[papierosy] jakie palicie???

Narkotyki, alkohol i inne używki. Tutaj możesz dowiedzieć się o nich prawie wszystkiego, a także porozmawiać na ich temat.
ODPOWIEDZ

Palisz?

Czas głosowania minął 20.02.2003, 19:58

Tak
1
14%
Nie
6
86%
 
Liczba głosów: 7

Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Shirya »

Hmm.... ja sobie palę papierosy. ostatnio mniej bo wspieram brata który był silnie uzależniony i bardzo chce przestać palić. Palę jakies hmmm cztery lata.... takze też jestem uzalezniona... palę bo lubię poprostu.... dbam o zabki także nie mam żółtych barw w uśmiechu :)
Może dzięki bratyu ja też przestanę palić? W sumie az tak bardzo mi nie zalezy... ale wiem, że gdybym naprawdę chciała przestać to raczej by mi się to udało.... a teraz sobie zapalę.... pffff :)
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
grz3siek
Młody aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 28.09.2002, 19:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: grz3siek »

Ale pytanie brzmialo:"Jakie papierosy palicie?", a nie dlaczego palicie :mrgreen: Mimo wszystko dzieki za ciekawa wypowiedz :P
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Shirya »

O właśnie... zagalopowałam się i nie napisałam odpowiedzi na pytanie zadane w temacie... Słuszna uwaga Grzesiu :) Palę... przewaznie LM red, Marlboro red, albo SPIKE red.... bywa , że czasem kupię Westy by nie popadać w monotonię... bo tej nie lubię :)
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Luki »

Shirya pisze:ale wiem, że gdybym naprawdę chciała przestać to raczej by mi się to udało
tez tak myslałem i co? i teraz wiem, ze sie bardzo myliłem...
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Shirya »

Luki... zalezy od tego kto jaki ma charakter.... jestem uzależniona od nikotyny, wiem to i ani przed sobą ani przed innymi nigdy nie udawałam, że tak jest inaczej. Ale to moje uzaleznienie jest jakieś dziwne.... bo bywa tak, że nie mam ochoty palić i potrafię nie palić przez dwa... trzy miesiące tylko dlatego, ze mi się nie chce... Potem np. mam ochotę albo sobie przypomnę, że dawno nie paliłam i palę.. Właśnie po tym wnoszę, że gdyby mi palenie przestało odpowiadać.... to nie miałabym aż tak ogromnych trudności by z tym skończyć. Pozatym uzależnienia jakiekolwiek sa bardziej psychicznie uwarunkowane aniżeli fizycznie, w jednym z ostatnich opracowań badania nad uzależnieniami psychologa J. Barreta właśnie było o tej sprawie.... Nie mam już tej dokumentacji, ale moze znajdę gdzieś w necie... :)
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Luki »

No to widze Shirya, ze pod względem problemu nikotynowego jestesmy identyczni :) Mam taki sam problem. Jak mam przebywac z osobami nie palącymi lub poprostu siedziec w domu to nawet nie pomysle o papierosie, ale gdy spotkam sie ze starą "ekipą" to zaraz po fajeczce i sie zaczyna.... Nawet jesli ekipy nie spotkam to wystarczy ze pojde do szkoły... tam co przerwe ktoś woła na fajke.... Kiedyś udało mi sie nie palić 3 tygodnie. Nie wychodziłem z domu, a w szkole siedziałem jak najdalej wszystkich palaczy... ale i tak sie skusiłem bo miałem nie palić 4 tygodnie :) Kolega miał po prostu jakieś czeskie faje to chciałem sprobować :P
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Shirya »

Luki jednak troszkę się róznimy :) Bo ja raczej więcej palę w domu, przy kompie, ale od jakiegoś czasu zabroniłam wszytskim palić w moim pokoju... i jakoś mi z tym lepiej :) W szkole nie paliłam, tzn paliłam ale poza terenem szkoły, a jeśli w szkole to przewaznie w gabinecie dyrektora ale to dopiero od trzeciej klasy LO :)
Nie sprawia mi trudności nie palenie przy osobach niepalacych, rozumiem, że może im to przeszkadzać i szanuję ich prawo do nie zanieczyszczonego moim dymem z papierosa powietrza :)

Jeśli jakiś czas nie palę to nie dlatego, żeby sobie coś udowodnić... albo żeby najdłuzej bez papierosa wytrzymać, lecz zwyczajnie dlatego, że nie mam ochoty :)


Hmmm a teraz ciekawostka... podobno sex wydłuża życie o kwadrans, natomias każdy papieros skraca je ok. 5 minut (nie bardzo w to wierzę) zatem.. walczmy sexem o nasze życie :)
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
DJ.Tuning
Młody aktywny
Posty: 39
Rejestracja: 15.03.2003, 17:26
Lokalizacja: Sanok

