Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
stary_jary
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 20.11.2007, 00:50

Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: stary_jary »

Tak się zastanawiam, bo oczywiście wiadomo, że zrozumienie, uczucie, miłość. Ale jak ważny jest dla was seks? I jeśli go nie ma, albo pod tym względem facet niespełnia waszych oczekiwań to co?
Może napiszcie jakoś tak w kolejności co i jak.
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: Centi66691 »

Dla mnie sex tylko potęguje miłość on nie jest żadną reguła ani robienia jej z przymusu bo jest się z sobą :)
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: Martuśka »

seks? nie próbowałam, tak jak nie próbowałam wielu innych rzeczy :P
no tak na poważnie seks to uwieńczenie miłości, jest różnica między seksem a uprawianiem miłości: seks to coś przygodnego, bez uczuć a uprawianie miłości to w związku i z uczuciem, piękna rzecz ( takie moje zdanie).... dlatego współżycie z partnerem gdy jest miłość to coś pięknego i potrzebnego w związku oczywiście w odpowiednim czasie dla każdego ( od razu zaznaczam - na prawdę nie mam w tym żadnego doświadczenia:P)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: Paweł »

stary_jary w temacie pisze:Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?
Centi66691 pisze:Dla mnie sex tylko potęguje miłość on nie jest żadną reguła ani robienia jej z przymusu bo jest się z sobą :)
hmm... mamy nową dziewczynkę? :mrblue:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: =MiLi= »

Jak ważny jest seks? Hmm... ciężkie pytanie, nie potrafię jakby wystopniować... Dla osób, które mają już to za sobą jest dopełnieniem miłości, jest oddaniem siebie partnerowi, jest czymś cudownym... ale jak ważny jest? Wiele zależy od osób, które są w związku. Dla niektórych jest tylko nieważnym dodatkiem a dla innych prawie podstawą ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: Linka »

Powiedzmy, że Centi puścił wodze wyobraźni i powiedział co by sądził, gdyby był kobietą ;) :twisted:

Ja myślę, że na pewno nie można powiedzieć że kontakty fizyczne (w tym seks) nie sa ważne w związku. Jasne, że nie można ich traktowac jako priorytetowej sprawy, ale zajmują chyba jedno z ważniejszych miejsc.
Jeśli partnerzy nie będą się dogadywać w sprawach łóżkowych to związek nie będzie w dobrej kondycji. Niby śmieszny stereotyp, że żonę często boli głowa, a mąż wymaga nie wiadomo czego itp może spowowodować nawet rozpad związku.
Tak więc, zgodność (chociaż częściowa) w sprawach seksu pomiędzy partnerami musi być :P
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: SkaTe_GirL »

Linka pisze:Tak więc, zgodność (chociaż częściowa) w sprawach seksu pomiędzy partnerami musi być :P
Nic dodac, nic ujac.
Niestety nieudany seks czesto przekresla zwiazek...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: =MiLi= »

Zgadza się, bo jeśli partnerzy w tej sferze się nie dogadują to wiadomo, ze to nic dobrego nie wróży. Prędzej czy później zacznie zgrzytać i porobią się problemy, strona niezaspokojona zacznie szukać spełnienia gdzie indziej. Często się tak zdarza.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: Centi66691 »

Pawle spokojnie chciałem się udzielić :) ale widzę że ty też dałeś post :)
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
stary_jary
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 20.11.2007, 00:50

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: stary_jary »

=MiLi= pisze:Zgadza się, bo jeśli partnerzy w tej sferze się nie dogadują to wiadomo, ze to nic dobrego nie wróży. Prędzej czy później zacznie zgrzytać i porobią się problemy, strona niezaspokojona zacznie szukać spełnienia gdzie indziej. Często się tak zdarza.
Pewnie masz na mysli facetow, ze jeśli kobieta nie spełni naszych oczekiwań w łóżku to facet szuka przygód na boku. ale sie zastanawiam, bo to chyba działa w obie strony?
A jeśli to facet nie zaspokaja potrzeb swojej partnerki? i niekoniecznie dlatego, ze nie chce, jest leniwy czy jest egoistą, bo takie stereotypy krążą.
Jeśli facet wie, ze nie może spełnic potrzeb swojej partnerki bo ma pewien problem który mu to uniemożliwia...To pewnie kobieta go zostawi. Czy sie myle?
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: aguśka »

