jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
juniaa
Młody aktywny
Posty: 27
Rejestracja: 09.09.2007, 11:13
Lokalizacja: wawa

jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: juniaa »

Zaczełam wspołżyc z chlopakiem ... Nie moge powiezdziec o tym mamie .. Chciała bym miec tabletki antykoncepcyjne ale z tego co wiem sa na recepte .. potrzebuje ich bo wiem ze kondonn nie da 100% pewnosci .. Nie wiem jak mam je zdobyć.. pomożcie !! :oops:
Ostatnio zmieniony 02.11.2007, 17:43 przez juniaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: Linka »

Iść do ginekologa i go o nie poprosić... przecież nie kupić na rynku czy przez neta ;p
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: =MiLi= »

Wystarczy pójść do ginekologa i Go o nie poprosić, Ginekolog dobierze najodpowiedniejsze dla Ciebie. Tylko o ile dobrze kojarzę jeżeli masz mniej niż 18 lat będzie potrzebna zgoda osoby dorosłej.

Swoją drogą dziwne, ze nie wiesz tak oczywistych rzeczy a bierzesz się za współżycie :roll:
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: agatha2 »

Nie ma metody antykoncepcyjnej dającej 100% pewności. Najpierw trochę wiedzy teoretycznej, bo zaczynający od praktyki niezbyt dobrze na tym wychodzą...
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: GoSiAcZeK »

Po pierwsze nie obejdzie się bez wizyty u ginekologa, a jeśli nie masz 18 lat musisz mieć zgodę któregoś z rodziców na badanie. Po drugie to nie jest tak, że idziesz, mówisz że chcesz tabletki i je bez problemu dostajesz... A po trzecie:
Swoją drogą dziwne, ze nie wiesz tak oczywistych rzeczy a bierzesz się za współżycie
zastanów się poważnie nad tym stwierdzeniem MiLi ;)
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: Offik »

zgadzam sie z dziewczynami:)

trzeba isc do ginekologa,
troche chyba cie dziewczyny strasza ze bedzie zgoda rodzicow potrzebna do badania, ale to pewnie zalezy na jakiego ginekologa trafisz.

a najlepsza metoda antykoncepcji jest ... szklanka wody zamiast seksu:)
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: *MysterY* »

Nie wiem może jestem staromodny ale... z całym szacunkiem, Ty masz dopiero 13 lat... Nie przesadzasz? Uprawiać seks w takim wieku? Ile już jesteście parą? Bo z poprzednich tematów wynika że nie długo... czy to nie za wcześnie na uprawianie seksu? Jak dasz mu wszystko naraz to się mu znudzisz i Cię wymieni na "nowszy" model. Ale to twoja sprawa. 3m Się
Teraz napiszę coś czego nie musisz czytać bo stwierdzisz że Cię nie lubię ale: czy ta prezerwatywa nie jest za duża dla twojego chłopaka? :P

Pzdr *MyS* :mrgreen:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: Paweł »

*MysterY* pisze:Nie wiem może jestem staromodny ale... z całym szacunkiem, Ty masz dopiero 13 lat... Nie przesadzasz? Uprawiać seks w takim wieku? Ile już jesteście parą? Bo z poprzednich tematów wynika że nie długo... czy to nie za wcześnie na uprawianie seksu? Jak dasz mu wszystko naraz to się mu znudzisz i Cię wymieni na "nowszy" model. Ale to twoja sprawa.
Amen. :zdziwko:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: Kamilka »

*MysterY* pisze: Teraz napiszę coś czego nie musisz czytać bo stwierdzisz że Cię nie lubię ale: czy ta prezerwatywa nie jest za duża dla twojego chłopaka? :P
MysterY, dobree.... xD ale się uśmiałam <hahaha>

a tak z czystej ciekawości:
czy ginekolog może odmówić przypisania tabletek np. ze względu na wiek?
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: aguśka »

*MysterY* pisze:Nie wiem może jestem staromodny ale... z całym szacunkiem, Ty masz dopiero 13 lat... Nie przesadzasz? Uprawiać seks w takim wieku? Ile już jesteście parą? Bo z poprzednich tematów wynika że nie długo... czy to nie za wcześnie na uprawianie seksu? Jak dasz mu wszystko naraz to się mu znudzisz i Cię wymieni na "nowszy" model. Ale to twoja sprawa. 3m Się
Teraz napiszę coś czego nie musisz czytać bo stwierdzisz że Cię nie lubię ale: czy ta prezerwatywa nie jest za duża dla twojego chłopaka? :P

Pzdr *MyS* :mrgreen:

dokładnie tak samo uważam jak *MysterY* (to ostatnie zdanie było powalajace :D )

no ale nie chcę nikogo oceniać.... A po tabletki to tylko do Gina... on już bedzie wiedział jakie będą dla ciebie najlepsze...( o ile wogóle Ci je przepisze, bo znając życie to będzie Ci odradzał wspózycie w tym wieku...)


przypomniało mi sie jeszcze jedno zdanie(według mnie słuszne) a mianowicie: "decydując się na seks, jesteś gotowa na dziecko.."
to zdanie jest specyficzne, bo przeciez jest właśnie antykoncepcja...ale żadna metoda nie daje 100% pewności.. no poza tą "szklanką wody zamiast...":)
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: agatha2 »

Kamilka pisze: a tak z czystej ciekawości:
czy ginekolog może odmówić przypisania tabletek np. ze względu na wiek?
Współżycie z osobami poniżej 15 rż jest prawnie zabronione.
Oczywiście że może odmówić.
W praktyce natomiast wygląda to pewnie tak jak z zakazem sprzedawania alkoholu nieletnim.
Zależy na kogo trafisz.

