Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: PLAGIATT »

W ludziach znających swoją wartość tkwi jakiś szczególny magnez przyciągający szczęście i powodzenie. Ich związki uczuciowe są trwałe a plany życiowe na ogół kończą się sukcesem.

Osoba z niskim poczuciem własnej wartości chłonie negatywne uwagi jak gąbka i od razu wierzy komuś, kto wyraża się o niej źle. A przecież inni mogą się mylić, prawda?

Dlatego, zamiast wierzyć wszystkiemu, co się o Tobie mówi, przyjrzyj się sobie dokładnie. Jeżeli cierpisz na niską samoocenę, czas to zmienić!
Możesz nauczyć się, jak pozbyć się negatywnych myśli o sobie i zastąpić je afirmacją życia i samej siebie.

10 sygnałów ostrzegawczych!

Sprawdź czy cierpisz na niskie poczucie własnej wartości. Zaznacz wypowiedzi, które Cię dotyczą.

1.Nigdy nie jesteś zadowolona ze swoich osiągnięć
2.Często krytykujesz innych
3.Nie umiesz przyjąć komplementu
4.Obdarzenie komplementem kogoś innego jest dla Ciebie trudne
5.Często jesteś zazdrosna o innych
6.Pomniejszasz ważność własnych potrzeb i pragnień
7.Nie prosisz o to, czego chcesz
8.Masz skłonność do zachowań destrukcyjnych, jak picie alkoholu czy palenie papierosów
9.Obracasz się w kręgu osób, które raczej Cię dołują
10.Twój obraz własnej osoby jest prawie całkowicie negatywny

Im więcej zakreślonych punktów tym niższa samoocena.




9 kroków do perfekcji

Czas na zmianę!
Jeśli chcesz mieć wysokie poczucie własnej wartości, musisz postępować według określonych zasad.

:arrow: 1.Powtarzaj sobie, że zasługujesz, by inni traktowali Cię z szacunkiem
:arrow: 2.Wzbogać repertuar swoich umiejętności, bo zawsze warto jest nauczyć się czegoś nowego, choćby to była żonglerka pomarańczami. Zabłyśniesz na następnej imprezie, a Twoja pewność siebie wzrośnie.
:arrow: 3.Znajdź sobie autorytet. Może to być aktor, pisarz albo muzyk. Postaw zdjęcie swojego idola w widocznym miejscu i kiedy je tylko zobaczysz, mów sobie np.: "Taka Madonna, z biednej rodziny, a teraz królowa popu! Ja też tak mogę!" .
:arrow: 4.Kontroluj swoje wypowiedzi! Kiedy zauważysz, ze mówisz o sobie w sposób negatywny, natychmiast skończ i zacznij wyrażać się pozytywnie. Np. zamiast biadolić" "Jestem taka gruba" , powiedz: 'A ja mam figurę jak Jennifer Lopez!"
:arrow: 5.Koncentruj się na swoich zaletach. Codziennie przypominaj sobie, jakie są Twoje dobre strony.
:arrow: 6.Poćwicz przyjmowanie i dawanie komplementów. Zasługujesz na dobre słowa! Kiedy więc ktoś zauważy, że ładnie wyglądasz, nie krzyw się i nie mów: "Eee, nieprawda..." , tylko uśmiechnij się i podziękuj.
:arrow: 7.Przestań generalizować, czyli oducz się wypowiedzi zaczynających się od słów: "Ja nigdy..." , "Ja zawsze..." , "Nigdy nic mi się nie udaje..." , "Jestem..." .
:arrow: 8.Nie wspominaj starych błędów, nie rozdrapuj starych ran. Było, minęło! Teraz jest teraz i jesteś inna, nowa, fantastyczna!
:arrow: 9.Przypominaj sobie o swoich osiągnięciach, nawet jeżeli wydają się nieznaczne. Swoje sukcesy można też zapisywać w specjalnym dzienniku.


