Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
Karola94
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 20.07.2007, 15:55

Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Karola94 »

Pytajac z ciekawosci: Czy przez masturbacje mozna zrobic sobie krzywde? Mam na mysli np. uszkodzic sobie narzady lub np. stac sie bezplodnym? Czy przez masturbacje moze spozniac sie okres?
Ostatnio zmieniony 08.12.2008, 02:05 przez Karola94, łącznie zmieniany 1 raz.
Karolcia
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Linka »

uszkodzic sobie narzady- nie
stac sie bezplodnym- nie
moze spozniac sie okres- nie

Ale zbyt częsta i długotrwała masturbacja może być niebezpieczna, ze względu na to że taka osoba nie potrafi później osiągnąć w inny sposób przyjemności sesualnej. Ale dotyczy to raczej masturbacji po kilka(naście) razy dziennie i codziennie.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Imperio
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 03.01.2009, 04:22

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Imperio »

Jestem tutaj nowy, ale znam sie na tych rzeczach. Na innym forum młodzieży ktos napisal temat prawie taki sam, ale to byl chlopak. Zbyc czesta masturbacja moze doprowadzic do pogorszenia pamieci, ale tez brak tez masturbacji moze byc niebezpieczne. Można załozyć że najlepiej sie masturbowac 2 razy w tygodniu i uważać żeby się nie uzależnić musisz się nauczyc to kontrolować.
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: aguśka »

Imperio pisze: Zbyc czesta masturbacja moze doprowadzic do pogorszenia pamieci, ale tez brak tez masturbacji moze byc niebezpieczne. Można załozyć że najlepiej sie masturbowac 2 razy w tygodniu.
:zdziwko: według mnie to co Ty piszesz to bzdura....pogorszenie pamięci?? :shock: a są na to jakieś badania, czy to tylko Twoje obserwacje?? A co do braku masturbacji to też się nie zgodzę, bo jeśli ktoś nie czuje takiej potrzeby to tego poprostu nie robi. Nie znam osoby któraby to robiła tylko dla zdrowia 2 razy w tygodniu, bo boi się że jak tego nie zrobi to coś się jej stanie.... :shock:
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Justyśka »

Te pogorszenia pamięci były niezłe... :ok: chociaż kto wie ;P przecież nie każdy się masturbuje, to jest po prostu rozładowanie napięcia seksualnego, niektórzy odczuwają potrzebę, inni nie, ale jeszcze nie słyszałam, aby od braku masturbacji komuś działa się jakaś krzywda :wink:
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Martuśka »

gorszych głupot nie słyszałam... :roll: a myślałam, że nic głupszego od zapłodnienia przez pępek już nie moge usłyszeć - myliłam sie... :nom:
Imperio
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 03.01.2009, 04:22

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Imperio »

Ja naprawde slyszalem o takim kolesiu ktory robil (masturbowal sie) 5 razy dziennie to nic dziwnego ze pogorszyla mu sie pamiec nie ?
Pesymista Widzi Czarny Tunel .
Optymista Widzi Światełko w Tunelu.
Realista Widzi Światło Pociągu.
Kolejarz Widzi Trzech Idiotów Na Torach.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Martuśka »

Tylko rodzi sie pytanie: jak częste masturbowanie sie wpływa na pamięć? może ktoś myśli tylko o jedyn i nie pamięta o świecie i rzeczywistości ale to rozkojarzenie... a naukowo mówiąc nie ma czegoś takiego jak kłopoty z pamięcią, jeśli nie było urazów głowy to pamięć nie może ulec pogorszeniu... po prostu ktoś nie ćwiczy swojej pamięci i przez to nie pamięta wielu rzeczy... wiec jest to raczej nie możliwe, sądze, że ktoś mógł źle opisał co z tym kolesiem było albo ktoś pododawał jakieś szczegóły i wyszła taka historia...
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: =MiLi= »

A niby dlaczego miałaby Mu się pogorszyc pamięć? jaki to ma związek? :roll:
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Imperio
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 03.01.2009, 04:22

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Imperio »

No tak ze bedzie to ciagle robil z 5 razy dziennie no i jak rozladowywal te napiecie seksualne te 5 razy dziennie to jakies skutki uboczna musza byc. Ja zgubilen link gdzies to czytalem na innym forum ale uwierzecie mi gdzies to czytalem ale nie wiem gdzie :(
Pesymista Widzi Czarny Tunel .
Optymista Widzi Światełko w Tunelu.
Realista Widzi Światło Pociągu.
Kolejarz Widzi Trzech Idiotów Na Torach.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: =MiLi= »

