Antykoncepcja

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
Zablokowany
Slayer91
Młody aktywny
Posty: 9
Rejestracja: 22.01.2009, 15:34

Antykoncepcja

Post autor: Slayer91 »

Nowy jestem na tym forum i nie wiem czy podobny temat jest już na nim, ale chciałbym rozpocząć dyskusję na temat podstawowych zabezpieczeń przed przypadkową ciążą.

Podstawowe pytanie: Tabletki czy Kondom?
Pytanie numer dwa: Jakie znacie inne sposoby zabezpieczeń?

Co do pierwszego pytania - moim zdaniem tylko kondom :) Jestem stanowczym przeciwnikiem tabletek. Uprzedzając pytania (o ile by były) wyjaśnię dlaczego. Otóż przed pierwszym razem dużo czasu spędzałem na czytaniu o zapłodnieniu i tak dalej (zapewne jak każdy z was albo i nie :P ) i tak od artykułu do artykułu wpadłem właśnie na tabletki antykoncepcyjne. No więc okazuje się że tabletki nie zabezpieczają przed zajściem w ciążę ( !!! ) Kobieta zachodzi w ciążę po czym zapłodniona żyjąca komórka jajowa (przez działanie tabletek) nie może ulec procesowi zagnieżdżenia w ściance macicy przez co zostaje wydalona z organizmu i umiera. Szanuję życie pod każdą postacią i dla mnie stosowanie tych tabletek to zwykłe morderstwo. Z kolei kondom zabezpiecza przed zapłodnieniem zatem z czystych względów moralnych jestem za :D

Co do drugiego pytania - słyszałem o kilku takich "gadgetach" :P Jakieś wkładki domaciczne, jakieś "rusztowania" w macicy - słyszał ktoś o czymś takim?? Bo tak swoją drogą to kiedyś był taki program (przeklęty WDŻWR - do dziś mam odruchy wymiotne przez niektóre ich filmy) i tam coś takiego tłumaczyli... Ktoś coś bliżej wie?? :)
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Antykoncepcja

Post autor: aguśka »

Slayer91 pisze:
No więc okazuje się że tabletki nie zabezpieczają przed zajściem w ciążę ( !!! ) Kobieta zachodzi w ciążę po czym zapłodniona żyjąca komórka jajowa (przez działanie tabletek) nie może ulec procesowi zagnieżdżenia w ściance macicy przez co zostaje wydalona z organizmu i umiera.
gdzie Ty takie głupoty przeczytałeś??? To bzdura no chyba że ja jestem niedoinformowana...
Tabletki hormonalne (antykoncepcyjne) sprawiają, że kobieta ma "sztuczny" cykl, co oznacza, że nie ma owulacji!!! jajeczko nie zostaje uwolnione, i właśnie dlatego nie może dojść do ciąży....
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Slayer91
Młody aktywny
Posty: 9
Rejestracja: 22.01.2009, 15:34

Re: Antykoncepcja

Post autor: Slayer91 »

Gdzie konkretnie Ci nie powiem (dawno było), ale była to strona o zabarwieniu naukowym :) Swoją wiedzę z biologii wyniosłem i raczej dobrze to zrozumiałem.
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Antykoncepcja

Post autor: aguśka »

nie wydaje mi się... :|
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Antykoncepcja

Post autor: Martuśka »

Takie działanie, które opisałeś ma tabletka, kótra wywołuje poronienie tzw. "72h po"...musisz sie jeszcze dokształcić...

Jestem przeciwna obu tym metodom, nie stosuje żadnej bo nie chce:)
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Antykoncepcja

Post autor: Offik »

ehh... dziewczyny... tabletka 72h to nie jest tabletka wczesnoporonna... bez przesady...

tabletka 72h ma na celu niedopuscic do zaplodnienia, do tego zeby plemniki sie dostaly do jajeczka... zmieniany jest sluz itd...


----------------

Dalsza kontynujacja topicu tutaj: ANTYKONCEPCJA
Ostatnio zmieniony 25.01.2009, 20:15 przez Offik, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany