[Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: Piqs - X »

Chłopcy, przechodzimy po woli do abstrakcji :] .. popatrzy na to trzeźwym okiem O.o
Patryk007
Młody aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 23.12.2002, 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: Patryk007 »

Paweł Florczak pisze: No to widze, że ja chyba zaliczam sie do tych niegrzecznych... czemu? Abo do szkoły to wstaję o 5:15 nawet :twisted:
O nie.... na pewno jestes grzeczny, ale do szkoły pewnie masz daleko, a ja mam budę pod nosem... i nie widze potrzeby wyłażenia z wyra wcześniej, ale nie martw się jak pójdę do LO to będę wstawał tak jak Ty.

A dla zboczeńców i morderców, to tylko pobudka świtkiem po półónocy :D :) :D
Kimkolwiek jestem; Kimkolwiek myśle, że jestem;
zawsze pozostanę SOBĄ !
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: PLAGIATT »

... no wlasnie ja jestem grzeczny ale bude mam troche daleko i musze wstawac o 5:00... ale cóż wróćmy do tematu czyli wywnioskowaliśmy że nasze prawo jest za łagodne a w wiezieniach maja za dobrze ... no i powinna być kara życie :] .... no to mam pomysl moze napiszemy petycje do wysokich ranga w kraju ze prosimy o zaostrzenie naszego prawa iż niemożemy chodzić spokojnie po ulicach :] heehehhe....
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: Luki »

tylko zauważ ze szansa ze ktos twoją petycje wogole przeczyta jest wielkości 0,0001%
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: PLAGIATT »

...hehehe z ta petycja to byl zart.... hehehe ale niepowiedzialbym ze przeczya ja 0,0001% a np jak teraz bardzo popularna jest petycja vivy (spolka walczaca o dobro zwierząt) np ich petycja o wywoz koni na rzeź i takie tam na poczatku byla malo popularna a teraz co 2 polak ja widzial na oczy :] i podpisal... a z moja to byl zart :].... wkoncu kto usucha nas mamy tyko 16 lat i wszyscy uwazaja nas za gówniarzy :D i mowia ze mlodziez jest nie wychowana :D a czemu tak jest bo mamy za lagodne prawo !!! ...A najlepsze to że policja też wcale nie jest najlepsza iż dziś zaśnierzylo u mnie tu i spadla temperatura ponizej zera i widzialem wypadek radiowozu policyjnego :]jechal jakies 50 metrow przednami i wpadl w poslizg i jak lupnol w kraweznik wskoczyl na chodnik i babnal w drzewo :D hihihi.... ale pomińmy to ....
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: Paweł »

Nieprzesadzajmy ;) Moim zdaniem to 0,001%

...czyli nawet jezeli juz udało by ci sie zebrac ludzi i te podpisy to wątpie aby ktoś "z góry" wogóle o tym usyszał :twisted:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: macey »

kara życie....życie... to za latwo dla kogos kto zabijal.... to co ze oko za oko zab za zab... jak juz dac nauczke to zeby pamietal do konca zycia..i zeby z tym zyl.... a nie umrze i koniec... ... za latwo... hyh sa takie gwalcidupki , nie? no to jak sie goscia zlapie... hehe to mu urwac co trzeba... juz nie bedize mial czym gwalcic.. :twisted: jak zacznie co innego robic to inne tortury wymyslac.... muahahahahha... :>
itd itp....
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: Luki »

PLAGIATT pisze:(...)mamy tyko 16 lat(...)
ERROR :) mamy tylko 15 lat (np. ja) :D
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
Patryk007
Młody aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 23.12.2002, 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: Patryk007 »

No nie, dla mordercy to tylko kara życie, ale może byc wykonana po roku. Niech sie zbój pomęczy psychicznie i fizycznie w pierdlu. Może prędzej na serce wykituje :!: :D :!:
Kimkolwiek jestem; Kimkolwiek myśle, że jestem;
zawsze pozostanę SOBĄ !
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: Luki »

ewentualnie mozna by z mordercom/gwałcocielem/i innymi robić to co oni robili ze swoimi ofiarami.... słyszałem o takim czyś gdzies... albo czytałem w jakiejś gazecie... nie pamiętam.. juz, ale wiem ze taka metoda była stosowana w jakiś afrykanskich plemionach. jak ktos zabił kogoś odcinając głowe to później ginął tak samo.... moim zdaniem jest to bardzo okrutny sposob, ale winowajca powinien poczuć co czuła jego ofiara. A tę "brudną robote", czyli role kata, mogłaby przeciez odgrywać jakaś maszyna... czy trudno zrobić gilotyne, która ścina łeb jak coś wyczuje pod sobą :D:D:D:D
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: PLAGIATT »

hm...... luki tyko kto by chcial zgwalcic gwalciciela a potem go pobic i uciec ????? no raczej niewiem czy by znalazl sie chetny zeby zgwalcic gwalciciela :D a co do innych mordercow i tych co bija tez powinni dostawac 2x mocniej :] ale tego na pewno niebedzie w naszym kraju nasz kraj to dziwny kraj a ludzie udaja ze nic sie niedzieje (ci z wysoka ranga ludzie) eh......
emailowiec
Szalony pismak
Posty: 877
Rejestracja: 23.10.2002, 18:16
Lokalizacja: O.

