Bohaterowie narodowi.

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
ODPOWIEDZ
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Bohaterowie narodowi.

Post autor: robek »

Kogo uznacie za największego bohatera Polaków ? Tadeusza Kościuszkę, Józefa Piłsudskiego, Lecha Wałęsę, Jana Pawła II. A może kogoś zupełnie innego i dlaczego?
Robek
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Bohaterowie narodowi.

Post autor: JaGaKi »

Ja bym Piłsudskiego wykreślił z listy ... Wałęsę też. Nie zasługują na to
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Bohaterowie narodowi.

Post autor: stefan »

JaGaKi pisze:Ja bym Piłsudskiego wykreślił z listy ... Wałęsę też. Nie zasługują na to
ciekawe, na jakiej podstawie takie dyrdymały piszesz. może jakaś argumentacja?
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Bohaterowie narodowi.

Post autor: Martuśka »

nie uznaje żadnych bohaterów narodowych... żeby być bohaterem nie wystarczy czegoś dokonać, ważne jest również to jak dana osoba żyła...
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Bohaterowie narodowi.

Post autor: robek »

Według mnie są. Bo dzięki nim żyjemy w wolnym i niepodległym kraju. To chyba już coś.
Robek
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bohaterowie narodowi.

Post autor: Linka »

Setki powstańców zginęły walcząc za ojczynę, a wielu z nich nie ma nawet nagrobków, bo ginęli praktocznie anonimowo... Szkoda, że tak rzadko wspomina się także o nich.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Bohaterowie narodowi.

Post autor: stefan »

Martuśka pisze:nie uznaje żadnych bohaterów narodowych... żeby być bohaterem nie wystarczy czegoś dokonać, ważne jest również to jak dana osoba żyła...
to skąd w Tobie przekonanie, że ci którzy czegoś dokonali nie żyli pięknie?? no chyba że aż tak głęboko gmerasz w literaturze historycznej zęby na tym temacie zjadłaś.

chyba się wycofam z tego wątku, bo imho idzie w smutnym kierunku.
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Bohaterowie narodowi.

Post autor: Centi66691 »

a ja się nie zgadzam z Martuśką nikogo nie interesuję jak oni żyli tylko co zrobili!!
Ja uznaję te osoby które wypisał robek...Wydaje mi się że znalazło by się jeszcze kilka innych
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Bohaterowie narodowi.

Post autor: JaGaKi »

Oj Stefan - historia Piłsudskiego i Wałęsy jest podobna - pod odzyskaniu niepodległości niepotrzebnie wpadkowali się spowrotem w polityke.

Jedyne czego nie moge zarzucić Piłsudskiemu to... dobre teksty. A takto:
a) zacofał wojsko (zobaczcie sobie kiedy zaczeto modernizacje - zaraz po życie Piłsudskiego)
b) wymordował opozycje w Brześciu

chociażby te 2 fakty mogą świadczyć o tym, że Piłsudski nie powinien być bohaterem za jakiego się go dzisiaj uważa. Mit żerujący na niewiedzy społeczeństwa.

Lech Wałęsa? Gdyby się wycofał zaraz po tym jak Jaruzelski przestał być prezydentem III RP to by zasługiwał na bohatera - ale moim zdaniem 5 lat rządów zniszczyło jego mit
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Bohaterowie narodowi.

Post autor: Martuśka »

Bohater narodowy nie konczy tak jak Wałęsa... miał na prawde świetne predyspozycje na przywódce i wykorzystał je a potem wykorzystali jego... jak JaGaki mówi - nie potrzebnie wpakował sie w politykę i zrobili z niego pionka... zniszczyli jego wizerunek...

mnie tak bardzo nie obchodzi co robili ale czasem po prostu sie o tym rozmawia i chce czy nie słysze co nie co od innych na takie tematy a wtedy che być pewna tego co usłyszałam i szukam... wydaje mi sie ze to nic złego...
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Bohaterowie narodowi.

Post autor: aguśka »

oczywiście weszliście na polityke, więc happyendu nie będzie....porozumienia pewnie też nie...

ale przykład osoby Jana Pwała II??
przecież bardziej znamy Go takiego jakim był niż co zrobił i dla kogo....
wiemy jak żył i wiele osób (w tym ja) kochają Go za Jego otwartość, poczucie humoru, za to że tak potrafił dotrzeć do młodzieży etc.
To wg. mnie jest prawdziwy autorytet i bohater (nie tylko narodowy)
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
ODPOWIEDZ