Idea nowych przedmiotów.

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Idea nowych przedmiotów.

Post autor: robek »

Jaki nowy przedmiot byście dodali do nauczania w szkolach i dlaczego. A jakiego byście chcieli się pozbyć i dlaczego. Bo często tak jest, ze niektóre przedmioty uczymy sie a w miarę upływu czasu one nam wypadają z pamięci. Dziej się tak z uwagi na brak praktycznego zastosowania go w zyciu codziennym.
Robek
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Linka »

Zamiast normalnej religii w szkołach powinno być coś w stylu religioznawstwa z dodatkiem etyki. Zamiast nakierowywania na siłe osób na religię katolicką powinny byc przedstawiane różne religie, ich zasady itp, a do tego "uniwersalne" zasady etyczne (które obowiązują we wszystkich religiach). Spotkałam się ostatnio z kilkoma dyskusjami na temat religii- ludzie, którzy są niewierzący albo nie są katolikami, czują że ich dzieci są trochę dyskryminowane na religii, gdzie 90% tematów dotyczy religii katolickiej, a tylko kilka lekcji jest poświęcone innym religiom.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Centi66691 »

Słuchajcie według mnie taki przedmiot jak PO czyli przysposobienie obronne to bzdura po co nam wiadomości o bombach jakie są i wogóle tragedia ;/
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Kamilka »

Centi66691 pisze:Słuchajcie według mnie taki przedmiot jak PO czyli przysposobienie obronne to bzdura po co nam wiadomości o bombach jakie są i wogóle tragedia ;/
czy pierwsza pomoc też według Ciebie jest niepotrzebna? (pomijam oczywiście kwestie w jaki sposób jest nauczana i jaki daje efekt bo to jest kwestia indywidualna nauczyciela).

Linka, religioznawstwo to fajny pomysł ;) na pewno byłoby ciekawiej niż na zwykłej religii.
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Centi66691 »

Tak to powinien być jakiś kurs a nie gadanie o bombach jak się liczy trotyl itp...;/ jednym słowem mnie się to nie podoba ;/
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: SkaTe_GirL »

Centi66691 powiem Ci szczerze, ze PO bardzo mi sie przydalo...
Oczywiscie przede wszystkim przez przyblizenie kursu I pomocy
ale takze przez informacje o bombach itd. jako, ze po liceum wyladowalam na wojskowej uczelni to nalezy miec o tym u Nas pojecie.
I choc w 1 klasie licealnej nie przypuszczalam, nawet nie myslalam o Akademii Wojskowej to pozniej infomracje zdobyte na tym przedmiocie mi pomogly ; )
W kazdym razie nigdy nie wiesz co Ci sie kiedy przyda ; )
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Centi66691 »

Niby tak ale narazie mi to nie potrzebne :) i nie mam zamiaru bawić się w te klocki :) mam swoje ;]
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Martuśka »

dla mnie po było zawsze ciekawe i lubiłam ten przedmiot :)
a ja bym dorzuciła technologię kształcenia czyli przedmiot o technikach nauki a prościej to przedmiot o tym jak efektywniej i szybciej ( oraz na długo) przyswoić sobie wiedzę :) miałam taki kurs a teraz mam to na studiach i to najlepszy przedmiot jaki mogli by wprowadzić :)
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: shyduo »

Zgadzam się z tym, że PO w takiej formie jak teraz jest niepotrzebne 95% uczacych sie. Jasne, bywają takie wyjątki jak ty Skate, ale poza tym przydaje sie tylko pierwsza pomoc chyba. Program wydaje mi sie mocno PRL-owski. Mogliby go trochę zmodyfikować :D

No i bardzo podoba mi się propozycja Martuśki
Luria
Młody aktywny
Posty: 30
Rejestracja: 11.01.2008, 19:10

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Luria »

Wyrzuciłbym WF i religię (niepotrzebne siedzenie w szkole, w niektóre dni wychodziłbym dwie-trzy godziny wcześniej, gdyby nie te przedmioty). Jak ktoś jest wierzący to takie wyrzeczenie jak chodzenie na nauki do kościoła nie powinno przeszkadzać. Uczenie WFu ludzi starszych niż dziesięciolatkowie to śmiech na sali- wtedy uczy się myśleć.

