Rozwój piersi!

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rozwój piersi!

Post autor: Linka »

Eee tam, nie cycki są najważniejsze w życiu. Jak natura nie dała dużych, to trudno. A siostrę olej, albo dogryź jej w inny sposób, np powiedz :"ja nie mam biustu, a ty nie masz rozumu". Pare razy złośliwie jej odpowiesz to da spokój.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
kasia194
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 29.09.2008, 23:05

Re: Rozwój piersi!

Post autor: kasia194 »

Kiedy dotykam swoich piersi wydają mi się strasznie twarde? czy to normalne?

[ Dodano: 29.09.2008, 23:19 ]
czy w piersiach w ogole powinny byc jakies zgrubienia?
makaroniarz
Młody aktywny
Posty: 55
Rejestracja: 04.05.2008, 17:22

Re: Rozwój piersi!

Post autor: makaroniarz »

no to musisz koniecznie iść na badanie !
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rozwój piersi!

Post autor: Linka »

No, ja nie wiem czy musi. Rozwijające się piersi- bo zapewne chodzi o bardzo młodą dziewczynę, są w środku troszkę twarde, nie są całkowicie miekkie jak gąbka. Jak to mojej koleżance z podstawówki mama tłuamczyła "w środku robi się coś w dotyku jak cukierek", pojawiają się też małe zgrubienia.
Ale jeśli to Cię niepokoi możesz iść do lekarza, on rozwieje Twoją niepewność.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Only Sarah
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 07.01.2009, 22:08

Re: Rozwój piersi!

Post autor: Only Sarah »

ostatnio widziałam w sklepie z bielizną dla dziewczyn z małym biustem.
koronkowe, z ładnymi, powiększanymi miseczkami.
na przykład, jeżeli masz miseczke A 34, to będzie wyglądać na A 40.
kupiłam jeden i wcale nie widać tych gąbeczek ze środka, polecam.
ale A 70 to nie jest mały biust.
ja mam 13 lat i A 34, wiec wiem, ze dziewczyny w moim wieku maja mniejsze piersi.
sprawa biustu to rzecz dziedziczona.
jeżeli twoja mama ma małe piersi, to ty najprawdopodobniej też będziesz takie miała...
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Rozwój piersi!

Post autor: =MiLi= »

Chyba coś pomyliłaś :)
Ta cyferka obok literki zazwyczaj oznacza obwód pod biustem... tzn jeśli masz stanik 75B to znaczy, ze jest to miseczka B dla dziewczyny, która ma 75cm pod biustem ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Rozwój piersi!

Post autor: Kamilka »

Only Sarah pisze: jeżeli twoja mama ma małe piersi, to ty najprawdopodobniej też będziesz takie miała...
a ja słyszałam opinie, że biust dziedziczy się po babci ;)
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Rozwój piersi!

Post autor: aguśka »

=MiLi= pisze:Chyba coś pomyliłaś :)
Ta cyferka obok literki zazwyczaj oznacza obwód pod biustem... tzn jeśli masz stanik 75B to znaczy, ze jest to miseczka B dla dziewczyny, która ma 75cm pod biustem ;)
też tak słyszałam, więc chyba tak jest ;)
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Rozwój piersi!

Post autor: Martuśka »

Zgadzam sie z dziewczynami co do liczby np. 75...
A liczba 34 oznacza coś jak rozmiar rzeczy, czyli zaczyna sie od 32 a kończy gdzieś po 50 :) i czasem można spotkać rozmiar np. 36/75 ale jest to rzadka rozmiarówka.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rozwój piersi!

Post autor: Linka »

Kamilka pisze:
Only Sarah pisze: jeżeli twoja mama ma małe piersi, to ty najprawdopodobniej też będziesz takie miała...
a ja słyszałam opinie, że biust dziedziczy się po babci ;)
To u mnie akurat to się nie sprawdza, bo wszystkie "starsze" pokolenia były bardzo biuściaste- i z rodziny mamy i ojca. A my z siostra zostałyśmy na B.
U mojej koleżanki w rodzinie jest znowu tak, że ona i jej siostra są z twarzy do siebie baaaardzo podobne, a jedna ma miseczkę A a druga duże C.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Only Sarah
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 07.01.2009, 22:08

Re: Rozwój piersi!

Post autor: Only Sarah »

Kamilka pisze:a ja słyszałam opinie, że biust dziedziczy się po babci ;)
u mnie i mama i babcia jest biuściasta, więc chyba nie mam sie o co martwic ;D

Edit: Ach, chyba mnie nie zrozumiałyście. Nie będzie stanik wyglądał na szerszy, ale same miseczki. Na przykład jak jest A40 to dodajesz do niego takie małe wkładeczki i masz większy rozmiar, co np wygląda jak A42. A teraz mnie rozumiecie?
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Rozwój piersi!

Post autor: aguśka »

Only Sarah pisze:
Edit: Ach, chyba mnie nie zrozumiałyście. Nie będzie stanik wyglądał na szerszy, ale same miseczki. Na przykład jak jest A40 to dodajesz do niego takie małe wkładeczki i masz większy rozmiar, co np wygląda jak A42. A teraz mnie rozumiecie?
to Ty nie zrozumiałaś: rozmiar miseczki to jest literka, np. A, B, C itd. a cyfra obok miseczki oznacza obwód pod biustem.

jest też inna numeracja, może być napisane np. 36, 75 co oznacza, że rozmiar miseczki to 34 (czyli literka A w tym przypadku) a liczba 75 obwód pod biustem....

nigdy nie widziałam takiego zapisu tak Twój... i niby co on miałby oznaczać te Twoje A42 ???

Na każdym staniku musi być podany obówd pod biustem, bo jak inaczej kupić biustonosz?? A u Ciebie tego nie ma...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Rozwój piersi!

Post autor: Offik »

Aguśka, jest jescze numeracja angielska, w ktorej wlasnie jest tak jak pisze OnlySarah, ale jak to sie przelicza na "normalne" to tego nie wiem.
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Rozwój piersi!

Post autor: aguśka »

może Offik masz racje, ale raczej nie często spotyka się taką numeracje...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Rozwój piersi!

Post autor: Offik »

coraz częściej..., bo i coraz częściej są w Polsce staniki przywożone z UK.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Rozwój piersi!

Post autor: =MiLi= »

Ja jeszcze takiej numeracji nie widziałam, dla mnie jest jakaś kosmiczna. Niby jak to rozszyfrować? :roll:
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Rozwój piersi!

Post autor: Offik »

nie mam pojecia, ale jest taka numeracja na pewno, przyklad? zobacz sobie ten spot reklamowy http://www.youtube.com/watch?v=ygjLqheHiDQ, sa tam wlasnie takie oznaczenia 30G itd...
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rozwój piersi!

Post autor: Linka »

1 cal to około 2,5 centymetra, czyli takie polskie 75cm to własnie będzie 30cali.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Rozwój piersi!

Post autor: stefan »

=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Rozwój piersi!

Post autor: =MiLi= »

No ok, tylko w takim razie post Only Sarah nadal jest bez sensu.. bo po co komu zwiększanie obwodu pod biustem?
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ODPOWIEDZ