make love, not war - WOjNA

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ

Czy Dojdzie do wojny ???

Tak
8
80%
Nie
0
Brak głosów
Różnie to może być...
2
20%
 
Liczba głosów: 10

macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

make love, not war - WOjNA

Post autor: macey »

hymm nie chce mi sie nic kopiowac zadnych wiadomosci.. tylko poprostu...bedzie wojna :cry: (ciekawe kto wygra :twisted: ). Dzis sobie ogladalem informacje czy tam FUCK-TY no i Pan prezydent Dablju Bush sie wypowiadal ze to juz jest nieuniknione... i ze wykorzystają całą armie i sysko co powstalo na tą wojne... hymmmm... (przypomina mi to gry, jednak to jest rzeczywistość) (a nie mogli by tego rozegrac partyjka w quaka) (qrfa ale se jajca robie.... sory :P)
ale tak na serio.. czarno to widze....... ... .
nje lubie wojen... (oprucz bf)
i to przeslanie dla Iraku "wróg was nie otacza, wróg wami steruje" emm czy jakos tak, az ciarki przechodza....
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: PLAGIATT »

..no wlasnie wojna juz z nimi jest nie unikniona a najgorsze ze Polskie Wojsko pomaga Amerykanom :cry: i zarówno mogą zginąc i polacy... no ale jak ich nie pokonaja nigdy nie bedzie spokoju i bezpieczenstwa na swiecie.... wybic tych dupków !!!!!!!!!! ....wsumie nie lubie wojen i taka wojna mogla by sie przerodzic w 3 wojne światową czego nikt nie chce :cry: ... więc miejmy nadzieje że bedzie dobrze... chociaz pewien koles ktory przewidywal koniec swiata mowil ze on nastanie gdy runą dwie wierze i zginie tysiace ludzi... i tak sie stalo.... czyzby korde nadchodzil koniec ??? bleh oczym ja mysle bedzie dobrze choc wojna z tymi korasami jest nie unikniona :cry: :cry: :cry:
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: Paweł »

a ja powiem Wam tak...

Tak jak każdy nie lubię wojny, bo to jest straszne zło i my polacy bardzo dobrze o tym wiemy... znamy ten ból kiedy pomimo podpisanych "aktów" (czy jak to sie tam nazywało) nikt nie chciał nam pomóc... :|

Jezeli chodzi o Afganistan to bdb, że Stany "pomogły" obalić Talibów... przynajmniej w jednym kraju jest już lepiej niż było... choć Ladena i tak nie znaleźli...

A Irak, hmmm... Może wojna jest tam nie potrzebna, ale trzeba obalić reżim (nie wiem jak sie to pisze ;) ) Husajna! To jest naprawde niebezpieczny człowiek i jak sie go nie pokona to może być naprawde zagrożeniem dla całego świata....

Wsumie jeżeli chodzi o USA to można by powiedziec, że ich tez trzebabyło by trochę przytemperować... Jeszcze chwila i będa sobie atakowac kogo zechca... to dobrze, że jest ktoś taki, ale tez bez przesady....

WOJNA, jest złem ogólnym i nieuniknionym... zawsze bedą sie gdzies na świecie toczyły wojny, a przynajmniej będzie "nimi zagrozenie", ale to już wina naszych przodków, którzy wymyslili broń i inne swiństwa.... bo po co to wszystko? :?
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: Piqs - X »

Popatrzmy z troshkę inej perspektywy ... perspektywy Dalekiego Wschodu. Korea Północna .. czy tam też nie rozwija się niejaki 'konflikt'? Problem tego samego szczbla co w Iraku, ALE, próbowany zgłagodzić nie militarią, lecz dyplomacją. Nasuwa się pytanie ... czemu USA chce zaatakować Irak, a nie chce Korei ? .. Myślę, że odpowiedz nasuwa się sama, nawet jeżeli mielibysmy posługiwać się metodą 'wykreślanki'. Rząd USA mówi, że Korea ma za mocną armię, co jest niedorzecznością, gdyż Irak tesh nie posiada 2 żołnierzy na krzyż, a do tego jest to państwo islamskie, czyli propaganda Jihadu może podziałac ... inaczej, USA mogłoby dwóch wojen niepociągnąc jednocześnie, co tesh jest wyssane z palca. Pozostaje trzecie, moim zdaniem najbardziej uzasadnione wyjście. USA nie podoba się dyktatura Husajna na bliskim wschodzie, ponieważ nie jest ona dla gospodarki Stanów pomocna, więc chodzi tylko o dobra materialne i następny trwały wzrost znaczenia USA na świecie.
------------------------------------------------------------------------------------------
Z drugiej strony z 'drobnym' przymróżeniem oka, można napomknąc o III wojnie światowej. Irak, Korea ... (oś zła wg. USA) ... oba konflikty sie na siebie nałożyły .. Osama, inne panstwa islamskie i 3 wojna światowa pod tytułem Islam vs USA i NATO (ONZ po częsci [teras widać że ONZ łamię się pod presją Busha])gotowa .. módlmy się by Bush się opanował .. bo może zapoczątkować łańcuch potem nieodwracalnych zdarzeń
------------------------------------------------------------------------------------------
Tak na pograniczu, oglądałem kiedyś program o 3 Antychryście, który wg. wierzeń miał być arabem, który złoży w jerozolimskiej świątyni ofiarę z człowieka i tym samym zapoczątkuje nową ziemię i koniec świata ...
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: Fighter »

