facebook vs nasz-klasa

Od niego wszystko się zaczyna: nieprzespane noce, czerwone oczy, złe oceny w szkole ;-) Ciekawe strony, webmasterstwo, nowinki z sieci... tutaj rozmawiamy o tym wszystkim!
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

facebook vs nasz-klasa

Post autor: Paweł »

facebook zdobywa coraz większą popularność w Polsce.

Obecnie facebook posiada juz ponad 200 mln zarejestrowanych uzytkowników, z tego ostatnie 100 mln zdobył w zaledwie 8 miesięcy! Od pewnego czasu facebook oferuje polską wersję językową... a co za tym idzie coraz więcej Polaków rejestruje się na tym, moim zdaniem, świetnym serwisie.

Nasza-klasa... jest na wyczerpaniu. Kto miał już się zarejestrować, znaleźć kolegów ze szkolnej ławy, powymieniać się numerami, już to zrobił. Ostatnie zmiany związane z albumami spotkały się ze sporym niezadowoleniem ze strony użytkowników. Większym nawet niż wprowadzenie płatnych opcji.

Oglądalność naszej klasy spada. Co nie jest dziwne, zakładając, że jedyne co można tam robić to dodawać zdjęcia i dawać komcie xD

Facebook? Rośnie w siłe. Liczne quizy, aplikacje itd sprawiają, że jest po co tam siedzieć. Czytalem o jakiś badaniach, gdzie okazało się, że ludzie spędzają więcej czasu na samym facebooku niż w Internecie ;>

Moim zdaniem chyba już wiadomo kto wygra tą bitwę... A Waszym zdaniem?
Macie już swoje profile na facebooku? Co o nim sądzicie?

/no i nie zapomnijcie dodać mnie do swoich znajomych na facebook.com ;-)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: Martuśka »

Słyszałam raz o tym facebook'u ale nie byłam tam i nie mam zamiaru tam wchodzić... drażnią mnie portale tego typu coraz bardziej... z reszto bez takich portali mogę pogadać ze znajomymi a nie ograniczać sie do wysyłania prywatnych wiadomości.
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: Anuś »

mnie generalnie denerwuje to, ze nie ma jednego portalu zawierajacego "wszystko" i musze miec konta na roznych portalach zeby wiedziec to, co mnie interesuje... zeby wiedziec co w szkole - grono, zeby zobaczyc nowe zdjecie przyjaciolki - nasza klase, zeby sie dowiedziec o imprezie znajomych - facebooka, a o pracy - goldenline... wolalabym zeby wszystko bylo w jednym miejscu :):):)

Generalnie na NK wchodze zeby przejrzec zdjecia znajomych - rzadko skomentowac, a juz na pewno nie oceniac ;P czasami - do dalszych znajomych - zdarza mi sie wyslac jakas wiadomosc ;) tyle

Facebook? Jak dla mnie jest za duzy i za trudny ;P Gram sobie w jakies gierki, rozwiaze jakis quiz, ale tylko dlatego ze zobacze ze jakis znajomy cos zrobil.. sama nie umiem tam za wiele znalezc ;P
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: Centi66691 »

Facebook to mi się podoba mam konto od dawna i jest tam "prawie" wszystko :)
Nasza-klasa się zgorszyła pod względem dawania tych ocen no i jakieś albumy ;/ bezsens...
P>S widzieliście historie n.k co ludzie wstawiają ciekawe co dalej będzie...
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: Kamilka »

od niedawna również wyznaję wyższość facebooka nad naszą klasą. Na początku średnio mi sie podobało, ale jak już się tam znajdzie znajomych, połapie się o co w tym wszystkich chodzi to naprawde jest git xD

i tu nie chodzi tylko o to aby "ograniczać sie do wysyłania prywatnych wiadomości"... facebook ma zdecydowanie więcej funkcji i możliwości niż nk (no i nie trzeba za wszystko płacić). można informować znajomych o różnych wydarzeniach, zapraszać na imprezy, potwierdzać swój udział, polecać muzykę, filmy, promować własną twórczość itp itd.

