Co wybrać ?

Piłka nożna, Koszykówka, Ping-pong czy choćby nawet golf ;)
Tutaj porozmawiasz o wszystkim co z nim związane!
ODPOWIEDZ
h4d3s
Młody aktywny
Posty: 42
Rejestracja: 29.06.2007, 22:57

Co wybrać ?

Post autor: h4d3s »

Witam
Planuję zapisać się na sztuke walki, ale nie jestem zdecydowyny, wiem jedno chciałbym zapisać się na taki styl który wyszkolił by mnie do takiego stopnia żeby potrafił obronić siebie i dziewczyne na mieście. Mieszkam nie daleko Katowic, także dojazd do tego miejsca nie sprawiłby mi problemów, a więc wybierałbym między Kung-fu, Tai Chi Chuan, JiuJitsu lub Aikido. Z góry dzięki za wszelki informacje, może ktoś trenuje któryś z podanych sztuk :)

Pozdrawiam
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Co wybrać ?

Post autor: Martuśka »

A nie lepiej kurs samoobrony? z tego co sie orientuje to sztuk walki nie można używać od tak sobie na ulicy... chyba, że coś pokręciłam... :roll:
poczytaj o tych sztukach walki i zobacz na co najbardziej jest nacisk w każdej z nich i sam wybierz... albo wejdź na fora gdzie ludzie trenują latami sztuki walki i poczytaj ich opinie...
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Co wybrać ?

Post autor: Justyśka »

no Martuśka ma racje, jeżeli Ci tylko o to aby umieć się obronić, to lepszy będzie kurs samoobrony. Jeżeli chciałbyś uprawiać jakieś sztuki walki to raczej po to, aby uprawiać sport, jeździć na zawody czy coś w tym stylu. Tak po rpstu nie wolno ich używać, chyba tylko w bardzo wyjątkowych sytuacjach.
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Co wybrać ?

Post autor: *MysterY* »

Te JiuJitsu to jakie brazylijskie? modern? Generalnie jiu jitsu jest walką w samoobronie. Krótko o tym pisząc "ustąp, aby zwyciężyć" oraz "minimum wysiłku, maksimum skuteczności". I z tego co mi się wydaje to walka w parterze.
"Techniki aikido składają się głównie z rzutów, dźwigni, szczególnie z dźwigni na małe stawy: nadgarstki i łokcie, oraz uników i padów."
Taijiquan z tego co wyczytałem to bardziej układy ruchowe niż walka, więc dużo będziesz umiał ale nic pożytecznego z tym się nie zrobi ;)
Kung Fu z teg co kojarzę to klasyczne sztuki walki, ale za to bardzo rozbudowany styl co pozwala na wiele "niespotykanych" manewrów.
Nie wiem czy wszystko dobrze opisałem bo ja mało o tym wiem, ale myśle że to Ci coś pomoże ;)
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Julciaa
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 26.01.2009, 18:02

Re: Co wybrać ?

Post autor: Julciaa »

Wydaje mi się, że najlepszą sztuka walki dla Ciebie będzie Krav Maga...Sama na to chodzę i jestem zadowolona. :wink:
AsiaS
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 24.02.2011, 13:22
Płeć: kobieta

Re: Co wybrać ?

Post autor: AsiaS »

Julciaa pisze:Wydaje mi się, że najlepszą sztuka walki dla Ciebie będzie Krav Maga...Sama na to chodzę i jestem zadowolona.
Genialny sport. Byłam i choć mnie wszystko boli, to polecam:)Dzięki Julciaa za namiar:)
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Co wybrać ?

Post autor: rogata »

Krav maga jest super skuteczna i super brutalna :D i łączy wiele sztuk walki
Life is piece of shit, when you look at it!
ODPOWIEDZ