Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ

Czy popierasz interwencję w Iraku?

TAK
4
44%
NIE
5
56%
 
Liczba głosów: 9

Ewela
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 06.02.2003, 22:45

Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: Ewela »

ale jestem zła..... dwie sprawy:

przed chwilą w Wiadomosciach została przedstawiona wypowiedz prezydenta Chiraca w/g ktorego panstwa kandydujące do UE (w tym Polska), które podpisały list o solidarnosci w wojnie z Irakiem, sa przykładem "złego wychowania" i "powinny siedzieć cicho" i "czekac na oficjalne stanowisko UE ze swoimi poglądami". W podteksie: nie mamy prawa do własnego zdania na ten temat, skoro staramy się wejść do "rodziny UE" powinnismy się zamknąć, a nie wyrywac ze zdaniem innym niż posiada Francja. Słowa Chiraca były bardzo ostre i wrogie. I oto pytanie: Czy z Polski po wejściu do UE nie zrobi się pionka na europejskiej szachownicy? Czy Polska będzie musiała "tańczyć jak Unia jej zagra"? Czy Francja ma prawo do takiego "wchodzenia z butami" w nasze stanowisko?

Druga sprawa: niestety mamy sytuację kiedy czas naszej deklaracji co do słuszności amerkańskiej interwncji w Iraku zbiega się z czasem ustaleń offsetowych, co trochę zamyka nam usta.
Co sądzicie o udziale Polaków w tej interwencji? Czy Polska powinna sie mieszac do tego konfliktu? Czy prezydent Kwasniewski słusznie poparł działania amerykańskie? Czy polityka amerykańska jest uzasadniona czy podyktowana prywatnymi korzyściami?
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: PLAGIATT »

..francuzy te pieprzone żabo jady... niech one siedzą cicho....a co do poparcia uwazam ze wsumie pol na pol zrobil dobrze :).... wsumie sa plusy i minusy :) sadze ze dobrze ze go popar i wsumie dobrze ze Bush nie odpuszcza tym debila z Iraku wkoncu ktos sie za nich wziol.... a polska go tyko umacnia wsumie minus jest taki ze moga zginac polacy... a najwiekszy minus to ze moze byc 3 wojna hm.....
Patryk007
Młody aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 23.12.2002, 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: Patryk007 »

Uważam, że Chirac dał wielką plamę, jego wypowidz sprowadza sie do szantażu... jak tak można... zobaczymy jak zareaguje nasz rząd...
To są zagrywki polityczne, myśli, że jak zagra to pozostałe państwa członkowskie i kandydujące do UE zaczną tańczyć.
Nie możemy się dać zastraszyć... już raz przerobiliśmy to ze wschodem :(
Kimkolwiek jestem; Kimkolwiek myśle, że jestem;
zawsze pozostanę SOBĄ !
Ewela
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 06.02.2003, 22:45

Re: Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: Ewela »

Wojna z Irakiem jest słuszna? Podejrzenie posiadania broni masowego razenia moze byc powodem ataku na to państwo? Tymczasem rzecz pewna, ze Korea ją posiada (lub bezpośrednio dązy do posiadania i rozgłasza to na cały świat) nie? Z Koreą chce się negocjowac i zostawić ją w spokoju...... tak bo Korea nie ma złóz ropy i oto czemu i komu tak naprawde ta wojna ma służyć. Bush chce ropy, a nie obrony świata!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: Paweł »

masz racje... ale....

np. taka wojana z Irakiem będzie trwała o wiele krócej niż z Koreą i bedzie mniej ofiar w ludziach... :?
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Ewela
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 06.02.2003, 22:45

Re: Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: Ewela »

dlaczego tak uważasz? i czy to zjawisko jest sprawiedliwe?
"Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera" W.Grzeszczyk
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: Paweł »

Ja może i do końca tak nie uważam, ale takowe porównanie już nie raz słysząłem w TV i Radio.... :o
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: Shirya »

