negatywny wpływ hip hopu!

Jeżeli chcesz podzielić się swoimi opiniami na temat najnowszej płyty swojego idola zajrzyj tutaj. Na tym forum rozmawiamy o każdym gatunku muzy.
ODPOWIEDZ
Ewela
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 06.02.2003, 22:45

negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Ewela »

Przedstawię spór z moją 12-letnią siostrą (5 klasa podstawówki), który wczoraj zaistniał w moim domu. Prosże o ocenę i radę jak mam jej (albo sobie) przemówić do rozsądku.

Alicja (moja sis) wchodzi w okres kształtowania swoich poglądów na świat, otoczenie, otaczających ją ludzi. Kształtują się takze jej reakcje i zachowania, sposób rozumowania i pojmowania zjawisk. Niestety (przynajmniej dla mnie) Alicja przebywa w środowisku gdzie króluje hip hop, głównie polski.
Uważam, że w jej wieku, muzyka ta jest zupełnie nieodpowiednia. 12-letnia dziewczynka nie powinna słuchac piosenek w których co drugie słowo to "k**wa", przeplatane "h*ujem" "jeb*niem" i jeszcze kilka innych. Samo to jeszcze w zasadzie bym przebolała. Ale gdy słysze gdy ona na cały regulator puszcza i śpiewa teksty typu: "idzie jakaś s*uka, ale mam ciśnienei, chętnie bym ją zer**ął" to po prostu ciarki przechodzą. Jak dziewczyna moze słuchac tak obraźliwych słów dla siebie i jeszcze mówić, że ta muzyka jej się podoba i lubi tego słuchać?
Co będzie tego konsekwencją? Brak szacunku dla samej siebie? zachowania opisane tekstami utworów?
Alicja do mnie mówi, ze mam się od niej odczepić, bo nikt nie może jej zabronić słuchania muzyki takiej jaką lubi. Nie dochodza do niej argumenty, że te teksty ją obrażają.
HELP.............. juz naprawdę nie chodzi mi o rodzaj muzyki, nie odzywałabym się nawet gdyby był to zagraniczny hip hop, bo wtedy przynajmniej by tego nie rozumiała.

Co wy sądzicie o tej muzyce, a właściwie o jej tekstach i ich wpływie na dzieci? Bo przeciez 12 lateka to jeszcze dziecko.
"Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera" W.Grzeszczyk
Milka

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Milka »

hmm.....ja się z Toba zgodze.....ja sama czasem słucham tego typu muzyki ale ja mam wiecej lat i potrafie odróżnić dobro od zła.....nio i powiem Ci jeszcze ze nie wszystkie texty w tej mzuce sa własnie takie o jakich mówisz.....moze uda Ci sie załatwic piosenke pt: "Evelinka" grupy STOK.......nioo to to mozna puscic 6-latce :D :jeee:
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Paweł »

JA, także nie przepadam za HH i za tekstami szczegolnie, ale czasem, niektóre kawałki wpadają mi w ucho i ich sucham, ale jezeli tam są jakieś takieś "wyrazy"... hehe... można powiedzieć, że ja ich nie słyszę...

Jedyne co Ci mogę poradzić to chyba cierpliwość, miejmy nadzieję, że z tego wyrośnie... sam znam przykład, że dziewczyna, ktora miała identyczne upodobania do Twojej siostry po roku, albo dwóch latach z dnia na dzień przstała lubić HH i ludzi go śpiewających... sam w to nie wierzyłem...

Poza tym nasze społeczenstow już ... hmmm.. juz takie jest? Nie ma to jak 7-8 latek, który podejdzie do Ciebie i poprosi na wino, piwo, albo nie daj jeszcze Boże na wódkę... albo i na co kto tam wie jeszcze... a jak taki chłopak ładnie mowi... az ciarki mnie przechodzą i sie zastanawiam co bedzie za kilka lat.... byle by tylko pierwsze słowo jakie zaczna mówić dzieci nie zaczynało sie na k :?
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Liszu
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 21.01.2003, 21:33
Lokalizacja: Stamtad

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Liszu »

HEHEHE Stereotypowapospolita Polska.

