"Rywingate"

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

"Rywingate"

Post autor: Paweł »

Gazeta Wyborcza
Ustawa za łapówkę, czyli przychodzi Rywin do Michnika
Tak chyba w największym skrocie można to opisac... tzn... na pewno kazdy słyszał o tej aferze, która zatacza coraz wieksze koła i zbiera cora zwieksze żniwo...

A to premier, a to jakiś poseł z klubu "wydalony" ;) a to Rywin nie może jechac do Francji na rozdanie nagród... co o tym sadzicie? 8)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Aniołek
Młody aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 14.02.2003, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: "Rywingate"

Post autor: Aniołek »

...teraz Polska... :wink:
"myśli kłębią mi się w głowie, a zrozumieć nic nie mogę
myśli kłębią mi się w głowie, a powidzieć nic nie mogę "
[Lenny Valentino]

Pozdrawiam
Aniołek
emailowiec
Szalony pismak
Posty: 877
Rejestracja: 23.10.2002, 18:16
Lokalizacja: O.

Re: "Rywingate"

Post autor: emailowiec »

Aniołek pisze:...teraz Polska... :wink:
:lol:
No właśnie...
;)
Ewela
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 06.02.2003, 22:45

Re: "Rywingate"

Post autor: Ewela »

hehe poczekajcie aż dojde do władzy..... :wink:

A tak naprawde to podobnie jak większośc Polaków (w/g CBS) nie sądzę aby wyjaśnienia w sprawie afery rywina pociągnęły za sobą znaczące rozwiązania problemu korupcji w rządzie. Sami wiemy: nie można nawet sprawdzić bilingów premiera. I gdzie tu sprawiedliwość, nasze rozmowy nawet szarych ludzi sa systematycznie podsłuchiwane i sprawdzane, a taki premier M. smieje nam się prosto w twarz.

Popieram zakaz wyjazdy Rywina za granicę... w końcu jaka mamy gwarancję na to, ze wróci? Oskary oskarami, a prawo prawem. Niech oskara odbierze rzecznik prasowy Rywina albo Polańskiego.
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: "Rywingate"

Post autor: Shirya »

W przeciwieństwie do większości, ja mam nadzieję na to... hmmm chociaż prawidłowo powinnam napisac, że bardzo bym chciała, by ta afera znalazła swój koniec w sądzie i została wyjasniona. może to być nauczka dla tych którzy łapówki przyjmuja i dla tych którzy oferują.
Pewnie śledzicie prace sejmowej komisji śledczej, ja nie opuszczam żadnej okazji by ogladać przesłuchania, na jednym nawet byłam w sejmie... bo jako obywatelka pałcaca podatki z jakich utrzymywany jest sejm miałam do tego prawo i skorzystałam... Adam Michnik odpowiadał na wszytskie pytania... nawet na te które wymagały pewnych spekulacji, nie zawsze bezpiecznych jeśli chodzi o późniejsze konsekwencje. Widać, że mu osobiście zalezy by sprawa nie została zatuszowana.
Prezes TVP natomiast motał się w zeznaniach.... a żal było słuchac tego jak beznadziejnie próbował wybrnąc z sytuacji... Już na pierwszym przesłuchaniu przewodniczący Nałęcz przykuł Kwiatkowskiego pierwzymi czterema pytaniami... natsepnie zadajacy pytania poseł Jan Maria Rokita poprostu prezesa TVP zbombardował....
Kwiatkowskiego jednak pobił Lew Rywin... a właściwie jego dwaj pełnomocnicy... Którzy złożyli wnioski o wykluczenie z komisji psłów : Smolany (Samoobrona) oraz Ziorbo (PiS), ze wzgledu na ich stronniczośc- jak to przedstawili pełnomocnicy Rywina... Skończyło się na tym, ze zanim padło chociazby jedno pytanie do świadka(?) przesłuchanie dzisiejsze juz sie zakończyło... Hmmm drugi dzień przesłuchań Rywina... to była istnia kpina z komisji.... Facet ma dwóch pełnomocników... pracujących w jednej z najlepszych kancelarii adwokackich w kraju a nie potrafi odpowiednio wykorzystac pewnych paragrafów. Rywin powołując się na 183 paragraf ust1 KPK, odmawiał odpowiedzi na pytania.... raczej mu to na dobre nie wyjdzie, bo nie wykorzystywał tego prawa tak jak powinien.... Bezczelnośc jego pełnomocników pominę.... hmmm... chociaz... Nałęcz ma fajne dołeczki w policzkach kiedy się denerwuje...
Teraz Piotr Smolana sam zrezygnował z udziału w pracach komisji, jego miejsce pewnikiem zajmie Andrzej Lepper głowna postać samoobrony.... to się dopiero będzie działo... może się jednak powtrzyma od głupawych wybryków takich jakie stosował na sali sejmowej...

Bardzo mnie ta sprawa zaintersowała mnie ta sprawa.... ehhh i ja naprawde wierzę, że uda się ją rozwiązać.... mozecie mówić / pisac, że to marzenia ściętej głowy.... ale sami przyznacie chyba, że ta sprawa nie powinna zostać zamknieta z 'braku dowodów" jak to się dyplomatycznie nazywa....
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
ODPOWIEDZ