Piqs - X pisze:Rząd USA mówi, że Korea ma za mocną armię, co jest niedorzecznością, gdyż Irak tesh nie posiada 2 żołnierzy na krzyż, a do tego jest to państwo islamskie, czyli propaganda Jihadu może podziałac ... inaczej, USA mogłoby dwóch wojen niepociągnąc jednocześnie, co tesh jest wyssane z palca. Pozostaje trzecie, moim zdaniem najbardziej uzasadnione wyjście. USA nie podoba się dyktatura Husajna na bliskim wschodzie, ponieważ nie jest ona dla gospodarki Stanów pomocna, więc chodzi tylko o dobra materialne i następny trwały wzrost znaczenia USA na świecie.
Bo korea ma mocniejsza armie od Iraku. Posiada tez bron atomowa, ktorej nie ukrywa. Tam wieksza czesc spoleczenstwa jest przeszkolona jesli chodzi o wojskowosc. Czy to w wojsku czy milicji obywatelskiej i w innych zgrupowaniach militarnych.
Na dwoch frontach jest ciezko walczyc i to kolejna przeszkoda.
Lecz twoje stwierdzenie ze polityka Iraku nie jest pomocna dla gospodarki USA i jest to przyczyna wojny smieszy mnie :lol: . Obecnie przez szykowanie sie do wojny gospodarka USA slabo przedzie. A w czasie wojny lepiej nie bedzie.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: Piqs - X »

Ale pomyśl co będzie po wojnie ? ... i po zdobyciu ropy irackiej
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: Fighter »

Piqs - X pisze:Ale pomyśl co będzie po wojnie ? ... i po zdobyciu ropy irackiej
OPEK tez tak mowil, ale moim zdaniem to nie jest przyczyna przyszlej wojny. Wiadomo ze na kazdej wojnie jedni zyskuja drudzy traca, wiec ropa moze byc zdobycza wojenna a nie samym celem wojny.

Mam pytanie czy jestescie za atakiem USA i jej sojusznikow na Irak czy przeciw :?: .

PS: Jesli to mozliwe niech moderator wstawi ankiete :D
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: Piqs - X »

Ropa jest celem pośrednim amerykanów :] .. Husajn Bushowi nie opowiada, rządzi w złym miejscu, o złej porze... więc go siup .. i bum ... w koncu Irak otwiera drogą na daleki wschód .. na narody islamskie (może jush sie w swoich przypuszczeniach za daleko wysuwam) lecz ziemie irackie mogą być dobrym miejscem strategicznym .. i Jr. chce dokonczyc, to co zaczął ojczulek :D
---
Nie jestem za Stanami ... wojna tu jest wogóle nie potrzebna, Husajn jush nie długo pożyje, a irakijczycy nie mają tak charyzmatycznego nastepny ... ale i nie opowiadam sie za Irakiem :] ..
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: Paweł »

ankieta dodana
:lol:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
grzesieq
Młody aktywny
Posty: 87
Rejestracja: 04.10.2002, 20:00
Lokalizacja: eudezet!

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: grzesieq »

A jeszcze dodaj "Nie mam zdania" ;).
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: Paweł »

grzesieq pisze:A jeszcze dodaj "Nie mam zdania" ;).
dodane... :mrgreen:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: PLAGIATT »

.hm... wsumie jestem za i przeciw wojnie za ze Irak moze miec ta bombe albo jest w trakcie jej produkcji no i w ogóle za bardzo kozacza i to co zrobili 11 wrzesnia jest karygodne wiec powinni wystrzelac kazdego !!! a przeciw dlatego iz moglo by dojsc do 3 wojny swiatowej i gineli by niewinni ludzie !!! :( wiec jestem fifty fifty :evil: niestety ciężko podjąć tu ostateczną decyzję :/
DJ.Tuning
Młody aktywny
Posty: 39
Rejestracja: 15.03.2003, 17:26
Lokalizacja: Sanok

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: DJ.Tuning »

niewiem czemu wojna ma tak duze poparcie na tym forum
ale wiem jedno niechodzi tu na pewno o rozbrojenie terroryzm ani o zadne wyzsze cele
jedynym powodem jaki jest to wplywy w irackich zlozach ropy
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: Piqs - X »

Tesh tak mysle :) ...
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: PLAGIATT »

...no a oto coś ciekawego for you all..

