Prawo Jazdy

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
ODPOWIEDZ
h4d3s
Młody aktywny
Posty: 42
Rejestracja: 29.06.2007, 22:57

Prawo Jazdy

Post autor: h4d3s »

Witam
Chciałem się zapytać czy moglibyście mi dać jakieś wskazówki "czego nie robić na egzaminie" dzisiaj zdaje egzamin na prawko i może trochę panikuję ale chcę być przygotowany do niego jak najlepiej. Jak zachowywaliście się podczas waszego egzaminu na prawko ? mieliście treme. Bo ja się nie umie doczekać kiedy wsiądę do samochodu egzaminacyjnego a jednocześnie się boje że obleje na czymś "głupim" tnz popełnię błąd którego w normalnych okolicznościach bym nie zrobił.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Prawo Jazdy

Post autor: Paweł »

nie stresowac się... i nie myśleć o tym ;]


a tak poza tym, był cały wielki (chyba) topic o prawku ;]

powodzenia! :mrgreen:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
h4d3s
Młody aktywny
Posty: 42
Rejestracja: 29.06.2007, 22:57

Re: Prawo Jazdy

Post autor: h4d3s »

Paweł zdałeś za pierwszym razem ?? bo przez ten okres co miałem jazdy to co chwilę słyszałem " no kolejny kursant nie zdał, bo wymusił pierwszeństwo" tzn słyszę że duży procent ludzi nie zdaje za pierwszym razem :fala: teraz nie wiem czy to tylko tak na Śląsku jest tak kiepska zdawalność. Dzięki za rade
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Prawo Jazdy

Post autor: Paweł »

zdałem prawie za pierwszym razem....

jeździłem za pierwszym razem dosłownie godzine. jeździłem i jeździłem... co tu dużo mówić, czułem się okey, szło mi dobrze, widać za dobrze. Na sam koniec kazał mi wjechać w jakąś badziewną uliczke gdzie było strasznie zje**** skrzyżowanie. Za chwile zatrzymał mi samochód... ze niby wymusiłem pierwszeństwo przed stojącym żukiem :| Uczepił się, bo nie miał czego... Mówi się trudno...

Za drugim razem, bez najmniejszego problemu w 20 minut :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Prawo Jazdy

Post autor: shyduo »

Przegiąłes Paweł, bo egzamin musi chyba trawać 45 minut, nie?? :D Czy "za Twoich czasów" było inaczej??

Swoją drogą już był gdzieś temat o prawku, bo pamiętam, że się wypowiadałem.

Co do prawka to najważniejsze moim zdaniem jest odprężenie. jasne, że nie da się wyluzowac, ale ja pamiętam, że podśpiewywałem sobie pod nosem (w głowie dość głosno śpiewałem) np. stojąc na światłach itd., aby sie nastawić pozytywnie.

Sądze, ze egz. głównie sprawdza na ile pewnie czujemy się za kółkiem i na ile panujemy nad autem. Bo drobne błędy zdarzają się każdemu.

Tak, zdałem za pierwszym razem, a teraz jestem już szczęśliwym prowadzącym (bo kierowcą wg. mojego taty jest sie po przejechaniu tych 30 tys km) od ponad roku, bez stłuczki i bez punktów, może dlatego mam takie dość "lajtowe" podejście do prawka.
Ostatnio zmieniony 08.04.2008, 16:26 przez shyduo, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Prawo Jazdy

Post autor: Paweł »

shyduo pisze:Przegiąłes Paweł, bo egzamin musi chyba trawać 45 minut, nie?? :D Czy "za Twoich czasów" było inaczej??
Nie, inaczej nie bylo... zdawalismy mniej wiecej w tym samym czasie... ale bylo to spokojnie ponad 45 minut. Było mineło... jest okey :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
h4d3s
Młody aktywny
Posty: 42
Rejestracja: 29.06.2007, 22:57

Re: Prawo Jazdy

Post autor: h4d3s »

Te wskazówki zostawię sobie na przyszły termin, bo dzisiaj nie zdałem :( nawet nie wyjechałem na drogę, nie śmiejcie się ale oblałem na teorii 3 błędy. Trochę za późno zacząłem przygotowania bo dopiero dzisiaj. Może jak teraz będę miał egzamin to nie obleje za to na mieście. Pożyjemy zobaczymy.


