Obama & Mc Cain

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Kordian
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 29.10.2008, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Obama & Mc Cain

Post autor: Kordian »

Obama wyrał. Ja osobiście byłem za Mc Cainem.(nie jestem rasistą)
A co wy o tym sądzicie? Za kim byliście?
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: Martuśka »

Nie byłam za nikim, w ogóle nie wiedziałam, że juz były wybory:P nie wiedziałam też, że to tak szybko poszło:P to raczej bez róznicy kto wygrał:P i tak jeden czy drugi nie spełnią swoich obietnic - jak wszyscy politycy:P widocznie Obama miał lepszych ludzi do "nakłaniania" wyborców:)
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: sport1 »

OCZYWIŚCIE że McCain.Obama nie ma doświadczenia w tym i te tuskowe obietnice...
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: JaGaKi »

Co ludzie mający 16 lat mają do powiedzenia w wyborach?:> Usa jest dziwnym krajem i o wyborach tam się nie wypowiadam. Zbyt duże pole do manipulacji jesli chodzi o telewizje.
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Kordian
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 29.10.2008, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: Kordian »

Czyli chodzi o mnie, bo na razie w tym temacie to ja mam jako jedyny 16 lat.

Twoim zdaniem nie mam nic do powiedzenia? Skąd o tym wiesz? Nie osądzaj ludzi jeśli ich nie znasz. :|

Bezpodstawnie nie zakładałbym tego tematu. Chciałem aby każdy się mógł wypowiedzieć, bo przecież chyba każdy ma swój pogląd. Owszem w XXI wieku media to wszystko.
Np. Pan TUSK i jego TVN-owska banda to jeden wielki układ. Dlatego polecam oglądać kilka stacji naraz. Sam zrobiłem eksperyment i obejrzałem wiadomości w TVN,TVP i Polsacie. Jeden raport telewizyjny był przedstawiony w kilku różnych formach.

Co do tego że mam 16lat to nie oznacza że jestem debilem i ułomem.
Czemu uważasz że nie mam nic ciekawego do powiedzenia? Jak chcesz mogę z tobą popisać na wiele tematów.


Sport 1:OCZYWIŚCIE że McCain.Obama nie ma doświadczenia w tym i te tuskowe obietnice...

On wyraził swój i uważam że dobry pogląd. Ty mnie skrytykowałeś bezpodstawnie, a sam się nie wypowiadasz.

Ja jestem za McCainem bo on jest bardzo doświadczony, i nie jest prorosyjski! To że wygrał Obama to tylko dlatego że wystąpił z rodzinką tzw. "Amerykańską" czyli miła, nigdzy się nie kłucąca itd. McCain jest człowiekiem bardziej zorganizowanym.
Nie jestem rasistą i nie mam nic do czarnych, ale Biały Dom był zawsze biały!
To kolejny punkt dla McCaina. Oto moje zdanie, jeśli chcesz mogę się bardziej wypowiedzieć. Pozdrawiam. :wink:
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: Martuśka »

Wiesz Kordian oceniać sobie można ale co to znaczy, że McCain ma większe doświadczenie? widzisz polityka to nie tylko obietnice, wybory, uchwały i spotkania... Dłużej siedzi w polityce a przegrał... to świadczy o tym, że jego doświadczenie nie jest wcale duże... W polityce głównym narzędziem są mass media, jeśli polityk wygra takie wybory to znaczy, że zna doskonale działanie mediów i wykorzystuje to. Propaganda i manipulacja - bez tego ani rusz... Wiec skoro McCain ma takie doświadczenie to pytanie brzmi: dlaczego nie wygrał? a może Amerykanie chcieli odmiany? może to zwykła ciekawość co Murzyn zmieni w USA?

Jak myślisz dlaczego przekazy w TV różnią sie od siebie w zależności od stacji? to jedno z zadań telewizji - wybiórczość informacji i ich okrajanie... i możesz sobie wierzyć w wiadomości na jakiejś tam stacji ale nigdzie nie usłyszysz całej prawdy... wierzysz bo przedstawiają to w sposób dla ciebie wiarygodny i wzbudzają w tobie zaufanie do tej stacji, a potem wciskają ci kit i myślisz o nich jakby byli najlepsi - manipulacja zwykła... cały sztab ludzi ( tzw. gatekeeperzy) pracuje nad tym byś ty otrzymał te fakty, które są wygodne dla danej partii, dla danego ustroju czy choćby dla samej stacji. Proponuje zagłębić sie w to trochę, ja po tym wszystkim odstawiłam TV i ich "wiarygodne" informacje i wszystkie fakty w radiu na bok - życie teraz jest kolorowe :P
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: JaGaKi »

Nie jestem rasistą i nie mam nic do czarnych, ale Biały Dom był zawsze biały!
Już wiesz dlaczego uważam Cię za niezbyt poważnego rozmówce?:> Zawsze biała to najwyżej była ściana w moim pokoju.