Ograniczył chemię, fizykę i biologię (choć ze wszystkim sobie radzę dobrze) na rzecz metodologii nauk. Dorzuciłbym logikę w takiej ilości, w jakiej jest uczona matematyka. Do programu języka polskiego powinny wrócić podstawy łaciny. Łacina jako przedmiot to za dużo.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Linka »

Luria pisze:Do programu języka polskiego powinny wrócić podstawy łaciny. Łacina jako przedmiot to za dużo.
A można wiedzieć po co? Zamiast tracić czas na łacinę, lepiej w tym czasie pouczyć się angielskiego albo niemieckiego. W pracy łacina mi się nie przyda, a po angielsku dogadam się z klientem.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: shyduo »

Luria pisze: Uczenie WFu ludzi starszych niż dziesięciolatkowie to śmiech na sali
Ja tak nie uważam. Sądzę, że powinien być cały czas, tak jak jest teraz, łącznie z uczelniami wyższymi. Moim skromnym zdaniem rozwój organizmu to rozwój psycho-fizyczny, tym samym nie da się rozwijać ducha bez rozwijania ciała.
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Centi66691 »

Taa życie bez w-f a później na starość choroby przecież wiadomo że ruch jest potrzebny dla serca, krążenia dla wszystkich części naszego ciała :D ale nie każdy tak uważa i chcę być bardzo wyróżniający sie
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Paweł »

a ja sie zgadzam... Zagdzam sie, że wf i religia to strata czasu dla wielu uczniów... i nauczycieli i wielu przypadkach to także strata naszej kasy, kasy podatników.

może lepiej by zaoferować uczniom zajęcia sportowe juz typowo nastawione na jakąś dzidzinę sportu? A nie udawanie, że się biega za piłką w byle co przez 45 minut?
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: shyduo »

Masz rację Paweł, ale to nadal pozostaje w-f'em. czyli problemem nie jest sam przedmiot tylko sposób jego realizacji
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Paweł »

dokladnie, tylko ze wtedy raczej nie nazywałoby się już tego czegoś wf'em :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: =MiLi= »

Dlaczego nie? w końcu to byłoby nadal wychowanie fizyczne. Tak jak na studiach, w ramach wychowania fizycznego możesz wybrać sobie aerobik, pływanie, kosza i co tam sobie chcesz... ale to nadal jest wf.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: JaGaKi »

No WF na uczelniach jest chyba najlepszy jaki może być :)

Ja w gimnazjum miałem wybór - łyżwy, basen, siłownia i gra w piłke - nie jest to duży wybór ale i tak wystarczający :)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Paweł »

łow... to na prawde miałeś niezły wybór... nie to co chyba większość z nas :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Idea nowych przedmiotów.

Post autor: Linka »

Wf z perspektywy dziewczyny? Patrząc po moich klasach w gimnazjum i szkole średniej jak najczęściej wciskało się nauczycielowi, że przecież mamy okres i ćwiczyć nie możemy ;p Zazwyczaj wychodziło, że w klasie liczącej 20 dziewczyn na wfie ćwiczyło mniej niż 10.
Po takich praktykach, jak dostałam "wycisk" na studiach, to przez 2 dni miałam zakwasy ;)

Ostatnio słyszałam o pomyśle jakieś radnej (nie pamiętam niestety z jakiego miasta), która dała pomysł, że młodzieży szkolnej powinno się dawać specjalne bony, za które wedlug własnego uznania można by było iść np na basen, tenisa, lodowsko, karate itp. Jak dla mnie świetny pomysł, bo sama chętnie zamiast nudzić się na wfie (np grając z przymusu w siatkówkę, której nienawidzę) poszłabym na lodowisko czy basen. Ale pomysł zapewne nie wypali...
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
ODPOWIEDZ