Nasz polski NY ; -)

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Nasz polski NY ; -)

Post autor: SkaTe_GirL »

Jakie miasto Waszym zdaniem w Polsce zasługuje na miano polskiego Nowego Yorku? A może w Polsce w ogóle nie ma takiego miejsca?
I co ważniejsze - dlaczego?
; -)
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: Kamilka »

Rozmawiałam kiedyś z pewną Brytyjką, która mi powiedziała, że Łódź jest jak NY. Ale później wyszło w trakcie rozmowy, że jedynym wspólnym czynnikiem są proste ulice (w sensie ich układ a nie nawierzchnia ;) .
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: aguśka »

nigdy nie byłam w NY ale myślę, że każde miasto ma swój osobisty urok, i nigdzie nie ma drugiego takiego miasta... a może właśnie się mylę... :roll:
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: Paweł »

tia.. Łódź ma nawet wlasny manhatan ;p
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: robek »

Ja bym stwierdził, że może stolica, Poznań lub Wrocław, ale tak z przymrużeniem oka, bo NY jest jeden. :mrgreen:
Robek
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: Martuśka »

Nie wiem jak jest w NY, nie byłam tam. Wszystko zależy pod jakim względem porównać miasto z NY. Pod względem ludzi, kultury, urbanistyki, sklepów itd. Warszawa pasuje mi najbardziej pod względem korków i tłumu. Nie byłam tam wiele razy ale to da się zauważyć od razu:) Wiem, że korki są wszędzie ale to chyba przez W-wę jedzie sie najdłużej przez dużą liczbę korków. Wszystkie miasta mają w miarę równa ilość tych wszystkich centrów handlowych,jednak to w Wawie znajdziemy najlepsze(?) ale na pewno najdroższe sklepy i butiki. Co do budynków to wszędzie są jakieś wieżowce szklane itd. Biznes kręci sie wszędzie. Jednak stawiałabym na Warszawę, potem na Łódź przez wzgląd na filmówkę:)
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: SkaTe_GirL »

kiedy zadałam to pytanie na swoim pingerze - ludzie rzucili mi się na Wrocław - defakto nigdy tam nie byłam ale wiele razy spotkałam się z opinią, że to najpiękniejsze Polskie miasto.

Ale osobiście Warszawa jest moim prywatnym NY ; -)
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: ::PiotreK:: »

Myślę ze chyba najważniejszym czynnikiem do wyznaczenia polskiego Nowego Yorku jest wysokość miasta. A raczej samego centrum. I tu chyba jedynym kandydatem jest Warszawa.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: Martuśka »

Po ostatnich nowościach, które słyszałam okazuje się, że Poznań można by zaliczyć do tego rankingu. Podobno to tu jest najdrożej i ludzie żyją najlepiej:) W sumie powiedziałabym, że faktycznie to bogate i równocześnie drogie miasto. A taki jest też NY:D
fallana
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 17.12.2010, 10:52
Płeć: kobieta

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: fallana »

NY to troche Wroclaw troche Lodz...ale w sumie nic sie do NY nie da porownac. Chociaz to jak najbardziej europejskie miasto...kidys przeciez nazywane Starym Amsterdamem.
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: rogata »

Wrocław to nie polski NY, jest nzdecydowanie za ladny :D powiedziałabym, że Wrocek jest bardziej polską Wenecją... A na polski NY obstawiłabym Warszawę (korki) i rzeczywiście Łódż - film i duże centra handlowe (Manufaktura)
Life is piece of shit, when you look at it!
Queensberry
Młody aktywny
Posty: 34
Rejestracja: 08.01.2011, 20:38
Płeć: kobieta

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: Queensberry »

przecież moja łódź jest brzydka nie nadaje się do porównania z NY..
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: rogata »

mylisz,że w NY nie ma brzydkich dzielnic? :D
Life is piece of shit, when you look at it!
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: Kamilka »

Queensberry pisze:przecież moja łódź jest brzydka nie nadaje się do porównania z NY..
Twoje miasto będzie tak postrzegane, jak będziesz je przedstawiać.
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Nasz polski NY ; -)

Post autor: rogata »

dla mnie łódź jest pełna kontrastów, ma naprawdę śliczne i przecudne miejsca, a na przeciwko nich są stare, od 50 lat nieremontowane, szare domy. ech, w łodzi będę dopiero w maju...
Life is piece of shit, when you look at it!
ODPOWIEDZ