Ja tez nie slucham raczej hip-hopu ale musze zainterweniowac bo tu sie dziwne rzeczy dzieja. Jak w kazdym stylu muzycznym tak i w hip-hopie mamy do czynienia z dwoma obozami artystow. Z jednej strony powierzchowne i stereotypowe podejscie idace za wartosciami typu : poklnijmy, pospiewajmy o paleniu blantow bo jest zle... a wszystko wsparte naklejka na plycie - HIP-HOP. Wiec wchodzi pajac o takim podejsciu do sklepu i bierze plyte w ktorej jest najwiecej klniecia bo on teraz mocny w gebie bedzie a caly swiat jest zrobiony z gowna. Ale jest tez podejscie numer dwa... ludzie ktorzy uzywaja stylistyki HH do wypowiedzenia sie w sensowny sposob. Malo tego!! Zaskakuja nawet trafnoscia swoich przemyslen, czasem zwracaja uwage na rzeczy ktorych nie dostrzegalismy. Wystarczy takiego Grammatika posluchac zeby dostrzec roznice miedzy banda tlukow tlumaczacych sobie dlaczego maja niewyparzone geby a ludzmi ktorzy maja cos do przekazania. Bo taki wlasnie jest polski hip-hop : moze jest zle ale my znalezlismy na to sposob bo nie ma nic gorszego niz bezproduktywna bezczynnosc chocby nawet najlepiej uzasadniona.
Nie lubilem tej muzyki bo myslalem tak jak Wy... ostatnio jednak postanowilem wysluchac kilku ludzi ktorzy moim zdaniem o hip-hopie troszke wiedza... przeanalizowalem ich propozycje muyzczne i ciesze sie ze juz nie naleze do grona zaslepionych wszystkowiedzacych.

Wlacz siostrze Grammatik - Nie ma skroconych drog
Nie dosc ze sie czegos dowie o zdrowym podejsciu do zycia to jeszcze rozszerzy swoje spektrum muzyczne o wstawki jazzowe.
Jesli boisz sie ze do niczego w zyciu nie dojdziesz zawsze mozesz zrobic z siebie idiote.
Ewela
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 06.02.2003, 22:45

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Ewela »

No własnie Paweł... o to mi chodzi. Moja siostra jest JESZCZE! dosyć grzeczną, dobrze wychowana dziewczynką, która wie jak nalezy się zachowywac, zostały jej wpojone pewne zasady, które w okresie w którym się znajduje (bunt, kształtowanie siebie, samorealizacja) łatwo zgubić i stać się osoba o której pisałes. Chyba bym tego nie przeżyła.

Liszu, masz rację, w pełni się z Toba zgadzam, ze hip hop to nie tylko przekleństwa i demoralizujące frazesy. Część tekstów uważam, za bardzo wartościowe i pouczające, wolałabym jednak by zostały wypowiedzialne (wyśpiewane) w mniej wulgarny sposób. I nie dam się przekonać, że ten wulgarny ton można usprawiedliwić chęcią ukażania świata bardziej dosadnie, bez ściem i upiększania (co często jest argumentem hip hopowców) Uważam, że równie dosadne jak słowo "dziwka" jest słowo "prostytuka", a jakże lepiej i znośniej brzmi.
Zgadzam się też, że są utwory z "łagodniejszym językiem". Niestety sa mniej popularne i Alicja jeszcze do nich nie dotarła.

I pozstaje jeszcze jeden bardzo ważny problem. W dzisiajszych czasach, w wielu środowiskach szalenie modne jest słuchanie właśnie tej muzyki, która jest przesiąknięta wulgaryzmami, bo to "wydoraśla" i sprawia, ze taki gówniarz/gówniara czują się wazniejsi. Dlatego wulgarny hip hop zdobywa taką popularność wśród młodych nastolatków i to nie tylko w Polsce.
Niestety Alicja nie potafii jeszcze odrzucić tej mody, nie rozumie, ze jej to szkodzi. Każdą prób wytłumaczenia czegokolwiek traktuje jak atak na jej "dorosłość" i wolność wyboru. Być może słucha tego rodzaju muzyki bo naprawde się on jej podoba, natomiast nie potrafi samodzielnie wybrac jej stylu, i przyjmuje to co jest modne u niej w grupie :(
"Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera" W.Grzeszczyk
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Piqs - X »

Prawdą jest jednak .. że we współczesnej nam Polsce mało jest ludzi którzy hh uzupełniają jazzem .. takich Grammatków ... a i konserwatywnych 'skejtów' nie interesują takie zapędy muzyczne ... wolę stare pierd***, h** ci w d** itp itd ... HH który coś mówi nie jest za bardo popularny, przynajmniej z mojego pkt. widzenia i z obserwacji osób, które znam ... nie zależy im na 'pozytywnym' hip hopie, na muzyce, która cokolwiek mówi .. czy tam wprowadza jazz .. im chodzi o stare kur** stary bit i tym podobne ... a potem sami wprowadzają to w życie .. Moge sie załozyć, że jakies 80% takich ludzi wybierze stary bit aniżeli jakiś jazz .. wiec jest to cconajmniej absurdem. A powracając do tematu .. wiekszosc polskiego młodszego społeczenstwa słucha hh .. nie wie mczemu .. ale tak sie dzieje, ze swojego doświadczenia moge powiedziec, że młodzi ludzie chcą własnie tego kur** .. brakuje im tego w życiu .. w telewizji .. w mediach .. głośno .. więc chcą to uzupełnic .. o co ? .. A no własnie ! O tą muzykę ! O te słowa, których raperzy nie boją się powiedzieć .. a które mówią cały czas ! Ze mną tak było .. jednak ta fala mineła :\ Wiem teraz co to bylo i dlatego powiedziałem .. nie wątpie, że motywy tfojej siostry są z goła odmienne .. ale moze sa i takie ... może ta miłosc jest przelotna .. nie da sie teraz tego ocenić, trzebaby poczekać .. jednak czekać w świadomości demoralizacji (mocne okreslenie) swojego młodszego rodzenstwa też może być rzeczą trudną. Ja .. nie zabroniłbym swojej siostrze słuchać hh .. lecz starałbym się pomóc jej w doborze odpowiedznich artysów i wykonawców ...
Basko
Młody rozbrykany
Posty: 442
Rejestracja: 18.04.2003, 20:29
Lokalizacja: Pabianice

