Matura z geografii

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
Matula
Młody aktywny
Posty: 31
Rejestracja: 21.03.2007, 16:51
Lokalizacja: z komputera ^^

Matura z geografii

Post autor: Matula »

Jestem w drugiej klasie LO. Mam zamiar zdawać rozszerzoną mature z geografii, jednak w klasie realizuje program podstawowy. Czy ktoś z Was przygotowywał się na własną rękę do matury z geografii? W jaki sposób? Jakie książki możecie polecić?
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Matura z geografii

Post autor: Anuś »

ja na przyklad ;p
czytalam moje podreczniki do geografii, robilam notatki :) zrobilam duzo przykladowych testow :)
dobre ksiazki to ksiazki Skrzypczaka:
http://www.merlin.com.pl/frontend/brows ... 42438.html
http://www.merlin.com.pl/frontend/brows ... 32296.html

ale dla mnie byly za madre i szybko z nich zrezygnowalam ;p:)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
spokogosc
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 28.06.2007, 11:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Matura z geografii

Post autor: spokogosc »

To może Ja się wypowiem , uczeń ze mnie marny nigdy nie miałem czasu na naukę a maturę z geografii zdałem (podstawową) bez żadnych problemów , pewnie dlatego że Giertych był ministrem. W sumie kupiłem sobie na przypomnienie wiadomości repetytorium z geografii (oczywiście do niego nie zajrzałem). Tobie też radzę przejść się do jakiejś dobrej księgarni poproszenia o pokazanie wszystkich repetytoriów jakie mają i sobie sama wybierzesz te które Ci przypasują. Ja mam repetytorium gdzie na początku są wiadomości przypomnienia omówienia i w ogóle a na 30 ostatnich stronach 3 próbne maturki które można sobie samemu rozwiązać (jak chcesz autora i wydawnictwo mogę podać jak wrócę do domu) .


P.S.

Matura z geografii nie jest taka straszna jak się wydaje :) .

Pozdrawiam.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Matura z geografii

Post autor: Martuśka »

spokogosc pisze:P.S.
Matura z geografii nie jest taka straszna jak się wydaje :) .
tak można powiedzieć o całej maturze:):)

nie zdawałam z geografii matury ale mam kumpla który zdawał z geografii na poziomie rozszerzonym. nie powiem jakie dokładnie miał książki bo nie interesowałam sie tym za bardzo ale miał wszystkie z liceum z Operona chyba ( w szkole tez miał podstawowy program), dokupił kilka repetytoriów różnych firm, chodził na korepetycje i oczywiście fakultety w szkole. Maturę zdał na ponad 70 % na rozszerzonym poziomie ale uczył sie bardzo dużo, każdą chwilę wolną siedział nad książkami... w klasie też kumpela zdawała maturę rozszerzoną jako jedna z 4 w całej szkole i korzystała z książek Operonu ( takie zielone to były, mapek dużo tam było).
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Matura z geografii

Post autor: ::PiotreK:: »

-Wikipedia

-poprzeglądaj atlasy szczególnie mapki tematyczne

-jakieś repetytorium może sie przydać

-i przede wszystkim stare książki z liceum i gimnazjum

-zajecia dodatkowe w szkole są bardzo przydatne, możesz zapytać o wszystkie wątpliwości kogoś kto dobrze sie na tym zna

mi to wystarczyło żeby zdać geografie rozszerzoną chyba całkiem dobrze i dostać sie na studia na geografie
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Matura z geografii

Post autor: JaGaKi »

Szczerze mówiąc to zdawałem mature z geografi rozszerzoną i była... banalna - wyszedłem po godzinie i mam ponad 85%... To jest strasznie logiczny przedmiot, ponad połowe informacji się po prostu wie lub wyczytuje z gazet. No chyba, że jest się ignorantem:P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Matura z geografii

Post autor: Centi66691 »

a ja sądzę że matura z gegry jest ciężka pamiętam jak mój brat zdawał i zdał ją dobrze ale musisz znać rzeki góry itp gdzie co leży tak na wyrywki :) Pamiętam kiedyś miałem odrobić ćwiczenia i mówiłem mu co ? i gdzie mam zaznaczyć pomógł mi..Później były jakieś zadania do zrobienia i co dostałem ?? 5+ :D
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Matura z geografii

Post autor: Linka »

musisz znać rzeki góry itp gdzie co leży tak na wyrywki
to wiadomo, że takie coś trzeba znać. Z reszą takie rzeczy to u mnie w szkole były normalnie do zaliczenia przedmiotu.
Ale geografia jest faktycznie przedmiotem, nad którym trzeba posiedziec, trochę pozakuwać. Dlatego ja z lenistwa wybrałam matmę, żeby niczego nie uczyć się na pamięć :P
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Matura z geografii

Post autor: czarownica333 »

taaaa... Centi, Linka straszcie mnie dalej... ;p
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Matura z geografii

Post autor: Centi66691 »

Ja Cię nie straszę broń Boże :) lepiej zdać niż nie :)
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Matura z geografii

Post autor: JaGaKi »

Rany, się podniecacie niezdrowo - matura z geografi rozszerzona jest prosta, tylko trzeba logicznie myśleć i mieć troszke informacji - nie potrzeba wkuwac ksiazek niewiadomo jak. Ja zdałem mature a tak naprawde uczyłem się 6 godzin w ciagu całego drugiego semestru:P

Klasa maturalna to tak narpawde pora żeby się ostatni raz wyszaleć w liceum a nie wkuwać bezsensownie książki - bo i tak się ją zda i to na wysokim poziomie.
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Matura z geografii

Post autor: czarownica333 »

a pfff... akurat geografia nie jest tym przedmiotem, którym zamierzam się przejmować, zwłaszcza, że piszę podstawową ;p na razie nie uczę się jej w ogóle, ale powoli zaczynam zapominać, to czego się uczyłam w 1. i 2. klasie, a teraz geografii już nie mamy... aczkolwiek zamierzam zdać, jakkolwiek, bo jakkolwiek, ale zdać ;p
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Matura z geografii

Post autor: =MiLi= »

Hmm z tego co wiem i się orientuję to matura z geografii zawsze jest najprostsza z możliwych przedmiotów do wyboru. Ja nie lubię geografii, więc nigdy nie myślałam nawet przez sekundę aby ją zdawać, ale moi znajomi, którzy powiedzmy "nie przykładali się za bardzo do nauki" zdawali geografię i poszło Im bardzo dobrze :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Matura z geografii

Post autor: Centi66691 »

JaGaKi pisze:Rany, się podniecacie niezdrowo - matura z geografi rozszerzona jest prosta,
1.Nie podniecamy się bo orgazmu nie pokazujemy....
2.Nie wszyscy są tacy zdolni jak ty
3.To jest jakiś na skok na nas??
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Matura z geografii

Post autor: JaGaKi »

DLaczego skok na was? nie zrozumiałem chyba o co chodzi :P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
ODPOWIEDZ