Mały lunatyk

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Beatrycza
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 14.12.2010, 11:34
Płeć: kobieta

Mały lunatyk

Post autor: Beatrycza »

Mam problem, wiem że ludzie lunatykują. Ja mam córkę 3,5 roku i od niespełna półtora miesiąca tez lunatykuje.Często stoi pod drzwiami sypialni,nic nie mówi tylko stoi czasem nawet bardzo długo lub tez wkłada różne przedmioty do obuwia,potrafi stać przy schodach i się na nie patrzeć.W nocy nie śpię tylko nadsłuchuje czy nie chodzi zaś rano Ona nic nie pamięta.Może ma ktoś wiedzę na ten temat, nie chce wpadać w panikę i chodzić od razu po lekarzach.
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Mały lunatyk

Post autor: rogata »

o rany, a jak ona lunatykuje, to potem sama trafia z powrotem do łóżka? czy trzeba jej pomagać?
Life is piece of shit, when you look at it!
Beatrycza
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 14.12.2010, 11:34
Płeć: kobieta

Re: Mały lunatyk

Post autor: Beatrycza »

Oczywiście że odprowadzam Ją do łóżka i wtedy dopiero usypia.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Mały lunatyk

Post autor: Martuśka »

U dzieci to może być normalne. To wina układu nerwowego, który jeszcze nie pracuje jak trzeba. Dziecko zapada w głębszy sens niż każdy normalny człowiek stąd lunatykowanie. Tabletki nasenne pomagają bo nie ma możliwości by zasnęło się tak głęboko by lunatykować. Jednak wiadomo, że nie będzie się karmiło dziecka codziennie tabletkami.
Jest kilka metod, ludzie stawiają miski z wodą pod łóżko lunatyka, zakładają dzwoneczki...
Tu może coś pomocnego będzie:
http://psychologia.wieszjak.pl/zdrowy-s ... wanie.html
Na pewno nie powinno budzić się takiej osoby by się nie przestraszyła a już na pewno nie w momencie kiedy robi coś niebezpiecznego... Dobrze robisz odprowadzając dziecko do łózka. Proponowałabym jakieś dzwoneczki, które albo obudzą Ciebie albo Twoją córkę.
ODPOWIEDZ