W USA nigdy nie było rządów prorosyjskich. To niewykonywalne.

Nie wypowiadam się na tematy USA ponieważ po prostu ten kraj jest dla mnie totalnym dnem. Już lepiej poprotestować rpzeciwko idiotycznej tarczy rakietowej.

Proponuję troche więcej dystansu.
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Kordian
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 29.10.2008, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: Kordian »

Czytałem niedawno artykuł dotyczący czarnych. Naukowcy pisali w nim że biali są bardziej inteligentni od czarnych. Potwierdzone naukowo. Myslę że są to bzdury jakiejś taniej telewizji.

Powtarzam jeszcze raz, że nie mam nic do czarnych a wręcz ich lubie bo <może tak trafiłem> mam miłego kolegę. On jest czarny.

Faktem jest że USA nigdy nie były prorosyjskie ale! były momenty rozluźnienia politycznego. Obama chce dalszego i bardziej nasilonego luzu w dyplomacji.Po ataku Rosjan na Gruzję to niebyłby najlepszy pomysł. Rosja zrobiła test. Chodiło im o to abt sprawdzić spójność i jednolitośc UE. Udało im się to bo Sarkozy to lizidupiec i nic nie zyskał liżąc dupę Putinowi. Jako jedyny Kaczyński<wielki szacunek dla niego> który zainicjował szczyt lub spotkanie<jak kto woli> wraz z prezydentami Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy.
Może słyszałeś że Bush szczerze pochwalił prezydenta kaczyńskiego za to co zrobił. Powiem Ci tyle. Jeśli Rosja obecnie atakuje Gruzję bez żadnych konskwencji to zara przyjdzie kolej na państwa bałtyckie, polskę, Ukrainę itd. Powstanie drugie ZSRR.
Rosja chce odbudować mocarstwo. Teraz rosjanie silnie się zbroją dlatego trzeba być stanowczym tak jak McCain czy Bush i nie popuścić Rosji, nie iśc z nimi na ugody itd.!!!!!

A teraz ja mam do Ciebie 2 pytania.

1. Dlaczego jesteś przeciwny budowie tarczy w polsce???

2. "Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!" -to jest twój podpis. Czy mi się wydaje czy jesteś jakimś hipisem??? Co do gejów i lesbijek to jesteś przeciwny temu czy za tym aby były parady równości???? Pozdrawiam.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: JaGaKi »

Drogi Kordianie - jestem człowiekiem który docenia inność ludzi. Możesz mnie nazwać hipisem - podejrzewam, że sporo zasad tego ruchu uważam za słuszne - uważam, że narkotyki są be i kilka innych dziwnych rzeczy).

Jestem przeciwko paradom, przeciwko samym homoseksualistom nic nie mam, uwazam, że powinni żyć szczęśliwie i powinno się im to umożliwiać.

Tarcza w Polsce (i Czechach) nic nie da. A tylko może popsuć sytuację polityczną.


Bush? Jeden z najgorszych polityków jakich znam. Nie wiem dlaczego wszyscy uradowani przyzwalają USA na podbój świata a Rosje gnoją ( chociaż nie mówię, że to dobre co robi nasz wschodni sąsiad). Rosja nie zaatakuje Ukrainy czy też innych państw - nie opłacałoby się to.

Kaczyński zwołał spotkanie. Owszem, zwołał... ale co z tego? Sakaszwili to polityk podobny do kaczyńskiego. Mało co potrafi, nic nie robi, uwaza się za ostoje prawdy i moralności. A jakoś pomimo tego nie wychodzi. Obydowje to dla mnie zera. Tusk zresztą też. Nic nie zrobił ale przynajmniej nie miesza jak Kaczyński ;)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: robek »

Ja byłem za Obamą.
Robek
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: JaGaKi »

Juz nie jesteś, że byłeś?
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Kordian
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 29.10.2008, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: Kordian »