Dziewczynko czy ty w ogole masz już okres?? Myslę ze namawianie Cie na zwizytę u ginekologa jest dobrym pomysłem. Mam nadzieję że przemówi Ci do rozsądku i nieco wyedukuje. I że nie przepisze ci tabletek.

Z drugiej strony była już mowa o tym na forum, ale zastanawiam się wciąż czy nie lepiej jest jednak pozwolic im na używanie antykoncepcji i edukować niż zakazywać.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: Centi66691 »

Ja Ci powiem tak :współżyć w tym wieku, z jednej strony normalne dużo jest teraz małolat których się nie szanują pod względem siebie że oddają się chłopakowi nie wiedząc czy to ten jedyny....Nie dziwie się że nie możesz powiedzieć mamie bo masz dopiero 13 lat i jak by się dowiedziała to nie za ciekawie by było.....Z ginekologiem też będziesz musiała pogadać dlaczego chcesz??....... A w ogóle i w szczególe zgadzam się z poprzednimi postami :) ale najlepiej dowalił MysterY

:mrgreen: *MyS*
Ostatnio zmieniony 03.11.2007, 22:13 przez Centi66691, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: stefan »

juniaa pisze:Zaczełam wspołżyc z chlopakiem ...
z tym samym, o którym założyłaś 5 tematów, mając wiele wątpliwości co do przyszłości związku?
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: =MiLi= »

Rany... Dziewczyno zastanów się... :roll: Przecież Ty jesteś jeszcze dzieckiem! Uważasz, że naprawdę jesteś gotowa na dziecko? Bo tak jak zostało napisane decydując się na seks musisz być gotowa na ewentualną "wpadkę".

Tak jak pisałam... jeżeli jesteś niepełnoletnia bez zgody rodziców na tabletki się nie obejdzie.

I tak jak napisała agatha współżycie z osobą poniżej 15 roku życia jest karalne. Czy Twój chłopak jest tego świadomy?
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: Martuśka »

mój Boże :zdziwko: 13 lat i seks?!?!?! coś mi tu nie gra :nie:
zgadzam sie absolutnie z moimi poprzednikami a szczególnie z *MysterY'm*, świetnie to ujął i zakończył z humorem...
w szkole trochę za mało uczą ze w tym wieku dziewczynka nie jest nawet dobrze rozwinięta fizycznie, nie wspomnę już o niedojrzałości psychicznej.
a za jakiś czas pojawi sie n-ty temat z serii: chyba jestem w ciąży, co robić?... itp.
a do tego wiesz prawo będzie uważało że zostałaś wykorzystana bo masz tylko 13 lat i twojemu "partnerowi" grozi więzienie, chyba on ze tez ma 13 lat... wtedy to już nie wiem co grozi :zdziwko:
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: tynka:) »

Droga Junioo, czy zastanawialas sie jak seks w wieku 13 lat moze okazac sie hmm destrukcyjny? Mam kilka kolezanek, ktore uprawialy seks, gdy mi byly w glowie lalki Barbie. Obecnie 2 moje kolezanki(w wieku 18 lat) maja ponad roczne dzieci, a 3 pozostale sa w ciazy. Czy chcesz pozbawic sie najlepszych lat mlodosci, bo jak widze nie masz pojecia o konsekwencjach seksu i o metodach antykoncepcji. A jaka przyszlosc bylabys w stanie zapewnic dziecku, gdybys zaszla w ciaze? Idz sie, dziewczynko, przewietrz!
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
Virgin
Szalony pismak
Posty: 743
Rejestracja: 19.08.2004, 22:15
Lokalizacja: LODZ

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: Virgin »

ooofuck, ja mam 18 i nie wyobrazam sobie miec dziecka o_O za malo dojzala sie czuje...
MIŁOŚCI MOWĄ NIE JEST SŁOWO,
LECZ BOSKI POCAŁUNEK.
you are the reason I wake up everyday and sleep through the night
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: aguśka »

swoja drogą ciekawe dlaczego autorka tego postu nie bierze aktywnego udziału w wypowiedziach w tym temacie.....czy może to o czymś świadczy...??? jakoś tak starsznie ucichła ta "nasza " juniaa....
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: jak zdobyć tabletki antykoncepcyjne?

Post autor: Blood On The Ground »

Heh. Jak dla mnie to pewnie kolejne gimnazjalne dziecko, które zakłada sobie tematy z nudów i dla jaj. Ciekawi mnie wasza reakcja. Dość zbulwersowane wypowiedzi. Trochę przymrużenia oka moi mili (;
Żyć to znaczy rodzić się powoli
ODPOWIEDZ