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Basko »

Ale w hip-hopie nie ma reguły, że teksty muszą co chwilę mieć przerywniki typu takie jak wymieniłaś. Widocznie twoja siostra słucha kiczu a nie hip-hopu. MC którzy rymuja wten sposób, pokazują, że tak naprawdę nie maja wiele do powiedzenia. Jedyna radą jaką moge ci dać to, to abyć podsunęła jej płytki, które są naprawdę z klasą i których wykonawcy starają się przekazać naprawdę ważne rzeczy. Tacy wykonawcy to Fisz, Paktofonika, Pijani Powietrzem, Familia HP. na pewno jej się spodoba a ty nie będziesz musiała słuchac przekleństw. :tak:
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: PLAGIATT »

Basko pisze:Tacy wykonawcy to Fisz, Paktofonika, Pijani Powietrzem, Familia HP. na pewno jej się spodoba a ty nie będziesz musiała słuchac przekleństw. :tak:
:arrow: co do paktofoniki to się zgodze że nie klną oi dużo...
:arrow: Pijani Powietrzem tu się na pewno nie zgodzę... że oni nie klną nie dość że denne to to dotego klną....
:arrow: po 3 nie znajdziesz artysty hip-hop-owego który w swoich textach nie bluzga !!!!
Basko pisze:MC którzy rymuja wten sposób, pokazują, że tak naprawdę nie maja wiele do powiedzenia.
i tu też się nie zgodzę !!! tu już lekko przegielaś :lol: posłuchaj sobie Slums Attack, Owal, WWO, WYP3, Peje, ... oczywiście śa tacy wykonawcy co tyko klna i tam nic nie wnosza i to kicz... ale nie wszyscy więc nie mów tak ogólnie...
Ewela pisze:
Przedstawię spór z moją 12-letnią siostrą (5 klasa podstawówki), który wczoraj zaistniał w moim domu. Prosże o ocenę i radę jak mam jej (albo sobie) przemówić do rozsądku.
Co będzie tego konsekwencją? Brak szacunku dla samej siebie? zachowania opisane tekstami utworów?
Alicja do mnie mówi, ze mam się od niej odczepić, bo nikt nie może jej zabronić słuchania muzyki takiej jaką lubi. Nie dochodza do niej argumenty, że te teksty ją obrażają.
...wsumie tak jak Basko podsun jej innych wykonawców hip-hopowych co mniej klną a są bardzo fajni :).... ale duży wpływ na to co ona słucha ma jej otoczenie w którym przebywa... chodzi mi oto iż inni pewnie tego słuchają w szkole może też klną i tak oto inni wciągaja innych młodszych szpanując przed nimi i uważają się za kogoś wielkiego i większość młodszych ludzi potem też chce być podobna.... i słuchaja jakiegoś dennego Hip-Hopu uczą się ich kawałków i tak potem wychodzą jakieś mendy na ulice.... 2 sprawa moze być taka że może ona ma problemy i szuka ich ukojenia w Hip-Hopie....ludzie z problemami lub co tłumią w sobie na coś agresjie próbuja ja wyrzucić słuchając i śpiewając tą muzyke....

