Co myślicie o metroseksualiźmie?

Nie wiesz gdzie umiescić swój post? A może chcesz poznać nowych ludzi? Jak sama nazwa mówi na tym forum jest wszystko dozwolone, no może nie do końca... ;-]
ODPOWIEDZ
melancholia30
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 06.11.2009, 22:55
Płeć: kobieta

Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: melancholia30 »

Hej:) Jakie jest Wasze zdanie na temat facetów dbających o siebie, korzystających z salonów fryzjerskich, depilujących się, etc? Pozdrawiam:)
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: JaGaKi »

Sądzę, że niech każdy dba o siebie tak jak uważa to za stosowne... A ludzie niech obgadują własne osoby przy ludziach :D
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: SkaTe_GirL »

Mi tam osobiście metroseksualizm nie przeszkadza.
Faceci chcą, a niech dają o siebie toż to nie zbrodnia
; D
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
melancholia30
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 06.11.2009, 22:55
Płeć: kobieta

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: melancholia30 »

Ja też uważam, że to fajna sprawa, sama namawiam mojego faceta do korzystania z salonów fryzjerskich etc, a on na szczęście się na mnie o to nie obraża;)
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: Martuśka »

To, że facet korzysta z salonu fryzjerskiego nie czyni go metroseksualistą. Większość facetów z niego korzysta bo jak inaczej sie ostrzyc?

A co do samych facetów... mieszkam z takim facetem (nie moim, jest lokatorem w mieszkaniu) i masakra... jak nie wejdę do łazienki przed nim z rana to na zajęcia na pewno nie zdążę... 30 minut układa włosy :zdziwko: a gdzie tu reszta... nie jest to do tego stopnia rozwinięte, że chodzi do kosmetyczek i salonów piękności bądź na solarium (jest Koreańczykiem, nie potrzebuje tego) ale przesadza z ilością czasu spędzonego w łazience... Oczywiście efekt jest widoczny bo zawsze jest zadbany i miło sie patrzy jednak wszystko kosztem mojego czasu po części.

Fajnie gdy facet jest zadbany i niech jest metroseksualistą ale mieszkanie z takim chłopakiem to dla mnie męka...

Mój chłopak jest zadbany bez siedzenia godzinami w salonach i łazience, nie ma full kosmetyków i nie zatrzymuje sie przed każdym lustrem by sprawdzić jak wygląda:) nie goli też ciała i akurat mi sie to podoba:)

Moja kumpela chodziła z takim kolesiem, sam zwracał jej uwagę, że powinna np. obciąć dokładniej paznokcie (on chodził na manicure), komentował jej włosy czy to jak sie pomalowała.... kosmetyków miał od groma... dla mnie to przesada...
melancholia30
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 06.11.2009, 22:55
Płeć: kobieta

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: melancholia30 »

Eh te moje skróty myslowe:D pisząc o salonach fryzjerskich miałam na mysli nie takie zwykłe tylko z pełna gama usług, np: kuracja zapobiegająca wypadaniu włosów, kuracja zageszczająca, depilacja, golenie brzytwą etc :D o właśnie jakie macie odczucia jak widzicie faceta golącego się brzytwą? pozdrawiam:)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: Linka »

melancholia30 pisze:o właśnie jakie macie odczucia jak widzicie faceta golącego się brzytwą?
Jak dla mnie, to identycznie jakby golił się jednorazówką, czy elektryczną maszynką. Metoda golenia- jak każda inna.
Chociaż słyszałam, że coraz mniej salonów fryzjerskich, posiada brzytwy, a młodzi fryzjerzy raczej nie są uczeni tej sztuki (czyżby zaufanie do fryzjerów było mniejsze i brakowało klientów chętnych na golenie brzytwą? ;)) Rozmawiałam kiedyś z chłopakiem, który był tej sztuki nauczony i na egzaminie fryzjerskim wyjął brzytwę i podgalał nią włosy nad karkiem swojego "modela". Komisji podobno opadły szczęki, że jest taki młody, a ma odwagę posłgiwać się takim narzędziem.


