Współczesny model rodziny.

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Współczesny model rodziny.

Post autor: SkaTe_GirL »

Jestem w trakcie pisania jednego najgorszego dla mnie rozdziału mojej magisterki. Mianowicie rozdziału o rodzinie. Jako, że słabo wierze w instytucję małżeństwa, co za tym idzie rodziny i dzieci, owy tekst idzie mi jak krew z nosa. Aczkolwiek znalazłam parę fragmentów, które mogą zapoczątkować ciekawą dyskusję. Mianowicie mówi się, że obecny model rodziny przeżywa poważny kryzys, zagraża mu egoizm i sprowadzanie człowieka do przedmiotu. Wpływa na to indywidualizm, bezwzględne poszanowanie wolności wyboru oraz życiowa samorealizacja mierzona karierą zawodową, a za kryzysem przemawia także parę z tysiąca argumentów tj.
Wzrost liczby rozwodów,
zmniejszanie liczby dzieci w rodzinach,
wzrastająca liczba urodzeń w związkach pozamałżeńskich,
upublicznianie zachowań seksualnych,
zdrady małżeńskie, skandale na tle erotycznym,
szczerzące się zjawisko prostytucji
Mówi się, że porzucamy (my jako społeczeństwo) rodzinę na rzecz singielstwa.

Chciałam się więc zapytać zauważacie owy kryzys?
Jak w/g Was wygląda współczesny model rodziny?
Co przemawia 'za' założeniem owej instytucji?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Współczesny model rodziny.

Post autor: Martuśka »

Kryzys dostrzegam już od dawna. Model rodziny typu 2+1 jest bardzo popularny a potem mamy niż. Oczywiście podobno to sie zmienia ale mimo wszystko jacyś emeryci trafia na ten niż i będzie klapa... Bardzo często kariera i dążenie do nie wiadomo czego sprawia, że rodziny są małe i do tego i tak niestabilne emocjonalnie. Dziecko posyłane jest na wszelakiego rodzaje kursy, zajęcia dodatkowe. Rodzice pracują ile sie tylko da i przenoszą pracę do domu. A dwa wyjazdy w roku nie załatwią bliskości i więzi rodzinnej. Oczywiście tak żyje sie wygodnie bo jest za co żyć ale dla mnie zbyt sztucznie i zbyt daleko od siebie. Sama chcę mieć dużą rodzinę i dla mnie to będzie najważniejsze:)
Dla mnie założenie rodziny jest ważne choćby ze względów prawnych - jest to jakoś uregulowane. Oczywiście istnieje coś takiego jak chęć ustabilizowania sie i ustatkowania, potrzeba poczucia bezpieczeństwa.
ODPOWIEDZ