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: DJ.Tuning »

W wojsku jest pewna zasada:
Palisz masz przerwe nie palisz zasówasz cały czas...
...ja zasówałem cały czas bo stwierdziłem że szkoda zdrowia
Moja dziewczyna też nie pali i nigdy nie paliła z dwiema dziewczynami zerwałem TYLKO dla tego że paliły bo nieznosze całować się z popielniczką
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Luki »

DJ.Tuning pisze:nieznosze całować się z popielniczką
jak kazdy... dlatego w takich sytuacjach pomaga guma orbit ;]
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
grz3siek
Młody aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 28.09.2002, 19:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: grz3siek »

Czasem i guma orbit nie pomoże...
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Shirya »

Hmmm Luki.... brat mój wypłynął w rejs, a ja jak mało paliłam tak palę jeszcze mniej.... jakieś dwa papierosy na dobę.... bywa nawet, że ze dwa dni zpaomnę i wcale nie zapalę.... I wcale się nie hamuję... poprostu jakoś nie mam na nie ochoty.... Sądzę jednak, że palaczem się jest całe życie... nawet jeśli już niepalącym.... to tak samo jak z alkoholizmem... ale tylko w tym są te dwa uzaleznienia podobne... :)
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
Decain
Młody aktywny
Posty: 49
Rejestracja: 30.03.2003, 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Decain »

A ja nie palę ... i się tego nie wstydzę :)

Człowiek jak już zacznie palić codziennie to na jakieś 80% zostanie z papierosami do życie (ew. raka) ... no chyba że będzie miał wcześniej zawał czy coś w podobie ...
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Phantom »

Decain, a czego tu się wstydzić? :?

ja też nie palę i dobrze mi z tym :D spróbowałem, ale mi się nie spodobało :lol: może za mały byłem :lol: :P

jak jestem zdenerwowany, to staram się to jakoś inaczej opanować :)
Patryk007
Młody aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 23.12.2002, 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Patryk007 »

Dobrze, że nie pale - nie mam kasy, a rodzice na pewno by ukrucili mi kieszonkowe :):):)
Kimkolwiek jestem; Kimkolwiek myśle, że jestem;
zawsze pozostanę SOBĄ !
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Shirya »

PhantOm... palacze nie palą tylko gdy są zdenerwowani.. Pozatym papieros w takim momencie wcale nie pomaga... ja jeśli się gam po papierosa to tylko dlatego, że mam na niego ochotę.... Pozatym do palenia nikt nikogo nie zmusza, jeśli ktoś pali (jak ja np.) to truje się na swoją własną odpowiedzialnośc i powinien być świadom tego, że groźba zachorowania na raka krtani czy płuc a także innych chorób dróg oddechowych jest o 12% bardzije prawdopodobna. [te 12% z przeprowadzonych badań- ostatnio widziałam program o tym na discovery]
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Phantom »

Nie wiem jak można mieć ochotę na coś co jest niedobre heheh :lol:

Co do odpowiedzialności to ja przebywając z palaczami mam większe prawdopodobieństwo choroby niż oni :P

Różnica mi to żadna, bo życie to i tak powolna życie, a im szybciej tym mniej bólu :lol:


(co ja gadam :?: :?)
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Shirya »

PhantOm jeśli przebywasz w gronie osób palących możesz powiedzieć, że nie życzysz sobie palenia w twej obecności... i Oni poiwnni uszanować twoje prawo. Inna sprawa, że jeśli ja przebywam z osobą niepalącą a chcę zapalic to albo sobie wychodzę, albo pytam czy mój dym papiertososy temu komuś nie przeszkadza...
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Paweł »

Shirya... zgadzam się z Tobą, ale spróbuj to powiedziec moim rodzicą ;]
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
grz3siek
Młody aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 28.09.2002, 19:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: grz3siek »

No a ja niestyety zacząłem palić papierosy... :(
Nie wiem czemu i po co, ale tak się stało. W szkole nie ciekawie, czasu nie wiele - nawet nie mam kiedy nad stronka pracowac, a tu palic zaczynam :/

Pale juz od jakiegos tygodnia - dwoch... Ale popale jakiś miesiąc i rzuce. Chyba mam silną wole :mrgreen:
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: [papierosy] jakie palicie???

Post autor: Luki »

ja dziś rzuciłem. Zapaliłem L&M Super Lightsa [ :D ] i rzuciłem. Nie bede palił do egzaminów na 100%. Trzymajcie kciuki za mnie.
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
ODPOWIEDZ