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: emailowiec »

uwaga, bo zaraz dojdziemy do tego stanu rzeczy, że za ukradnięcie gumy "orbit" spowoduje wymierzenie złodziejowi kary życie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
;)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: Paweł »

PLAGIATT pisze:hm...... luki tyko kto by chcial zgwalcic gwalciciela a potem go pobic i uciec ?????
buahahahahaha.... :jeee: :twisted:

heh... mysle, że zawsze by się taki znalazł... chociazby inny gwałciciel ;)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Patryk007
Młody aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 23.12.2002, 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: Patryk007 »

emailowiec pisze: zaraz dojdziemy do tego stanu rzeczy, że za ukradnięcie gumy "orbit" spowoduje wymierzenie złodziejowi kary życie
No to już lekka przesada, mówimy o gwałcicielach i mordercach. :(
na pewno wobec tych zboczeńców musi być zaostrzona kara. :evil: :!: :!:
Kimkolwiek jestem; Kimkolwiek myśle, że jestem;
zawsze pozostanę SOBĄ !
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: bober »

gwalciciele, mordercy, a najgorsi sa pedofile :mad: oni powinni byc szczegolnie sadzenii i karani... niech siedza w celi 2x2 przez 20 lat to moze odechce sie im wiecie czego :twisted:
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: PLAGIATT »

...hm..korde a teraz poruszmy inny temart bo ja gwalciciela ani mordercy nie spotkalem ale takie gówniaże po 18, 19, 20 lat chodza i zastraszamja wszystkich uwazaja sie za wielka mafie...ja mialem taka sytuacji iz 5 takich oto gowniazy scigalo mnie po osiedlu bo bez powodu jeden chcial sie zemna bić...no albo drugi raz niechcialem im dac kasy... tez mnie scigali.... i to wlasnie ich sie predzej boje... a wsumie wlasnie z takich ludzi robia sie potem mordercy i gwalciciele. Szczerze niepowinienem tego mowic ale moja kolezanka z IRC miala wczoraj niemila przygode iz podjechalo do niej 3 gowniazy jakims wozem mieli okolo 22 lat ona ma 16 i wysiedli do niej i powiedzieli cyt:"laska pojedziesz znami bedzie nam dobrze" i znalpali ja i chcieli wsadzic do wozu ale miala szczescie iz jej tata wracal z pracy i sie zatrzymal bo zobaczyl iz cos jest nietak. Nieciekawa historiia i kur** te wlasnie dupki do 22 lat i mlodsi czuja sie bezkarni !!! to dla nich prawo wedlug mnie jest zalagodne !!!
grzesieq
Młody aktywny
Posty: 87
Rejestracja: 04.10.2002, 20:00
Lokalizacja: eudezet!

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: grzesieq »

bober pisze:gwalciciele, mordercy, a najgorsi sa pedofile :mad: oni powinni byc szczegolnie sadzenii i karani... niech siedza w celi 2x2 przez 20 lat to moze odechce sie im wiecie czego :twisted:
Po 20 latach to dopiero im się będzie chciało...
ZeT
Młody aktywny
Posty: 50
Rejestracja: 06.01.2003, 21:42
Lokalizacja: Racibórz

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: ZeT »

Jestem za karą życie. Każdy kto jest przeciw zmieni dopiero zdanie kiedy stanie się coś (tfu, tfu) jego bliskim. Kara życie to bardzo delikatny teamt nad którym można by debatować godzinami. Tak więc lepiej zostawić to w spokoju 8)
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: Luki »

no, ale widze ze 100% forumowiczów jest za karą życie :) moze jeden z nas bedzie kiedyś politykiem i wprowadzi kare życie? Dobrze by było...
PS: a tak przy okazji mógłby zioła zalegalizować :D
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: [Kara życie...] - bardziej surowe Polskie prawo...

Post autor: Shirya »

Kara życie - jak najbardziej. Zezwierzecony bydlak, ktory gwalci i podrzyna gardla dzieciom na nic innego nie zasluguje. Tutaj nie ma szansy na resocjalizacje.
Broniac takiego przestepce zrownujemy wartosc jego zycia do wartosci zycia jego ofiar, wrecz stawiamy jego zycie wyzej...
Kara życie powinna byc jednak wykonywana zdecydowanie po zebraniu jednoznacznych dowodow (a nie poszlak), wiadomo - pomylki sie zdarzaja.
Mysle, ze istnienie kary życie byloby na pewno czynnikiem odstaszajacym, zwlaszcza, gdy beda stosowane procesy 'pokazowe'. Niejeden zastanowi sie wtedy nad zbrodnia.
Glowny czynnik to jednak rzeczywiscie nie samo istnienie takiej kary, ale jej bezwgledna KONSEKWENTNOSC. Wielu ludzi wchodzi w konflikt z prawem, bo po prostu nie boi sie wymiaru sprawiedliwosci - przepelnione wiezienia, ciagnace sie latami procesy, zwolnienia lekarskie, lapowki - przestepca szczesliwie hasa sobie na wolnosci...
Kara poza odstraszaniem czyli prewencją ma też inną funkcję a mianowicie jest formą represji wobec przestępcy. Jeżeli chodzi o KS to ma jeszcze tą zaletę że definitywnie zapobiega dalszym przestępstwom popełnianym przez skazańca.
Za jazdę po pijanemu kierowca traci prawo jazdy i nikt rozsądny tego nie kwestionuje. Nie wiadomo o ile w związku z tym jest mniej pijanych kierowców na drogach. Pewnie parę osób boi się że straci prawko.
Zdaję sobie sprawę, że bardziej diotkliwa byłaby kara dożywocia ale niestety więziennictwo w naszym kraju pochłania naprawdę masę pieniędzy.... dlatego chociazby minimalne oszczędności by się przydały....
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
ODPOWIEDZ