A co do tematu... metroseksualni faceci są mi zupełnie odojętni. Jeśli jakiś chłopak nakłada sobie na włosy odżywki, ma balejaż i codziennie prostuje sobie włosy (a są tacy)- to nie robi to na mnie wrażenia. Facet powinien być dla choć trochę z wyglądu męski, a jeśli któryś chce robić z siebie lalunie to jego sprawa. Nikt nie każe mi się z nim umawiać, ale będzie z pewnością pełno innych dziewczyn chętnych na randkę z nim.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: Offik »

u fryzjerów nie ma brzytw z powodów przepisów sanitarnych, a nie dla tego że nie chcą nimi operować.
melancholia30
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 06.11.2009, 22:55
Płeć: kobieta

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: melancholia30 »

No właśnie ja słyszałam, że ostatnio to jakiś "nowy trend" jest :shock: :shock: :shock:
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: SkaTe_GirL »

ja nie wiem...
jak faceci o siebie nie dbali było złe,
zaczęli o siebie w końcu dbać - też źle
;p
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: aguśka »

dobrze, że zaczęli dbac o siebie, ale bez przesady...
według mnie mężczyzna ma byc mężczyzną, a nie lalą z manicure. Owszem niech dba o higienę i czystość i w ogóle... ale maseczki i pudry na facecie na pewno nie są męskie...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: =MiLi= »

Zgadzam się z aguśką. Dbanie o higienę - tak, ale "upiększanie" nie. Co za dużo to nie zdrowo ;) to ja jestem tą piękniejszą stroną w związku siedzącą przed lusterkiem i niech tak zostanie ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: Kamilka »

SkaTe_GirL pisze:ja nie wiem...
jak faceci o siebie nie dbali było złe,
zaczęli o siebie w końcu dbać - też źle
;p
zdecydowanie ciężko nam dogodzić :P trzeba indywidualnie wyznaczyć jakąś granice pomiędzy :)
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
melancholia30
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 06.11.2009, 22:55
Płeć: kobieta

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: melancholia30 »

Hehehe oj bardzo trudno nam dogodzić :D ale mimo wszystko chyba lepszy pachnacy, gładziutki Włoch niż Polak brudas?
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: Martuśka »

Narodowość nie ma znaczenia, z reszto Włosi kojarzą mi sie z syfem, a do seksownych im daleko ale to już kwestia gustu:) Polacy na pewno nie kojarzą mi sie z syfem, nie są też przesadnie zadbani - całkiem normalnie... nie paradują do Kościoła czy instytucji w kaloszach ze słomą, nie chodzą też do obory w garniturach - wiedzą gdzie i jak trzeba sie ubrać:) potrafią chyba też obsłużyć pralkę i żelazko, skorzystać z wanny i mydła oraz perfum - uważam, że na prawdę nie jest u nas z tym źle:)
melancholia30
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 06.11.2009, 22:55
Płeć: kobieta

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: melancholia30 »

Hm, optymistyczne to co piszesz:) obyś miała rację, ale powiedz mi ilu z Twoich znajomych depiluje pachy?
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: Martuśka »

Nie patrze nikomu pod pachy, nie przesadzajmy:P i nie rozmawiam z nikim o takich rzeczach. Mówię o tym co widać od razu a nie o tym co jest gdzieś głęboko:) A wiem, że moim znajomi, ludzie z którymi mam styczność, których mijam na mieście są zadbani na tyle, że nie śmierdzą i nie da się z nimi rozmawiać w jednym pomieszczeniu...
A moim zdaniem depilacja pach nie należy do cech metroseksualistów, mój chłopak goli pachy dla własnej wygodny i "wygodny innych" - szczególnie latem. Ale resztę włosów zostawia, paznokcie ma obskubane i brwi rosną jak chcą...:)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: =MiLi= »

A golenie pach to przepraszam wyznacznik czego? ja lubię jak Sebek ma latem wygolone pachy, bo to i estetycznie i higienicznie, w inne pory roku może sobie hodować dżunglę ;) ale wiem, że masa Dziewczyn krzyczy "jak to?! Facet wydepilowane pachy? to jakiś gej!" a mnie ręce opadają... ale cóż, niech każdy robi po swojemu ;)
Uważam, że z higieną polaków nie jest tak źle, zależy też jaki przedział wiekowy itd, ale niestety to kwestia wychowania i charakteru... jak ktoś o siebie dba to ma to we krwi i to dla niego normalne a niektórzy muszą się przymuszać, bo to przecież takie poświęcenie ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
melancholia30
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 06.11.2009, 22:55
Płeć: kobieta

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: melancholia30 »

No niby pach nie widać ale ja tam wolę jak mój mężczyzna ma takie czy owakie instrumenta ogolone :lol:
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Co myślicie o metroseksualiźmie?

Post autor: Martuśka »

Coś na temat:)
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,1176 ... omosc.html

Też lubię jak mój chłopak ma ogolone pachy ale resztę włosów lepiej nich zostawi:) Ktoś z naszej dwójki musi mieć więcej włosów na ciele:P lepiej żeby to był on:)
ODPOWIEDZ