości takie bydło jak w gimnazjum i przypuszczam, że lepsi ludzie są w technikach.

Dawniej było liceum świetnym miejscem.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: jak jest w liceum

Post autor: JaGaKi »

E tam, zależy od liceum - ja swoje wspominam super :) te wypady na miasto, kitranie się z papierosami przed dyrektorem, 18nastki czy w ogole podjezdzanie trabantem pod szkołe to były czasy :P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: jak jest w liceum

Post autor: Blood On The Ground »

Jak jest w LO? Inaczej. Po 3 latach coś tam mogę powiedzieć. Pierwsze dni? Chaos, szukanie sal i groźne spojrzenia starszych kolegów :mrgreen: A poza tym wyrabianie opinii o sobie, szukanie nowych znajomości. Liceum jest naprawdę lepsze.
Żyć to znaczy rodzić się powoli
spokogosc
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 28.06.2007, 11:01
Lokalizacja: Łódź

Re: jak jest w liceum

Post autor: spokogosc »

Najlepsza w liceum jest 2 klasa.....wtedy jest tyle imprez integracyjnych (mam na myśli 18) że hoho, wbrew pozorom liceum jest najlepszym okresem w czasie całej edukacji :).
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: jak jest w liceum

Post autor: Linka »

spokogosc pisze:wbrew pozorom liceum jest najlepszym okresem w czasie całej edukacji :).
na studiach też jest fajnie :P
a swoje czasy szkoły średniej też bardzo dobrze wspominam :)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: jak jest w liceum

Post autor: JaGaKi »

Dla mnie najlepsza jest 3 klasa LO - tworzą się wtedy najlepsi znajomi, przyjaciele. i szczerze to chyba wtedy najwięcej poimprezowałem, najmniej się uczyłęm i najwięcej świata poznałem:P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: jak jest w liceum

Post autor: shyduo »

Tylko tu pojawia się pytanie... Czy Twoja klasa 3 to była klasa maturalna?? ;)
ODPOWIEDZ