Prawda.

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Prawda.

Post autor: SkaTe_GirL »

Jakie jest wasze zdanie?
Zawsze warto mowic prawde? Nawet jesli bedzie bolec?
Czy moze jesli wiemy, ze prawda zaboli kogos to lepiej ta osobe oklamac?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Prawda.

Post autor: Martuśka »

Myśle, że czasem dobrze jest przemilczeć pewne fakty... tylko nie potrafie powiedzieć kiedy lepiej jest ukryć prawdę, a kiedy ją wyjawić...
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prawda.

Post autor: Anuś »

To zalezy.. Jezeli chodzi o blahostke to oczywiscie ze mozna cos przemilczec, nie do konca powiedziec tak jak jest..
ale rzeczy powazne? zawsze prawda i tylko prawda.. przede wszystkim w zwiazku.. zwiazek bez prawdy, oparty na falszu, przeklamaniach=zwiazek bez zaufania=niezwiazek...
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Prawda.

Post autor: Linka »

Martuśka pisze:Myśle, że czasem dobrze jest przemilczeć pewne fakty... tylko nie potrafie powiedzieć kiedy lepiej jest ukryć prawdę, a kiedy ją wyjawić...
Racja. Nie trzeba kłamać, wystarczy po prostu o czymś nie mówić.
Ale myślę, że przemilczeć można tylko mało ważne rzeczy, bo to co jest naprawdę ważne, z czasem się wyda.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Prawda.

Post autor: *MysterY* »

Prawdę Prawdę i tylko Prawdę!
Można przemilczeć ale nie kłamać!
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Prawda.

Post autor: czarownica333 »

Warto mówić prawdę. Zawsze i pełną. Bardzo nie lubię, kiedy ktoś np przemilczy coś ważnego, a ja potem się dowiaduję od osób trzecich albo w ostatniej chwili, kiedy już nic nie da się zrobić. Dlatego staram się tak robić i od innych też tego wymagam.
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Arth
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 17.03.2008, 00:52

Re: Prawda.

Post autor: Arth »

Martuśka pisze:Myśle, że czasem dobrze jest przemilczeć pewne fakty... tylko nie potrafie powiedzieć kiedy lepiej jest ukryć prawdę, a kiedy ją wyjawić...
przemilczenie czegoś to już jest kłamstwo ...
z czasem i tak takie niemówienie o czymś może i mało ważnym
doprowadzi do zatajania rzeczy coraz ważniejszych ...
wszystko szczerze i otwarcie
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Prawda.

Post autor: Martuśka »

Każdy ma swój własny kodeks morlany i tego sie trzyma, robi to co uważa za słuszne :) U mnie sprawdza sie czasem przemilczanie i tak jest dobrze, a gdy sie nie sprawdza to trudno... prawda jest ważna ale czasem zbędna...
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Prawda.

Post autor: Martuśka »

oj jest... znając prawdę nie potrafiłbyś pewnie przeżyc dnia na tym świecie... coraz bardzie sama wole nie widzieć i nie wiedzieć wielu rzeczy... wole sama siebie oszukiwać... z reszto akurat mam zamiar troche pogłębić na ten temat wiedze mimo, ze nie jestem pewna czy to dobry pomysł...
Arth
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 17.03.2008, 00:52

Re: Prawda.

Post autor: Arth »

więc uważasz, że życie w nieświadomości jest dobre/lepsze??
na pewno jest łatwiejsze i nie wymaga zbyt wiele od "użytkownika"
jeśli rozumiesz o co mi chodzi

przecież cały sęk w tym żeby zgłębiać wiedzę na każdy temat
ja np chciałbym wiedzieć co sie dzieje tak na prawdę w świecie
bo media strasznie zacierają ludziom oczy
heh

Kod: Zaznacz cały

oj jest... znając prawdę nie potrafiłbyś pewnie przeżyć dnia na tym świecie...
no jasne pewnie wziąłbym żyletkę gillette i bym podciął sobie żyły ale tak żeby nie było widać blizny i żeby nie bolało ... hrhrhr (taka mała dygresja odnośnie emo :twisted: )
;>
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Prawda.

Post autor: Martuśka »

nie wytrzymałbyś natłoku informacji a ważna jest też selekcji - trzeba wiedzieć co jest nam potrzebne do życia...
Wiesz nawet gdy poznaje sie prawdę to nie jest to wcale fajne i lepsze... niewiedza jest po prostu wygodniejsza... Nie wiem czy fajnie dowiedzieć sie np.: ze jestem manipulowany przez media, sklepy czy osoby ci bliskie i żyć z taką świadomościa a najlepsze jest to, że wiedząc co tym nie możesz nic zrobić...
Media to jest tak wyspecjalizowany mechanizm w selekcji informacji, manipulacji czy tuszowaniu, że ja staram sie ograniczyć kontakt z nimi do minimum.
a ta dygresja to zbędne zdanie bo wiadomo ze to tylko nonsensopedia czyli żarty ze wszystkiego.
Arth
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 17.03.2008, 00:52

Re: Prawda.