Jasne, żaden portal nie zastąpi prawdziwego kontaktu z ludźmi, ale dzięki takim stronom udaje nam się łatwiej ten kontakt utrzymywać lub odnowić (choćby z osobami, z którymi nie możemy się na co dzień spotykać) i zawsze na bieżąco wiemy co słychac :p
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Facebook

Post autor: robek »

Ja teraz bedę go próbował jak działa, bo jestem ciekawy
Robek
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: devitto »

Nasza klasa zrobiła się ewidentnie komercyjna - zaczęło się od płatnych opcji, niewiadomo, na czym się skończy. Wielu moich znajomych już pousuwało sobie konta z NK...

Przyznam, że facebook'a nie znam, ale niewiem, czy się właśnie nie skuszę - już niejedna osoba mi to proponowała ;)
We are the champions!
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: robek »

Ja się tak zastanawiam, bo mam konta na różnych portalach. Czy jest sens w tym, by rejestrować się na kolejnych serwisach. W końcu wiele z nich jest podobnych, a co najważniejsze poznane tam osoby nie zastąpią prawdziwych kontaktów i życia w realu. :nom:
Robek
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: Centi66691 »

można skasować jeden zalogować się na drugim :D
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: robek »

Pewnie, że można. Ale myślę, że warto być zarejestrowanych od 2-4 portali. Tak na wszelki wypadek i obserwować, co się na nich interesującego dzieje i jak się one rozwijają.
Robek
szczypior
Młody rozbrykany
Posty: 326
Rejestracja: 09.01.2003, 21:21
Lokalizacja: yyy...

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: szczypior »

Mi kierunek w którym zmierza Nasza-klasa bardzo nie odpowiada - dziwne kupowane prezenty, własna "waluta" oraz kilka innych opcji. Robi się tam jeszcze bardziej komercyjnie, co gorsza ta komercja jest bardzo nachalna. Dlatego ja jestem za facebookiem. Swego czasu lubiłem grono, ale ono zatraciło swój charakter i się zfacebookowało - w moim odczuciu zupełnie niepotrzebnie.
karollan7
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 30.09.2009, 13:36
Płeć: mężczyzna

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: karollan7 »

Dla mnie facebook jest lepszy od gg.ma więcej możliwości niz nasza-klasa. i prawie wszystkie moje znajomi sa na fb. slyszalem ze nawet na komórce tez juz mozna urzywac fb. prawie tak jak gg. :D
rambo333
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 30.09.2009, 16:51
Płeć: mężczyzna

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: rambo333 »

facebook lepszy! przeciez mam aplikacje facebook na komórce... JEST SUPER!!! :ok:
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: aguśka »

zalogowałam się niedawno na fb, ale mało mam tam znajomych, poza tym jakoś średnio mi się podoba ten portal...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: Paweł »

no ja akurat nie mogę narzekać... zależy od środowiska, jak bardzo się sfejsbukowało :cinol:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: =MiLi= »

Ja również się zalogowałam, z ciekawości. Pierwszy raz o facebook'u przeczytałam tutaj - na strefie i szczerze mówiąc ostatni :lol: nie rozumiem tej fascynacji, nie korzystam z facebook'a, jakoś mnie nie zainteresował kompletnie.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
rambo333
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 30.09.2009, 16:51
Płeć: mężczyzna

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: rambo333 »

no przecierz mówie że FB jest lepsze. można przecierz logować nawet za autobusu dzieki mojej nowej aplikacji komórkowej? :mrgreen: TO JEST CZAD :twisted:
jaccuk7

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: jaccuk7 »

ja mysle ze prawie wszyscy używają nasza-klasę jak równo Facebooka to i to tez jest fajne tylko do innego. :D
rambo333
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 30.09.2009, 16:51
Płeć: mężczyzna

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: rambo333 »

to nieprawda, polacy używają raczej nasza-klasa :tak:
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: facebook vs nasz-klasa

Post autor: Anuś »

ja od sesji czerwcowej (taaak ;p wtedy ma sie najwiecej czasu ;D) zaczelam przesiadywac na fejsbuku i jestem uzalezniona ;P jest mega! w akademiku nie wlacza mi sie grono, nk dziala raz na kilka dni.. i nie narzekam ;) ale jak mi zabiora fejsbuka... ;];];]
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
ODPOWIEDZ