Pozdro
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Prawo Jazdy

Post autor: shyduo »

Paweł pisze:zdawalismy mniej wiecej w tym samym czasie.
Pamiętam, razem jeszcze z Krzysiem, dlatego ten cudzysłów się znalazł ;)

H4d3s - śmiać się nie będziemy, ale zawaliłeś niexle. Trudno, popraw się i zdaj. Innej rady nie ma ;)
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Prawo Jazdy

Post autor: Offik »

na kursie uczą jak zdać, a nie jak jeździć... tyle pamiętam ze swojego kursu i zdawania...

ja zdałem za 3 razem, teraz mam już kilometrów sporo przejechanych, nie jestem w stanie policzyć ile ale spokojnie jest to 200tyś, i dopiero po kilku latach jazdy mogę powiedzieć że umiem w miarę jeździć:)
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Prawo Jazdy

Post autor: SkaTe_GirL »

Kop Kop odkopuje bo na czasie :P

Niedługo egzamin czeka moją osobę...
tak to będzie hardkor ;D
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Prawo Jazdy

Post autor: aguśka »

pamiętam ile ja nerwów zostawiłam w ośrodku.... a najgorsze jest czekanie (przynajmniej dla mnie), bo jak już wsiadłam do samochodu, to było ok...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Prawo Jazdy

Post autor: SkaTe_GirL »

ja mam nalot nerwów za każdym razem wsiadania do elki ;p

na egzaminie podejrzewam, że będę obgryzać ściany ; D
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Prawo Jazdy

Post autor: Linka »

SkaTe_GirL pisze: na egzaminie podejrzewam, że będę obgryzać ściany ; D
ja zapewne bede miec podobnie ;)

Jak narazie zdałam egzaminy wewnętrzne i czekam na pierwszą jazdę w czwartek :)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Prawo Jazdy

Post autor: aguśka »

powodzenia dziewczyny ;)
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Prawo Jazdy

Post autor: SkaTe_GirL »

aguśka nie dziękujemy ; -))))


Linka, a u kogo się uczyłaś?
Bo jak rozumiem, w Elblągu robisz prawko?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Prawo Jazdy

Post autor: Linka »

Tak, w Elblągu się uczę. Chyba w najpopularniejszej szkole jazdy- w "Adamie".
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Prawo Jazdy

Post autor: Martuśka »

No a ja postanowiłam zapisać sie na prawko z siostrą. Jeszcze co prawda ponad rok do tego momentu ale sama nie mam motywacji by to zrobić:)
A tak w ogóle to jak wyglądają koszty całego kursu? bo ciągle zmieniają sie przepisy a nawet nie wiem jak to z kosztami:)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Prawo Jazdy

Post autor: Linka »

Ja też poszłam właśnie z siostrą- żeby bylo raźniej ;)

Za kurs płacę 1100zł (30h wykładów i 30h jazd), ale wiem, że u nas ceny wahają sie do około 1400zł.
Do tego dochodzi cena pierwszego egzaminu około 200zł.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Prawo Jazdy

Post autor: SkaTe_GirL »

ja i Linka jesteśmy z jednego miasta więc podobnie... ; )

Akurat za kurs płaciłam drożej aniżeli Linka bo 1200 zł... tak samo 30h wykładów i 30h jazd.

Martuśka jeśli jeszcze ponad rok dzieli Cię do momentu zapisania się na prawko to podejrzewam, że przepisy i ceny zmienią się jeszcze z 100 razy... w końcu co chwila to ulegają zmianom...

Niestety :/
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Prawo Jazdy

Post autor: Martuśka »

Właśnie dlatego czekam, liczę na lepsze zmiany (choc pewnie gorzej będzie i drożej):) ale i będę miała czas na uzbieranie jakiejś kwoty żeby potem opłacić cały kurs a potem mieć tylko na egzamin, poprawki i dodatkowe jazdy:) Z reszto przez najbliższy rok i tak nie przydałoby mi sie prawko, nie stać mnie na samochód, w domu nie mamy a Michał broni swojego samochodu przed moja osobę pod względem kierowcy:) A na studia nie opłacałoby mi sie jeździć samochodem bo za paliwo wyszłoby mi 100zł jak nie więcej a za pośpiech płacę góra 6 zł:) dlatego wole poczekać:)
ODPOWIEDZ