Husajn odrzuca ultimatum, USA gotowe do wojny
Saddam Husajn odrzucił ultimatum prezydenta Busha. Oznajmił, że Irak jest gotów odeprzeć atak USA. Wojska amerykańskie już czynią ostatnie przygotowania do inwazji, choć Francja znów wypowiedziała się przeciw wojnie, a Rosja uważa, że czas dyplomacji nie minął.

Ubrany w mundur wojskowy prezydent Iraku oświadczył we wtorek na posiedzeniu najwyższych władz irackich, że jego kraj odniesie zwycięstwo nad Stanami Zjednoczonymi. Oświadczenie przekazane przez iracką telewizję to odpowiedź Saddama na ultimatum postawione mu kilkanaście godzin wcześniej przez prezydenta USA George'a W. Busha: wyjazd z Iraku w ciągu 48 godzin, i to wraz z synami, albo wojna.

Starszy z dwu synów Saddama, Udaj, zareagował, grożąc krwawą wojną: "Żony i matki tych Amerykanów, którzy będą walczyli z nami, będą płakać krwawymi łzami. Nie powinni sobie wyobrażać, że znajdą dla siebie bezpieczne miejsce w Iraku czy poza nim".

P.S Głosujcie w Nowej ankiecie...
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: PLAGIATT »

"Akcja zbrojna jest konieczna"

Prezydent George Bush przesłał do Kongresu oficjalne uzasadnienie wojny z Irakiem. Według Busha, podjęte przez USA działania dyplomatyczne zawiodły i dla zapewnienia bezpieczeństwa kraju konieczna jest akcja zbrojna.


WOJNA !!! BĘDZIE WOJNA !!!

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Arielka
Młody aktywny
Posty: 15
Rejestracja: 02.10.2002, 18:55

wielki blef

Post autor: Arielka »

Pamiętacie tego prezydenta Ameryki ktory byl aktorek (z glowy mi wylecialo jego nazwisko), w kazdym badz razie zrobil Rosjan w balona. Oswiadczyl, ze buduje system salelitarny, ktory bedzie niszczyl kazda wystrzelona rakiete zaraz po wystrzeleniu nad terytorium kraju ktore to zrobilo. Wszyscy wtedy o tym mowili i byla podobna wrzawa jak teraz. Potem Ruskowie przystali na wszystkie warunki Amerykan i okazalo sie, ze ci drudzy wcale nie zamierzali nic takiego budowac :D Nabili Rusków w butelke. Ya mysle, ze historia sie lubi powtarzac :wink:
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: PLAGIATT »

hm.. niewiem co to ma do wojny... ale mniejsze z tym... no więć stało się mamy WOJNE ... i co teraz... :/..

20.03.2003

około 03.33 - W Bagdadzie rozległy się syreny alarmowe i słychać wybuchy. Rozpoczęła się wojna w Iraku. Atak został przeprowadzony na "elementy irackiego kierownictwa".

03.45 - Rzecznik Białego Domu Ari Fleischer powiedział, że rozpoczął się "ostateczny etap" rozbrajania Iraku.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Po co komu wojna... :( chociaż trzeba skończyć z tym husajnem binladenem i ich terrorystami :/

http://info.onet.pl/_i/0303/patriot.jpg

http://info.onet.pl/_i/galeria/dzien/1903/117atak2.jpg
http://info.onet.pl/_i/galeria/dzien/1903/tlamm.jpg
http://info.onet.pl/_i/galeria/dzien/1903/chemia1m.jpg
http://info.onet.pl/_i/galeria/dzien/1903/chemia3m.jpg
http://info.onet.pl/_i/galeria/dzien/1903/zolnierzm.jpg
http://info.onet.pl/_i/galeria/dzien/1903/flagam.jpg
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: Piqs - X »

Wojna się skonczyła .. (dosyć szybko) ... I co teraz ?
Okazało się, że większym wyzwaniem jest Irak po wojnie, niż Irak w czasie jej trwania ...
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: make love, not war - WOjNA

Post autor: PAL MAL »

Nie bubaj. Oni na pewno tak nie puszcza :mrgreen: Non stop cos robia tylko ze tv pozauje juz mniej, bo sie ludzie nie zabijaja. Teraz bedzie wybawiciel Bush namierzal inne cele i dobrze. Niech te skurw.. araby pierd.. maja co chcieli.


JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA WOJNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
YO MY BROTHER!
ODPOWIEDZ