A oto wykonawcy których bym polecił twojej siostrze gdzie mało klną albo jak już klną to mają sensowne texty i nie o żadnych suk*ch....
1. Owal
2. Paktofonika
3. Peja
4. Eldo
Basko
Młody rozbrykany
Posty: 442
Rejestracja: 18.04.2003, 20:29
Lokalizacja: Pabianice

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Basko »

MC którzy rymuja wten sposób, pokazują, że tak naprawdę nie maja wiele do powiedzenia. -pisząc to miałam na myśli rymowanie o sukach itp, a nie o sprawach waznych takie jak porusza np Slums Attack. Po za tym nie sądze, że pijani powietrzem dużo klną, słuchałam ich całej płyty i ich przekleństwa w porównaniu z takimi jak wymieniła autorka to nic. :tak:
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Cns »

Nie !!! to jest przekret chyba nie ogladasz TV badnij sobie to jak ktos jak ma 8 lat zabija i klnie a Ty mowiesz o twojej siostrze. Nie wiem czego Ty słuchasz ale kazdy ma prawo do słuchania tego co mu odp a ze w tekstach sie od czasu do czasu pokazuje hasło kur..a to mało warzne jak by sie tego nie nauczyła z piosenki to z szkoły. Na bank jak by słuchała Ich Troje lub Stachurskiego to by ci to nie przeszkadzało bo to sa Super Gwiazdy polskiego przemysłu muzycznego. Posłucha tego Hip Hopu i na bank nie bedzie miała tymi przeklenstwami zapchanego łba bo ich w piosenkach jest mało ofem.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Piqs - X »

Przykro mi, nie masz kompletnie racji .. a do tego robisz powazne bledy ortograficzne .. moze najpierw naucz sie pisac .. potem posluchaj sobie innej muzyki niz hip hop, a potem zacznij wogole cos piwsac na forum.

I nabierz troche wiecej szacunku do innych ludzi ..
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Cns »

Widze ze na kazdym forum znajdzie sie jakis kretyn a jak ci nie odp moja ort to wez se filok i na monitorze je popoprawiaj. Innej muzy niz Hip hopu nie bede słuchał bo mnie nie jara tak jak ciebie metal idz sie schowac z ta muza powiedz mi ze jeszecze lubisz Disko Polo i bede miał zwał :twisted: :twisted:
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Montana »

hmmm sposob w jaki piszesz mowi o Tobie.... a Ty nie dosc, ze piszesz z bledami, to jeszcze piszesz same pierdy...... na moje oko to wogole masz z 12 lat...przynajmniej tak Cie widze przez to, co psizesz...... Ale nie martw sie....z pozerstwa i glupoty sie wyrasta....minie Ci to..... a jak nie bedzie mijac, to zainwestuj w psychologa......
A Piqs, ktorego nazywasz metalem, ma calkowita racje......zgadzam sie z nim w 100%......to moze teraz o mnie napiszesz ....montana, ty Czaruchu...??
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Cns »

Jak ci przeszkadza ort to przyjdz tu mi pomorzesz kozaczko bo badnij sobie twego poprzedniego posta a dopiero wtedy powiedz o moich. A to ile mam lat to cie nie powinno obchodzic ciałkowicie!!!!!
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Montana »

no moze glupia jestem, ale nie zauwazam w swoim poprzednim poscie zadnego bledu....wiec o co Ci chodzi czlowieku ??
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Cns »

hmmm sposob w jaki piszesz mowi o Tobie.... a Ty nie dosc, ze piszesz z bledami, to jeszcze piszesz same pierdy...... na moje oko to wogole masz z 12 lat...przynajmniej tak Cie widze przez to, co psizesz...... Ale nie martw sie....z pozerstwa i glupoty sie wyrasta....minie Ci to..... a jak nie bedzie mijac, to zainwestuj w psychologa......
A Piqs, ktorego nazywasz metalem, ma calkowita racje......zgadzam sie z nim w 100%......to moze teraz o mnie napiszesz ....montana, ty Czaruchu...??
No to tak nie dosc ze zrobiłas bład to jeszcze jestes slepa bo go nie skumałas to powiemj tak jak uwidziesz to on jest pogrubiony moze go uwidziesz.
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Fighter »

Hehe typ mnie rozbroil.
Co do HH to kazdy slucha czego chce, mi to odpowiada, choc nie zamykam sie na jeden gatunek, slucham tez innej muzyki.
Jak to jeden z dziennikarzy TVN powiedzial "HH niesie w sobie nieraz wiecej wartosci niz chociazby pop" jest w tym troche prawdy.

PS: Cytat napisalem z pamieci.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Cns »

Typa se znajdz w ........ A czy ja powiedziałem ze słucham wyłacznie HH chyba nie !!!!!!!
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Fighter »

Cns pisze:Typa se znajdz w ........ A czy ja powiedziałem ze słucham wyłacznie HH chyba nie !!!!!!!
A czy ja powiedzialem ze sluchasz tylko HH????.
Czytaj, a nie wymyslaj.

PS: Nie bujaj sie, bo latwo stracic rownowage.
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
Cns
Młody aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 17.02.2004, 22:30
Lokalizacja: Katowice

Re: negatywny wpływ hip hopu!

Post autor: Cns »

Dobrze Master teraz juz bede czytał dokładniej by nie zaszły takie konflikty.
ODPOWIEDZ