Hmmm a ja jestem neutralna.... jeśli Polsce nie zagrażałyby te walki...t o niech się tłuką i wybijają... Nie rozumiem tylko dlaczego nasz rząd jest taki skory do pomocy. Jak nas atakowali... i wybijali polaków... to jakoś z pomocą ciężko było.... a Polacy sa tak popieprzeni, że gdzie się boją to oni biegną pomóc... bo przecież trzeba walczyć w słusznej sprawie.... Inna rzecz, że rozmawiałam z jednym z moiich przyjaciół, jest zawodowym żołnierzem... był już nie raz na misjach pokojowych... itp. On bardzo chce jechać walczyć z Irakijczykami.... chce jechać dla pieniędzy! Jego już nie rusza to, że zabije człowieka.... bo on go zabije ze strachu. Ze strachu że tamten mógłby zabić jego.
Jasne. Była słuszna już dawno.
Tyle, że nikogo to specjalnie nie obchodziło. Ani USA, ani żadne inne państwo nie zareagowały zdecydowanie ani na przejęcie władzy przez Saddama Husajna, ani na to co po tymże fakcie zaczęło dziać się w Iraku. Hmmm można nawet powiedzieć, Husajn był Amerykanom niezbędny, jako przeciwwaga dla wpływów irańskich w tym rejonie świata (Irak toczył wojnę z Iranem 1980-1988). Wojna w 1991 mogła zakończyć rządy Husajna i przynieść niewątpliwą poprawę losu Irakijczyków... Niestety, tak się nie stało.
na pewno chodzi tu także o ropę.Irak posiada strategiczne zasoby ropy na swiecie . Dzis udzial w wydobyciu ropy w Iraku maja Rosja 30% , Francja 10% , Niemcy iles tam i Chiny . Amerykancy i Anglicy nie maja udzialu na rynku Irackim! Jednak dzięki tej wojnie, niezależnie od pobudek, jakie kierują Bushem, dyktatura Husajna zakończy się i to byłaby niewątpliwie ulga zarówno dla mieszkańców Iraku, jak i reszty świata zagrożonej tym, iż Saddam w przypływie chandry zbombarduje jakiś kraj bronią chemiczną czy bilogiczną....Hmmm słyszeliście o szczepionkach przeciwko ospie sprowadzanych masowo do naszego kraju? Moim zdaniem ten pomysł jakoby nas Saddam miał potratowac bombą biologiczną, jest conajmniej absurdalny....
Jeśli Saddam Husajn zdecyduje się użyć broni masowej zagłady to nie będzie jej przeciez marnował na taką Polskę bo i po co? Ani militarnie ani gospodarczo nie jesteśmy dla Iraku zagrożeniem, jemu chodzi o USA... a nie o nas....

Zastanawia mnie jedno... czy Husajn w ogóle jeszcze żyje? Od kilku lat na wiecach, w telewizji, zawsze pojawia się sobowtór Saddama Husajna. Kwestia ilu ich jest nie ma znaczenia, zawsze uzasadnia się to kwestiami bezpieczeństwa, co jest oczywiście bardzo zabawne może rakieta uderzająca w mównicę Saddama podczas wystąpienia przed wielotysięcznym tłumem uczyniłaby go nieśmiertelnym męczennikiem???
Czy Usa właśnie tego się obawia? że zostałby menczennikiem? To mu raczej nie grozi, ale może zostać kolejnym Snowballem (postać z ksiązki Orwella "Folwark zwierzęcy" )....

Na temat tej wojny można mówić co się tylko chce...ale bardziej niż Bushowi pomoże ona narodowi irackiemu, wyrzynanemu przez swojego 'ukochanego przywódcę' -lub otoczenie jego trupa....
Dlatego jestem jak najbardziej za interwencją....

A teraz dla rozluźnienia.... taki tam sobie linka dla Was:

http://www.idleworm.com/nws/2002/11/iraq2.shtml
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
Ewela
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 06.02.2003, 22:45

Re: Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: Ewela »

Shirya pisze:jest zawodowym żołnierzem... był już nie raz na misjach pokojowych.... On bardzo chce jechać walczyć z Irakijczykami

Hmmm słyszeliście o szczepionkach przeciwko ospie sprowadzanych masowo do naszego kraju? Moim zdaniem ten pomysł jakoby nas Saddam miał potratowac bombą biologiczną, jest conajmniej absurdalny....
Jeśli Saddam Husajn zdecyduje się użyć broni masowej zagłady to nie będzie jej przeciez marnował na taką Polskę bo i po co?

Ani militarnie ani gospodarczo nie jesteśmy dla Iraku zagrożeniem, jemu chodzi o USA... a nie o nas....
1. wojna w Iraku nie jest misja pokojową -> to dwie zupełnie różne sprawy.

2. Jakies 2 tygodnie temu Saddam, zapowiedział, ze kazdy naród zrzeszony z narodem amerykańskim w wypadku wojny stanie się wrogiem Iraku. Tymbardziej jeszcze kiedy istnieje możliwość utworzenia w Polsce przesuniętej z Niemiec bazy wojskowej NATO służącej do pomocy wojskom irackim. To już nie jakaś tam absurdalna Polska tylko międzynarodowa baza wojskowa.

3. w przypadku broni biologicznej, którą gdy już ma się jej żródło można niekontrolowanie i nieograniczenie pomnażać, nie można mówić o jej marnowaniu -> to tylko kwestia rozmnożenia bakterii.