To musi być jakaś beznadziejna prowokacja :roll:

Jedyne zagrożenie to uzależnienie od masturbacji.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Martuśka »

Imperio pisze:No tak ze bedzie to ciagle robil z 5 razy dziennie no i jak rozladowywal te napiecie seksualne te 5 razy dziennie to jakies skutki uboczna musza byc. Ja zgubilen link gdzies to czytalem na innym forum ale uwierzecie mi gdzies to czytalem ale nie wiem gdzie :(
wierzymy Ci, że gdzieś to czytałeś ale próbujemy Cie przekonać, że to co tam było to stek bzdur... nie musisz tak bezgranicznie wierzyć we wszystko co czytasz, sprawdź kilka źródeł a nie przeczytasz jedno i od razu wierzysz...
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: aguśka »

Martuśka ma racje, pozatym lepiej takie niesprawdzone informacje zachowj dla siebie, bo potem sam się kompromitujesz w oczach innych...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Imperio
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 03.01.2009, 04:22

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Imperio »

Moze macie racje moze nie nie wiem,ale musicie mi przyznac co za duzo to nie zdrowo.
aguśka pisze: bo potem sam się kompromitujesz w oczach innych...
normalnie jestem tym oburzony aguska sry ale nie wiem co mam powiedziec znam zasady netykiety i nie bede krzyczal ;)
Pesymista Widzi Czarny Tunel .
Optymista Widzi Światełko w Tunelu.
Realista Widzi Światło Pociągu.
Kolejarz Widzi Trzech Idiotów Na Torach.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Linka »

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3323632

Nie wiem czy ta historia jest prawdziwa, ale może kogoś kiedyś uchroni przed po prostu przesadą.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: =MiLi= »

Ale tam jest mowa o uzależnieniu, a każde uzależnienie jest niebezpieczne. My rozmawiamy o zdrowej masturbacji - z umiarem.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Linka »

Wiem, dlatego napisałam że może uchronić przed przesadą, a nie po prostu przed masturbacja- która w odpowiednich dawkach nie jest niczym złym.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Martuśka »

Przypuśćy, że ta historia jak i odpowiedzi na nią sa prawdziwe. Wszystkie skutki, które rzekomo wystapiły po nadmiernej masturbacji są oczywiste. Zacznijmy od depresji...
ten koleś od ukończenia 10 r.ż. nie miał właściwie kontaktu z ludźmi, wcześniej podejrzewam, że te kontakty też były ograniczone skoro rodzice byli zapracowani a w szkole to wiadomo, że jest mało czasu na kontakt z ludźmi (chodzi mi o blizszy kontakt). Pewnie po tym jak zaczął sie masturbować ciągle tylko robił to i nie miał przez to możliwości spróbowania innych rodzajów rozrywki bo masturbacja była prostą droga do przyjemności. Jego cały świat opierał sie tylko na tej jednej czynności.
Bez kontaktu z ludźmi cięzko nie popaść w depresję tym bardziej, że kiedy stało sie to nałogiem ciagle wzbudzało sie w nim poczucie winy i wiedział, że to co robi jest złe. A jeśli ciagle był skupiony na masturbacji to jak miał skupić sie na szkole i obowiazkach? z tego też wziął sie brak koncentracji i skupienia oraz trudności w zapamiętywaniu. Ale te skutki nie mają jako takiego połaczenia z masturbacją (w mniejszych ilościch) i skutki te nie mają przyczyny w zmianach biologicznych organizmu.
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: aguśka »

Imperio pisze:
aguśka pisze: bo potem sam się kompromitujesz w oczach innych...
normalnie jestem tym oburzony aguska sry ale nie wiem co mam powiedziec znam zasady netykiety i nie bede krzyczal ;)
napisałam Ci tylko prawdę, zrobiłam to po to żeby uświadomić Ci jak jest, a nie żeby Cię urazić... Na przyszłość pisz sprawdzone informacjie, a nie takie bajeczki....
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Imperio
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 03.01.2009, 04:22

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Imperio »

A nie mogłaś mi to napisac na PW ? Dobra nie bede Offtopowal ;)
Pesymista Widzi Czarny Tunel .
Optymista Widzi Światełko w Tunelu.
Realista Widzi Światło Pociągu.
Kolejarz Widzi Trzech Idiotów Na Torach.
ODPOWIEDZ