Seks jest według mnie dopełnieniem związku, a nie podstawą na której związek miałby się opierać i budować. Jest także sposobem na poznanie (w pewien sposób) drugiego człowieka, dzięki temu będziemy wiedzieć o naszemu partnerowi sprawia przyjemnośc a co nie...
stary_jary pisze: Jeśli facet wie, ze nie może spełnic potrzeb swojej partnerki bo ma pewien problem który mu to uniemożliwia...To pewnie kobieta go zostawi. Czy sie myle?
to chyba zależy od kobiety... co dla niej jest podstawą związku- jeśli właśnie seks to jej reakcja może być różna..., ale sądzę ze tylko taki powód nie powinien być "początkiem końca" związku
A co do problemu który to uniemozliwia... pewnym rozwiązaniem może być poszukanie wspólnie z partnerką innego sposobu no to by sprawić partnerce przyjemność....coś co mogło by jej zastąpić zbliżenie. Oczywiście to może być trudne i wiele zależy właśnie od dugiej połówki czy zgodzi się na ewenlualne zastąpienie lub wykorzystanie innego rodzaju doznań...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: =MiLi= »

Uważam, ze to działa w obie strony.
Ale wszystko zależy od człowieka. Podstawą jest szczerość. Partnerzy muszą dużo rozmawiać, bez tego ani rusz.
Jak mówi Łona "jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu" :) na wszystko jest sposób. Wystarczy tylko szczera rozmowa, ustalenie jakiegoś rozwiązania, kroków... może inny sposób zaspokojenia? może pomoc lekarza? a może wcale diabeł nie taki straszny i problem istnieje tylko w głowie jednego z partnerów :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
stary_jary
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 20.11.2007, 00:50

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: stary_jary »

Ale wszystko zależy od człowieka. Podstawą jest szczerość. Partnerzy muszą dużo rozmawiać, bez tego ani rusz.
Jak mówi Łona "jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu" :) na wszystko jest sposób. Wystarczy tylko szczera rozmowa, ustalenie jakiegoś rozwiązania, kroków... może inny sposób zaspokojenia? może pomoc lekarza? a może wcale diabeł nie taki straszny i problem istnieje tylko w głowie jednego z partnerów :)[/quote]

No może napiszę tak: wszystkiego po trochu.
Kurde, mamy przyjaciela, znamy się od przedszkola, taka męska przyjaźń od zawsze. Od 3 lat jest z zajebistą kobietą, ładna, mądra, inteligentna. On sam mówi że nie wie co ona w nim widzi i nie wie dlaczego taka kobieta postanowiła być właśnie z nim.
On sie dla niej zmienil, znaczy stara sie byc fajnym facetem. Kolesia trzepneło i trzyma do dzisiaj i nie puszcza. No ale właśnie on chce od tych 3 lat staje na głowie zeby udowodnic sobie ze jest tej laski wart. Odlot totalny. Tylko zaczelo sie sypac.
Koleś zaczal miec problemy ze wzwodem i stara sie to przed swoja pania ukryć. A wiadomo jak to ukrywa po prostu unika zblizen. No i miedzy nimi zaczelo byc zle od jakiegos czasu. Ja to widze tak: jemu samoocena spadla w dol a laska niewie o co chodzi. I jest problem. On nie chce z nia o tym gadac i mowi ze to nie meskie. bo jak ma jej powiedziec ze mu nie staje? Koleś jest zalamany. Mowi ze po 30tce ma problemy staruchow. Mowilem mu zeby pogadal z kobieta otwarcie, że ona go zrozumie i ze o to chodzi wlasnie. Ale on sie zaparl. Mowie mu ze skoro ona niewie o co chodzi to go zostawi albo zwariuje. Fajna para byla i szkoda zeby to zmarnowali ale przeciez to ich problemy i nie moge sie na sile wcinać. Może ktoś z was ma jakieś propozycje coś podpowie? Jak podejsc do kolesia? Moze mu cos polecic?
NoName
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 06.12.2007, 02:24

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: NoName »