4. Saddamowi nie chodzi o USA, to Stanom chodzi o Saddama. A my mamy być narzędziem do odwalenia brudnej roboty z której niczego (oprócz pieniędzy, lecz czym sa pieniędze w obliczu życie) nie będziemy miec..... oprócz zagrożenia. Bush będzie miał za to swoja ropę.
"Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera" W.Grzeszczyk
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: Shirya »

Ewela... oglądałam to przemówienie... Saddam (bądź jego sobowtór) wymieniał kraje, które być może zaatakuje skoro popierają poczynania USA... i choć Polska już wtedy zadeklarowała swoją pomoc, nie została wymieniona :)
Wiem, że wojna z Irakiem nie jest tym samym co misje pokojowe... zreszta każdy zdaje sobie sprawę z nieporównywalnej róznicy, jednak to był przykład... jak widać nie trafił on do Ciebie :)
Nie wiem Ewela czy zdajesz sobie sprawę z tego, ze pomnażanie broni biologicznej to nie jest taka prosta iszybka sprawa, napisac o tym jest bardzo łatwo, ale jeśli chodzi o przygotowanie takich bakterii to nawet jeśli ma się źródło a nawet możliwości to jednak dośc długo trwa.
Jeśli chodzi o punkt 4.... to niedokładnie chyba sprawę śledzisz... bo tu nie chodzi o to co dzieje się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, lecz o dużo dłużej trwające sprawy...
Polska nie ma tak dobrze wyszkolonego wojska w dużej ilości, dlatego naszych żołnierzy będzie naprawdę garstka. Z aktualnych przewidywań nawet nie stacjonowaliby w Iraku lecz w jakiś ościennym państwie właśnie po to by odpierać ewentualne ataki Iraku na państwa poboczne....

W mediach tak wiele mówi się o ospie... gdyby nawet tak miało być, gdyby Saddam miał potraktowac Polskę bakteriami ospy... to teraz już właściwie minąłby się z celem, szczepienia już się rozpoczynają, wielu ludzi na pewno takie szczepionki przyjmie zapobiegawczo.... dlatego właśnie jego atak na Polskę w takiej formie nie odniósłby takich skutków jakie na pewno by Saddam chciał...
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
Ewela
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 06.02.2003, 22:45

Re: Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: Ewela »

tak... przykłady, które są "nieporównywalnymi różnicami" nie trafiają do mnie :)

Co do pomnażania broni biologicznej to calkowicie się z Tobą nie zgadzam. Bakterie rozmnażają się bezpłciowo przez podział poprzeczny, przy czym z jednej komórki powstają dwie potomne. Podział komórki bakteryjnej zachodzi z zadziwiającą szybkością w sprzyjających warunkach (temperatura, wilgotność, pokarm np. słabsza komórka) komórki niektórych gatunków dzielą się co 20!!! minut. Przy takim tempie zakładając brak przeszkód z jednej bakterii w ciągu 6 godzin powstałoby ponad 130 000 komórek potomnych. W warunkach niekorzystnych bakterie wytwarzają przetrwalniki, osłonięte wielowarstwowymi otoczkami. Mogą wówczas one przeżyć wysoką lub niską temperaturę. To nazywasz tym "długim trwaniem"???? :) Rozmnażanie bakterii to jednak temat na oddzielny topic :)

Shirya, a skąd wiesz, że Saddam posiada bakterie ospy? Bo z tego co wiem, to na razie tylko hipoteza i to bardzo wątpliwa, najbardziej rozdmuchiwana przez media i podsycana reklamami firm farmaceutycznych.

A więc twierdzisz, że Bushowi nic do Saddama? Hasła rzucane przez Saddama o potrzebie zniszczenia Wuja Sama i Mocarstwa Szatana są wynikiem polityki antyamerykańskiej, która jak na pewno wiesz, nie zaczęła się kilka miesięcy temu.

Wyszkolenie wojska polskiego jednym, a baza NATO w Polsce to drugie i może źle to wyraziłam, ale bardziej chodziło mi o to drugie :)

Poza tym skończmy tutaj słowne przepychanki, a raczej wypowiadajmy swoją opinie o topicu z odnośnikami do postów.
"Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera" W.Grzeszczyk
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Polska na arenie międzynarodowej i konflikt w Iraku

Post autor: Shirya »

Ewelko... ależ ja sie z Tobą nie przepycham... bynajmiej nie taki miałam zamiar... moze źle się zrozumiałyśmy :)

Ok.. co do tych bakteri to oczywiscie, że bywa iż rozmnażają się szybko... ale jeśli chodzi o bakterie takich chorób jak ospa właśnie to jednak trwa to dłużej troszkę.... chociaż ja nie znam dokładnie czasu... ale ok. Skąd wiem, że Saddam ma bakterie ospy? Kilka lat temu z jednego z instytutów Irackich skradziono dokumentację właśnie o tworzeniu broni biologicznej, wynikało z niej, że na ospie bardzo się skupiono... stąd wiem. Teraz kiedy jednak media soprawę roztrząsnęły... na ospę nie mamy co liczyć..... i bardzo dobrze :)
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
ODPOWIEDZ