Drogi Jagaki. Czemu uważasz że Tusk jest lepszy od Kaczyńskiego? Wnioskuuę to z twojej wypowiedzi ponieważ twierdzisz że Tusk chociaż się nie miesza.
Moim zdaniem kaczyński bardzo dobrze że się wtrącił, bo Rosja muci ponieśc jakieś konskwencje za to że zaatakowała Gruzję. Jako jedyny Kaczor z Bushem zareagowali.
Co tu dużo mówić, Sarkozy nic nie zrobił, a inni sie nie mieszali. UE z USA wywalili Rosję ze strefy G8. Myślisz że Rosji na tym zależy? Chodziło im tylko oto żeby sprawdzić jak UE jest spójna. Okazało się jedno iż Tylko kraje nadbałtyckie z polską i ukrainą są jako jedyn w znacznym stopniu zintegrowane. Mianowicie, My<mówię o całym narodzie bo ja tego nie przerzyłem> przerzyliśmy na własnej skórze co to jest komuna i jakie niesie skutki. To że nie potrafimy od 20lat się dogadać to jest inna sprawa. Rosjanie chcą się odbudować imperium. Teraz gdy sowieci posiadają lepsze technologie które pozwalają im wydobywać ogromne ilości gazu i ropy są w stanie prowadzić wojnę, lub w na wielką skalę się zbroić, co właśnie czynią. Amerykanie nie ruszają na podbój świata. To że są w Iraku to nie jest terroryzm, tu chodzi o ropę. Obecnie w stanach panuje kryzys. Poważny kryzys. Banki upadają. Jeśli to się nie zarzyma to jest możliwe iż cała gospodarka im może paśc na łeb na szyję. Gospodarka jest bardzo złożona i są to naczynia połączone. Jeśli upadnie bank, potem przedsiębiorcy którzy trzymali tam ogromne kwoty pienędzy zbankrurują bo banki nie będą miały z czego ypłacić. Z kolei jak upadną mali lub średni przedsiębiorcy to zaraz padną wielkie koncerny. Dziś pieniądz już nie jest papierkiem, dziś 99% transakcji jest przeprowadzanych wirtualnie. To jest powód dlaczego Amerykanie się boją zostać w Iraku. Na razie więcej wydali na całą misję niż zdołali zarobić na ropie.<paradoks> Z drugiej strony to tylko Amerykanie mają zdrowe i jasne poglądy i jako jedyni są wstanie panować nad światem.Panowanie w sensie tym że może panować pokój. :D Amerykanie się zbroja cały czas ale rosjanie są dla nich coraz większym zagrożeniem. Dlatego USA budują w czechach radar a wpolsce wyrzutnię. Radar ma być tak czuły że wykryje nadlatujący obiekt wielkości zaciśniętej pięści, z odległości 5000km!!! Jeżeli w polsce będzie stacjonował chodź jeden Amerykański żołnież który zostani zabity z broni rosyjskiej lub innej to zostanie wywołany konflikt na sklę globalną.<być może wojna nuklearna> USA budują system tarczyantyrakietowej, który wraz z jej porprzednikiem SDI bedzie w stanie obronić stany prze 8 nadlatującymi głowicami z dziesięciu!!! Są to prawdziwe dane, ale nie wiemy czy jeszcze nie mają Asa w rękawie. Rosjanie też mogą mieć ASY ale nie są tak rozwinięci jak USA. Napisałem się troszkę, i mówię Ci, system na pewno przyniesie więcej korzyści niż nam się wydaje. Teraz rosja próbuje skłucić UE, aby stała się jeszcze słabsza. Teraz pozostaje nam tylko czekać na newsy, i wyciągać wnioski. Pozdrawiam
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: JaGaKi »

Tusk nie miesza tak jak poprzedni rząd np z mundurkami czy innymi durnymi ustawami ;) Mniejsza o to.

Rosja musi ponieść konsekwencje ataku na Gruzje... Rozbrajające - propagande czytasz do poduszki?
Usa bardzo konsekwetnie podbija świat - Afganistan, Irak, zapowiadają się z Iranem. Ba! Wojna tam praktycznie trwa dalej ( nie mówie o Iranie). Rosja zaatakowała Gruzję - pretekst wyzwolenia ludności jest dobry. (wiadomo, chodzi o to , że Gruzja po prostu zbyt manifestowała swoją niezależność i niejako stanowiła zagrożenie dla Rosji).

Rosjanie to nie Sowieci - nie wiem dlaczego mylisz. Rosjanie się nie zbroją bo ich na to nie stać, większa część wyprodokowanej wojny idzie na sprzedaż. Owszem, nikt nie przeczy, że Rosja chcialaby być imprium którym była w XX wieku. Ale czy wiesz jak upadlo to imperium? Wykrwawiło się na wojnie w Afganistanie - dlatego już atak na Ukraine czy Polske możliwy nie jest (nawet nie wspominając o strasznych konsekwencjach politycznych).

