Jaki aparat cyfrowy?

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
ODPOWIEDZ
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: =MiLi= »

Słuchajcie... mam problem. Czy możecie mi powiedzieć na co zwrócić uwagę kupując aparat cyfrowy? a może macie jakiś godny polecenia? Bo ja się na tym kompletnie nie znam :(
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: Offik »

ooo bardzo dobre pytanie,
ja tez sie przymierzam do kupienia aparatu ale nie wiem jaki kupic zeby byl stosunkowo niewielki (taki zeby uwiecznic chwile, bez zbednych wodotrysków) ale i w miare dobry...

mili... a ty jakiego szukasz? takiego do uzytku domowego czy juz troche bardziej profesjonalnego?
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: Justyśka »

ja mam fuji finePix S5700 i jestem bardzo zadowolona...zobaczcie sobie: średnia wielkość, bardzo duże przybliżenie można zrobić i super zdjęcia wychodzą, a dałam za niego o ile się nie mylę coś koło 900zł. Nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale myślę, że warto patrzeć na piksele, zoom, hmm nie wiem co jeszcze. No i wydaję mi się, że firma też raczej powinna być sprawdzona
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: Martuśka »

eeee też sie nie znam... na żadnym takim sprzęcie ( czyli na laptopach, telefonach, mp3 i mp4, aparatach, itp) - proste ja robie tak: patrze na wygląd i czasem na cene. nie chce super odjechanego aparatu tylko dlatego że ma wszystko super ale jest duży i okropny z wyglądu... ładne są małe i cienkie z dużym wyświetlaczem ( czy jak to sie tam nazywa) z tyłu. A no i wiem, że najlepiej to z Canona kupować aparaty :)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: Paweł »

ja bym polecił coś z rodzny Lumixów... są wersje mniej odjechane, a jakość ich jest na prawde bardzo dobra.

do ważnych cech dla Was zaliczyłbym zoom optyczny, łatwość obsługi programów, stabilizacje obrazu i chyba tyle... ;]
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: shyduo »

Nie ma co patrzeć na rozdzielczość, bo to ile więcej pixeli mówi o tym o ile większe zdjęcie chcemy zrobić, a tu nie chodzi chyba o robienie plakatów czy banerów, nie? :D

Tak do 1000 zł polecam świetny aparat Cannon S2, ew. S3. Świetne funkcje, bardzo ładne zdjęcia. Filmy w niesamowitej jakości. I pozwala na nauke podstaw fotografii. Z tego co wiem Lumixy od Panasaonica (jak Paweł mówił) też są niezłe.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: =MiLi= »

No taki do 1000zł chciałabym kupić. Nie tam żaden profesjonalny tylko taki do domowego użytku ;) do robienia fotek na imprezach itd :)
A możecie powklejać fotki tych aparatów, które poleciliście? bo ja bardziej wzrokowiec jestem... ;P
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: stefan »

jest kilka parametrów, na które warto zawsze zwracać uwagę, kupując aparat:

1. wielkość matrycy (nie mylić z ilością piksli) - im większa matryca (gabarytowo), tym lepiej.
2. jasność obiektywu - nic wam nie przyjdzie ze szkiełka, które będzie po prostu ciemne.
3. tryb manualny - po prostu konieczność, jeśli za rok znudzi się tryb 'auto' i ktoś będzie chciał pobawić się w mniej amatorskie fotki.
4. cena, oczywiście.
5. szybkość autofokusa.
6. zoom optyczny, jeśli zamierzacie robić zdjęcia na koncertach itp.
7. żywotność baterii / akumulatora.

zawsze warto sprawdzić jakie recenzje zbiera sprzęt, jakbym miał polecić to udajcie się na Digital Photography Review i poczytajcie o aparacie, który zamierzacie kupić.

przychyliłbym się do tego co napisał Paweł, Lumix to naprawdę świetna seria. obiektywy Leiki sprawują się bardzo dobrze i są bardzo jasne. fajna jest też seria 's' Canona, miałem do czynienia z s1, s2, s3 a znajomy ma s5 i również bardzo sobie chwali. w zasadzie te dwie serie polecam.

a co do wierności firmie - przez 4 lata miałem canona a70 i po dziś dzień uważam, że był to świetny aparat. jedynie 3mpix, ale procesor obrazu oraz tryb manualny dawały niesamowite możliwości (jak na tamte czasy oczywiście). ale wypstrykałem około 10000 zdjęć i matryca padła :/ dlatego obecnie wybór padł na nikona d40x.

nie dajcie się skusić na aparat, w którym obraz w wizjerze tez pochodzi z LCD, na takim sprzęcie nie da się ustawić ostrości i musicie zawierzyć że sprzęt zrobi to dla Was.

zainwestujcie razem z kupnem w torbę i statyw, te dwie rzeczy naprawdę się przydają a doświadczenie mówi, że łatwiej jest wyłuskać trochę więcej gotówki jednorazowo niż na 5x podchodzić do tematu. poza tym przy większych zakupach łatwiej o upusty.