źródło: Filipinka (ja tego nie czytam :D nie myslcie se czassami :) tak znalazlem to na pewnej www :p)

Hm... ja powiem ze ciekawy pomysl i potem wam powiem co musze zmienic moze wy sie wpowiecie ? no dobra powiem wiem jedno ze chyba cierpie na niska samoocene chyba :twisted: tak mi sie zdaje ciekawe sa te 9 krokow do perfekcji hm.. ciekawe skorzystam z tej rady i zobacze co z tego wyjdzie :D choc nie ktore sa nawet bardzo smieszne :))) ale cóź i z ni każdym się zgodze :))
grz3siek
Młody aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 28.09.2002, 19:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: grz3siek »

Nie spodziewałbym sie tego po Tobie ;P
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: PLAGIATT »

...co tego ze nisko siebie oceniam ano szczerze mówiąc już dużo osob mi to powiediało
Jesteś zamkniety w sobie
wiec taka prawda i sie z nimi zgodze niechce by za duzo o mnie wiedziano :) i nawet jakbym chcial nie potrafie sie otworzyc... najgorszy dla mnie problem to rozmowy z dziewczynami :) wtedy zamykam sie calkowici i niewiem czemu tak jest :/ i nie potrafie sie otworzyc :roll:
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: Paweł »

ehmmm.... :? :|
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: macey »

otwieracz do puszek potrzebny!!! siostro .. prosze natychmiast przyniesc otwieracz!!! mamy nagly przypadek :>
a tak serio ... kiedys ci przejdzie :D
grzesieq
Młody aktywny
Posty: 87
Rejestracja: 04.10.2002, 20:00
Lokalizacja: eudezet!

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: grzesieq »

Musisz znaleść dziewczyne, która cie otworzy :mrblue:.
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: PLAGIATT »

...znalazlem taka jedna ale jakos trudno mi sie otworzyc i oa tyz jest troszke zamknieta :) wiec mamy problem lecz chcemi sie spodkac nie dlugo :D hihi moze mi przejdzie :)
grz3siek
Młody aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 28.09.2002, 19:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: grz3siek »

Plagiatt chodzilo mi o to ze nie sadzilem ze czytasz filipinke czy cos takiego :D
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: PLAGIATT »

no bo nie czytam :D znalazlem to na www a takie oni dali zrodlo wiec ja tyz takie dalem :D
grz3siek
Młody aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 28.09.2002, 19:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: grz3siek »

Winny się tłumaczy :wink:

No dobra kończymy ten mały offtopic o ulubionej literaturze Plagiatta :)
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: Shirya »

Faktycznie jeśli ktoś wierzy w siebie i swoją wewnętrzną siłę jest mu jakby łatwiej. Wiem z autopsji, nie stosuję żadnej mantry czy afirmacji, nie jest mi potrzebna. Jeśli mi sie nawet coś nie uda za pierwszym razem, to się nie poddaję... nawet geniusze nie doszli do wszytskiego tak od razu... hop siup i jest :) Nie należy jednak mylić pewnosci siebie z jakąkolwiek odmianą narcyzmu czy zarozumialstwem :) A granica bardzo cieniutka... :)
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: macey »

jestem pewny (i wierze w to) ze dostane 3
i dostalem 2 ... ;D
dwie
Młody aktywny
Posty: 117
Rejestracja: 28.09.2002, 13:51

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: dwie »

na ten temacik mozna przyblizyc pare slow z tekstu "uwierz w siebie" przejscia podziemnego.... " uwierz w siebie no bo kto jesli nie ty masz marzenia do spelniania to kfestia twej wiary uwierz w siebie i zrob wszystko by wszytstko ci sie udalo i spelnily sie twe sny....." i tak to wyglada...... wiara, optymizm......i oka;)
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: DianaR »

Wiara w siebie to klucz do sukcesu. Ale bez optymizmu nie ma wiary w siebie!!!
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: Phantom »

A niby czemu nie :?: Jak ktoś jest w czymś naprawdę dobry, i wie o tym, to wierzyć w siebie może i bez optymizmu.
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: DianaR »

Ale jeżeli jest pesymistą to zawsze twierdzi, że mu się nic nie uda. :tak: Więc jak to może współgrać z wiarą w siebie??
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: Phantom »

Ale wtedy nie patrzy realnie na sprawę, a ja opisałem taki "przypadek". Współpraca pomiędzy pesymizmem, a wiarą w siebie nie istnieje :nie:

:hihi:
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: DianaR »

Ja o pesymizmie ty o realizmie?! No i jak mamy się dogadać :mrgreen:

Pesymistycznie to widze! :mrgreen:

Brak mi wiary, by wierzyć!
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: Montana »

No wlasnie mi przydaloby sie troche wiary w siebie....Ale jak mozna wierzyc, jesli nic sie nie uklada??!! A powiem wam, ze stracilam wiare we wlasne mozliwosci przez...faceta....:( Tak, panowie- to wszystko przez was
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pewność siebie - klucz do sukcesu!

Post autor: DianaR »

A ja znowu kiedyś byłam taka strasznie zahukana, a dzięki facetowi uwierzyłam w siebie!!! Trafiłaś na złego facet!!!
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
ODPOWIEDZ