Na całym świecie nikt nie przeżył ustroju komunistycznego - jedynie okropną wersje socjalizmu bolszewickiego.

To z tym kryzysem to tak nie wiem po co wprowadzasz. 99% tranzakcji jest wirtualna? przesadzasz - jakieś 80%. Dlaczego tak jest? spytaj babci co było w latach 20-30 i 70 na świecie ;p Amerykanie bezczelnie okłamali świat i przeprowadzili inwazje na Irak. Nie było w tym innego celu poza ropą. To, że ludność miejscowa nie jest przyjazna to już wina tego kto obliczał bilans ekonomiczny.

O radarze opowiadaj sobie bajki ale tych wyrzutni bedzie tylko 12 albo 16 - co będzi jak kraj atakujący wystrzeli więcej niż 20 rakiet? Powiemy sobie "mamy pecha!":D Czułość radaru mnie nie podnieca, wybacz. A propo statystyki 8 zestrzelen na 10 - rakiety balistyczne mają niezłe systemy obrony więc ta statystyka tez wydaje sie mocno oszukana.


Kiedyś byliscie przeciwko wojskom radzieckim w Polsce to teraz ładujecie amerykańskie? Fajnie jest się bawić psimi kupami w piaskownicy;/
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: robek »

Ciągle jestem za Obamą. Bo uważam, że niesie on wielkie zmiany. Zarówno dla samych Amerykanów, jak i Europejczyków. Uważam także , że w Polsce muszą nastąpić wielkie zmiany i odmłodzenie polityków. Bo ich myślenie i obecny styl rządzenia mi się nie podoba.
Robek
Kordian
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 29.10.2008, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: Kordian »

Do poduszki czytam tylko 3 pisma, wprost, gazetę polską i focus. Możesz to tak nazwać że USA podbijają świat. A czy wiesz co się dzieje w zatoce perskiej, przybrzeżnych wodach somalii??? Tam lepiej nie wypływać statkiem, bo ma się wtedy 50% szans że sie nie wróci.
Piraci. Dlatego międzyinnymi amerykańskie, francuskie i brytyjskie<ogolnie całe NATO> statki stacjonują tam.

Ciekawi mnie czy wolałbyś rosjan czy amerykanów na naszej ziemii?

Jeśli chodzi o mundurki, to nie było wyjścia, bo to Giertych chciał wprowadzić tę ustawę i to zrobił. Kaczyński musiał zawiązać koalicję. Teraz PO miało lepszą sytuację bo miało PSL pod ręką, Kaczor takiej szansy nie miał.

Twierdzisz że Rosji nie stać na zbrojenie się???

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title, ... caid=16f16

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/10869

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/10443 <<<To koniecznie przeczytaj!

USA się zbroją , bo muszą. Prowadzą wojnę w Iraku, a oprócz tego ciąge udoskonalają swoje technologie. Aerykański żołnież jest najlepiej wyposażonym żołnieżem na świecie.

Rosjanie mają coraz więcej pieniędzy z eksportu ropy i gazu.


Myślisz że Amerykanie zaatakują Iran??? To się grubo mylisz ponieważ Iran posiada głowice nuklearne. Wiemy wszyscy że raczej nikt na swiecie niechciałby wyparować w ciągu kilku dni. :wink:
Jeśli już to Izrael zaatakuje Iran. A to że USA wspomagają Izrael to druga sprawa.

Te rakiety które dostaniemy bedą specyficzne ponieważ, wraz z radarem w czechach bedziemy w lepszej pozycji, bo będziemy mieli większe szanse na wykrycie głowicy albo atrapy.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: JaGaKi »

A pro po "co bym wolał na polskiej ziemi" - nie chciałbym nikogo! Mamy być wolni! USA macza paluchy wszędzie gdzie ma interes i wybitnie nie chodzi im o dobro obywateli świata.

Chyba nie przeczytałeś uważnie artykułów o "zbrojeniu" się Rosji. Ona sprzedaje większość produkcji innym państwom. No ale jak się czyta "uchem" to pozniej takie konsekwencje są;d

I co z tego, że którykolwiek kraj ma potencjał atomowy - nikt go nie użyje ponieważ nastąpi kontratak. Będzie ktoś bardzo nieposłuszny rządził Iranem to go podbiją ;) Z Irakiem tak było.