jakby coś - pytajcie śmiało, w ramach tego co wiem chętnie poradzę ; )
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: shyduo »

Canon S2:

Obrazek


Canon S3:

Obrazek
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: Offik »

stefan... dzięki za rewelacyjny opis,
wlasnie tak mysle ze canon s2 moze byc tym czego szukam...:)
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: *MysterY* »

to może przedstawię Panasonica bo też go polecam ;)
DMC-FZ8
Obrazek
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: =MiLi= »

Ulala :D stefan, ale się rozpisałeś :D dzięki, bardzo przydadzą mi się Wasze opinie :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: shyduo »

Powiem Wam, że miałem tego Panasonica w ręku mniej więcej w tym samym czasie co Canona (po prostu na wypadzie do mnie na wieś kumpel miał Canona, a koleżanka tego Panasonica) i stwierdzam, że Panasonic jest trochę lepszy, ale dużo ciężej jest nim zrobić dobre zdjęcie. Jednak Canon dla początkujących jest po prostu łatwiejszy do nauki i uważam, że jest lepszym wyborem jako pierwszy aparat do nauki bardziej zaawansowanego amatrostwa (czyli w przypadku np. MiLi wydaje mi sie lepszy, bo odnoszę wrażenie, ze nie miałaś jakoś dużo styczności z aparatami - tak jak ja). Lumixem sie trzeba trochę nameczyc, aby były jakieś efekty. Jednocześnie ma troche większe mozliwości
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: stefan »

shyduo pisze:Canon dla początkujących jest po prostu łatwiejszy do nauki i uważam, że jest lepszym wyborem jako pierwszy aparat do nauki bardziej zaawansowanego amatrostwa
canon ma dla wielu bardzo intuicyjne menu. zaczynałem od canona i rzeczywiście było mi łatwo odnaleźć szukane funkcje. ale po miesiącu - dwóch nie ma różnicy.

początki są dla każdego trudne, szczególnie gdy przesiada się z 'idiotenkamera' wyposażonej w wyłącznik na coś, gdzie można ustawiać kompensację ekspozycji czy wybrać tryb priorytetu czasu migawki ; ) ale gdy otrzaskasz się z pojęciami, dość trudno o aparat którym by się nie dało posługiwać.

daje to jednak kupującym pojęcie, by szukać wśród S-ek Canona czy LZ-ów Panasonica.
Luria
Młody aktywny
Posty: 30
Rejestracja: 11.01.2008, 19:10

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: Luria »

Ja kupiłem Fuji 5600 i żałuję. Polecam Ci częściej prosić babcię o pieniądze, chować do skarpety i kupić za 1500zł lustrzankę. Masz możliwość rozbudowania i potem co jakiś czas możesz kupić obiektyw, lampę czy inne podzespoły.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: stefan »

Luria pisze:Ja kupiłem Fuji 5600 i żałuję. Polecam Ci częściej prosić babcię o pieniądze, chować do skarpety i kupić za 1500zł lustrzankę. Masz możliwość rozbudowania i potem co jakiś czas możesz kupić obiektyw, lampę czy inne podzespoły.
odłożenie pieniędzy - tak, owszem. ale za 1500 nie kupisz lusterka, no chyba że samo body. ale co wtedy zrobić? ; )

2000 jest pułapem od którego można zacząć myśleć o lustrzance. no ale za pół roku pewnie już tak nie będzie ; )
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: Blood On The Ground »

Osobiście dla amatorów polecam serię Canona EOS'a 400 lub 450, ogolnie wszystkie 'setki'. Za trochę ponad 2000 masz aparat naprawdę wspaniałej klasy, który po opanowaniu potrafi zrobić profesjonalne foty ;)
Żyć to znaczy rodzić się powoli
tomek23
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 25.01.2008, 18:01

aparat do 1500 zł

Post autor: tomek23 »

A ja się zastanawiam jaki sensowny aparat cyfrowy do 1500 zł kupić ?

Waham się nad zakupem jednego z pięciu modeli

http://www.okazje.info.pl/okazje/fotogr ... p-510.html
http://www.okazje.info.pl/okazje/fotogr ... 50-uz.html
http://www.okazje.info.pl/okazje/fotogr ... c-fz8.html
http://www.okazje.info.pl/okazje/fotogr ... c-tz3.html
http://www.okazje.info.pl/okazje/fotogr ... ot-g9.html

Nie wiem który z nich byście polecali?

Chodzi mi o coś wytrzymałego, dobrego jakościowo i niezbyt skomplikowanego
w obsłudze. Z góry dzięki za wszystkie rady.

Pozdrawiam
Tomek
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: stefan »

z tych pięciu Lumix FZ8. jaśniutkie szkiełko, jaśniejsze ma tylko g9, ale ten z kolei jest droższy. rachunek zysków i strat wypada IMHO najlepiej dla lumiksa właśnie.
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Jaki aparat cyfrowy?

Post autor: Kamilka »

off: rach. zysków i strat - nie do tego służy :> używajmy zwrotów, kiedy je znamy
Stefan, żeby Tobie to mówić...
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
ODPOWIEDZ