Post autor: Arth »

nonsensopedia prawdę Ci powie ... :D

ja akurat jestem świadomy tego że media manipulują ludźmi sklepy itd
i tu właśnie pojawia się pytanie
czy potrafię wyselekcjonować te informacje które mają na celu manipulowanie mną
...
ja sobie z tym radze i fajnie jest sie dowiedzieć że np robie coś źle, że np. twój najlepszy przyjaciel jest manipulatorem
mimo że na początku to straszne, nie miłe wręcz załamujące prowadzi do przemyśleń i ogranicza popełnianych błędów
może nie koniecznie chodzi o prawdę o całym świecie tylko o samym sobie zatajając prawdę kłamiesz a jesteś świadom/świadoma tego że jesteś kłamcą??
nie świadomość jest straszna

ze świadomymi ludźmi żyje się lepiej bo 1. wiedzą kim są.

no to sie nagadałem :)

ps: media tworzą ludzie i nie to że nie można nic zrobić żeby oprzeć się manipulacji
wygodniej jest porostu nic nie robić
wziąć piwko popcorn usiąść w fotelu włączyć tv i tyć ...
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Prawda.

Post autor: Paweł »

przywołuję do porzadku :zdziwko:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Prawda.

Post autor: robek »

Trzeba wiedziec kiedy mówić prawdę a kiedy coś zatrzymać dla siebie. Chociażby dla własnego dobra. Niekiedy bowiem inni mogą wykorzystać jakieś informacje o nas dla własnej korzyści i w ten sposob mogą nas skrzywdzić i zranić. Więc lepiej gdy wszystkiego o nas nie będą wiedzieć.
Robek
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Prawda.

Post autor: SkaTe_GirL »

robek, uwazasz ze warto klamac po to aby miec wlasne korzysci z tego?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Prawda.

Post autor: Martuśka »

Zgadzam sie z robkiem, nie bede ukrywać, że zawsze zależy mi na prawdzie, że nie chce mieć korzyści z czegoś nawet za jakieś kłamstwo... jestem człowiekiem a nie ideałem... i nie wierze, że nikomu sie nie zdarzyło skłamać dla własnej korzyści ( to jeden z "celów" kłamstwa)... To, że człowiek wie, że nalezy mówić prawdę to nie znaczy, że bedzie tak robił, taka natura, ze wiemy coś innego i robimy też coś innego.
anek
Młody aktywny
Posty: 31
Rejestracja: 28.11.2008, 13:36
Lokalizacja: lublin

Re: Prawda.

Post autor: anek »

Każdemu z nas i to nie raz zdarzyło się skłamać.
No nie jest to nic wspaniałego, ale czasem w sumie nie ma wyjścia.
Wiadomo, że większość woli usłyszeć prawde, ale czasem lepiej jest coś przemilczeć, chociaż na dobrą sprawe prędzej czy później i tak dana sprawa wyjdzie na jaw. ;)
nie przestawaj szukać..
jesteś o krok bliżej..
nie przestawaj szukać..
to nie koniec.
Mors
Młody aktywny
Posty: 23
Rejestracja: 04.09.2008, 16:40

Re: Prawda.

Post autor: Mors »

Czasami niektóre sprawy warto przemilczeć , bo czasem mówienie prawdy może zaszkodzić.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Prawda.

Post autor: SkaTe_GirL »

anek pisze:No nie jest to nic wspaniałego, ale czasem w sumie nie ma wyjścia

Co to znaczy nie ma wyjścia?
Wyjście zawsze jest - albo mówisz prawdę albo nie.


Swoją drogą - miło mi - wskakuje tu po długiej nieobecności, a tu patrze tematy dawno temu przeze mnie założone wciąż są poruszane ; -)
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
mloda21
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 17.02.2011, 13:25
Płeć: kobieta

Re: Prawda.

Post autor: mloda21 »

Zawsze prawde. Po co klamac na poczatku, moze nawet z mysla, ze mozna kogos ochronic przed czyms, jak pod koniec sie jakos wyda, i moze byc gorzej... glupio to tak, sama bym nie chciala, zeby mnie tak traktowano :|.
ODPOWIEDZ