Powiedz mi jak radar może wykryć, że rakieta jest atrapą czy też prawdziwą głowicą? Bo patrząc na specyfike działania radaru jest to niewykonwalne.
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Kordian
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 29.10.2008, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: Kordian »

Napisałem że radar z systemem SDI. Działa to na tej zasadzie.
1. np. Irak wystrzeliwuje 5 pociskó z czego 2 są atrapą.
2. Radar w czechach namierza wszystkie pociski.
3. Obsługa radaru wysyła wiadomośc o nadlatujących pociskach do Waszyngtonu.
4 Tam sprawą zajmują się eksperci, którzy w ciągu 30sekund otrzymują dane z satelit krążących po orbicie które są rakietami a które atrapami.
5. Preydent wydaje rozkaz odpalenia Antyrakiet i ewentualnie o kontrataku.
6 Przypuśćmy że system nie wpełni zadziałał. W USA udzerzła jedna rakieta. Np. Nowy Jork wyparował. Amerykanie czysto teoretycznie wystreliwują kilkaset, kilkaddziesiąt rakiet. <a mają ich napradę sporo dlatego ile wystrzelą to można się tylko domyślać>
7. Po kilku dniach raczej pół świata wyparuje.

To że Iran ma potencjał atomowy to znaczy że jest źle. W iranie jest masa terrorystów. Niech jakiś fanatyk religijny wykradnie jedna i odpali. I już pozamiatane.
Irak irakiem, wojna tam jest o ropę ale terroryści tak są.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: JaGaKi »

Teroryści? Widziałeś kiedyś jakiegoś? W bajke o 11 września już mało kto wierzy, że to "Osama". Największym terorystą jest rząd USA zaraz potem Chiny i Rosja
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Kordian
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 29.10.2008, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: Kordian »

Chłopie, weź przeczytaj jakąś porządną gazetę a nie Wyborczą. Bo teraz do Ciebie nie trafiają żadne argumenty. Jeśli czytasz parszywe brukowce, a potem piszesz to na forum, to nie ma sensu prowadzić tej konwersacji. NIe wiem, czy nie czytasz gazet, czy nie umiesz wyciągać poprawnych wniosków. No la ejak sięczyta Fakt albo wyborczą to się nie dziwie. Pozdrawiam i proponuję zastanowić się najpierw nad sobą a nie pisać teksty typu "Co ludzie mający 16 lat mają do powiedzenia w wyborach?:> "

Szczrze mówiąc nie wiem jak mam Ci odpisać, bo i tak żaden argument nie trafi do Ciebie.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Obama & Mc Cain

Post autor: JaGaKi »

Czytam Indymedia, portale zagraniczne począwszy od Zeita koncząc na Wiestiach ;) Polskich gazet nie biore do ręki ponieważ wiem co się tam wyrabia (rodzina ma pracuje w jednej ;p). Nie musisz mi proponować zastanowić się nad sobą - zastanawiam się cały czas i doskonalę - jeżeli tego nie robisz i Ty to chyba coś nie tak ;)

Jak mówie - USA nie jest strażnikiem świata, obala sukcesywnie rządy nieprzychylne sobie albo szerzy nieprawdziwe informacje. Cała Ameryka Południowa jest przykładem co potrafi USA namieszac.

A pro po ataków na WTC radze obejrzeć chociaż jeden film inny niż oficialne stanowisko pro USA. Jest sporo wątpliwości, samemu też troszke trzeba poszukać. W każdym razie jak orientujesz się na systemach obronnych USA to na pewno wiesz o systemie NORAD który to zawiódł 11 września i nie obronił ludności USA. Skąd masz pewność czy tak samo nie będzie z tarczą??

system SDI?? Przybliż troszke - bo szukałem informacji i nic nie znalazłem.

Już mówiłem wcześniej - broń atomowa jest dobrym gwarantem pokoju na tym świecie.

Irak irakiem?:P Nie szanujesz życia ludzkiego - wiesz ilu cywilów tam zginęło? A tak przytaczam do zastanowienia cytat z wikipedi "Od 2002 roku Stany Zjednoczone posługując się niepotwierdzonymi dotąd twierdzeniami posiadania przez Irak BMR, prowadziły przygotowania do kolejnego uderzenia na Irak. Stojąc przed groźbą wojny, prezydent Husajn zgodził się na powrót inspektorów ONZ, którzy jednak nic nie wykryli."

Skąd wiesz, że w Iranie jest mnóstwo terrorystów? Bo przeczytałeś tak w gazecie? Czy usłyszałeś w wiadomościach? Porponuje poszukać dokładniej i zobaczyć kto tutaj więcej ludzi morduje, kto jest czemu winien. Wyjdzie naprawdę smutno bo okazuje się, że USA wypowiedziało największą ilość wojen w przeciągu ostatnich 100 lat - w sporej części z idiotycznych powodów.
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
ODPOWIEDZ