psychiatra

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
fiiladelfia
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 15.02.2013, 01:03
Płeć: mężczyzna

psychiatra

Post autor: fiiladelfia »

Mój brat ma ostatnio bardzo dużo problemów mama chce z nim iść do psychiatry. Jednak on stwierdza, że jest normalny, nie jest wariatem i nie będzie tam szedł. Co wy sądzicie o wizycie u psychiatry?
Czasem
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 05.10.2012, 19:22
Płeć: mężczyzna

Re: psychiatra

Post autor: Czasem »

Po co od razu do psychiatry? Psychiatra to już raczej nie problemy a choroby. Na problemy może wystarczyć wizyta u jakiegoś psychologa czy psychoterapeuty. Na początek więc psycholog, potem jak on dojdzie do wniosku, że potrzeba psychiatry to uderzać z grubej rury. A brat wcale nie musi być nienormalny, by korzystać z pomocy psychologa czy potem psychiatry. ;)
realmadryt
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 28.02.2013, 21:28
Płeć: mężczyzna

Re: psychiatra

Post autor: realmadryt »

A ja polecam psychiatre. Warto sie przełamać, ale to jest lekarz, który naprawde POMAGA. to żaden wstyd. Jesli brat się wstydzi, to mozna zaczac od psychologa, albo wręcz pedagoga :wink:
Jaden
Młody aktywny
Posty: 25
Rejestracja: 07.10.2013, 08:32
Płeć: mężczyzna

Re: psychiatra

Post autor: Jaden »

Nikt nie mówi, że ludzie którzy chodzą do psychiatry są nienormalni. Niekiedy po prostu nazbiera się zbyt wiele kłopotów i problemów i ciężko jest sobie poradzić samemu dlatego też taki specjalista jest po to aby ułatwić nam wyjście. Osobiście uważam, że w dzisiejszych czasach ludzie powinni decydować się na profilaktyczne wizyty u psychiatry.
PerNow91
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 09.10.2013, 12:20
Płeć: mężczyzna

Re: psychiatra

Post autor: PerNow91 »

Denerwuje mnie podejscie do sprawy typu "Chodzi do psychiatry, wariat". Jest to lekarz jak kazdy inny, czesto nie mamy wplyrwu na to, ze rodzi sie jakas choroba. To tak jakby obrazac kogos, ze ma raka. W kwestii depresji itp. to jak wiadomo, kazdy inaczej podchodzi do pewnych spraw, przezywa bardziej lub mniej wiec nie uwazam to za slabosc.
Kamilkirsk
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 01.10.2013, 19:36
Płeć: kobieta

Re: psychiatra

Post autor: Kamilkirsk »

Warto przekonać brata, że chodzenie do psychologa czy psychiatry to nie od razu stwierdzenie, że jest się wariatem. To lekarze jak wszyscy inni, a jak brat maa problemy, w których pomoc z rodziną lub przyjaciółmi nie pomaga, to może specjalista, ktoś bezstronny pomoże.
ceola76
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 10.09.2013, 03:03
Płeć: kobieta

Re: psychiatra

Post autor: ceola76 »

nikt nie powinien się wstydzić bo to nie powod do wstydu
IHyun1649
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 10.09.2013, 00:06
Płeć: mężczyzna

Re: psychiatra

Post autor: IHyun1649 »

Myślę że psychiatra może bardzo pomóc Twojemu bratu. Postaraj się wytłumaczyć mu że do psychiatry nie chodzą wariaci, tylko ludzie z problemami, potrzebujący pomocy. Trzymam kciuki!!
ODPOWIEDZ