Niestety szara rzeczywistosc, szperalem po necie nie raz i natrafialem na przerozne artukuly, i musze powiedziec ze obie strony maja swoje za uszami w sprawch seksu. Jednak kiedy mezczyzna znajdyje partnerke widzi ja od razu( mysle o figurze, biuscie itp) a w artykulach nie raz wyczytalem ze dziewczyny potrafily zerwac dwuletni zwiazek na sam niesatysfakcjonujacy widok wielkosci penisa. Niestety jestescie drogie panie okrutne czasami:P Rzadko w internecie napotkasz artykuł typu "ona ma za duza pochwe" raczej zdecydowana wiekszosc jest :"co mam zrobic on ma za malego"
Ostatnio zmieniony 06.12.2007, 09:31 przez NoName, łącznie zmieniany 1 raz.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: shyduo »

Najczęściej to jednak "co zrobić? mam za małego". To już są ekstrema i raczej prawdziwe związki nie opierają się na "jakości" przyrodzenia :P Zresztą nie ważne jaka długa jest szabelka, tylko jak kto nią macha :P

W ten żartobliwy sposób staram się przekazać, że to wcale nie jest taki duży i nie do przeskoczenia problem, gdy dwoje ludzi naprawdę się kocha.
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: Justyśka »

na seks jestem chyba jeszcze troche za młoda, ale z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że seks jest tylko utwierdzeniem miłości, a nie nią samą. Jeżeli dwoje ludzi naprawde się kocha, to nawet za mały penis tej miłości nie powinien zmienić- niestety nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli:/
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: Blood On The Ground »

Paweł jak zwykle chodząca wredota ;P

Seks? Sprawia przyjemność. Jest, jeśli chcę żeby był. Jestem straszną hedonistką, oczywiście nie chcę żeby wyszło teraz że puszczam sie na lewo i prawo, po prostu jest dla mnie integralną częścią związku. Jego dopełnieniem.
Co jest ważne? Przede wszystkim szczerość, brak jakichkolwiek niedomówień. Dawanie bez oczekiwania czegoś w zamian. Ciepło, uśmiech, pomoc. Głaskanie w czasie smutku i trzymanie za rękę.
Żyć to znaczy rodzić się powoli
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: shyduo »

Blood On The Ground pisze:
Seks? Sprawia przyjemność. Jest, jeśli chcę żeby był. Jestem straszną hedonistką, oczywiście nie chcę żeby wyszło teraz że puszczam sie na lewo i prawo, po prostu jest dla mnie integralną częścią związku. Jego dopełnieniem.
Co jest ważne? Przede wszystkim szczerość, brak jakichkolwiek niedomówień. Dawanie bez oczekiwania czegoś w zamian. Ciepło, uśmiech, pomoc. Głaskanie w czasie smutku i trzymanie za rękę.
Jak najbardziej się z tym zgadzam. Moim zdaniem ma on ogromne znaczenie dla związku, ale nie w kontekście takim, że związek ma się rozpaść z tego powodu, że nie wszystko zawsze dobrze idzie. Po prostu uważam, że jest to dość dokładne lustro tego co się dzieje między partnerami (i vice versa).
NoName
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 06.12.2007, 02:24

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: NoName »

Za to lubie Polakow, uzywaja jescze glowy do myslenia. Nie wszyscy ale nadal znaczna wiekszosc. Szkoda ze mnie wsrod Was nie ma:P
Dario_On
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 13.12.2007, 11:07

Re: Do Pań, co jest dla Was ważne w związku?

Post autor: Dario_On »

Kod: Zaznacz cały

[quote="Linka"]
Jeśli partnerzy nie będą się dogadywać w sprawach łóżkowych to związek nie będzie w dobrej kondycji. 
Tak więc, zgodność (chociaż częściowa) w sprawach seksu pomiędzy partnerami musi być :P[/quote]
...witam,
wiec coz ma powiedziec/myslec mezczyzna,ktory podczas otwartej rozmowy na temat sexu i milosci w lozku,otrzymal odpowiedz ; "wiesz,sex nie jest najwazniejszy" (ale to jeden z waznych wagonow w tym pociagu).
Dodac musze ,ze partnerka ma juz spore doswiadczenie :roll: .
co moze sie tak naprawde kryc za ta odpowiedzia.
ODPOWIEDZ