STRES !!!?

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

STRES !!!?

Post autor: PLAGIATT »

Jeden z angielskich psychologów stwierdził, że szkoła to najbardziej stresujące miejsce, gorsze dla młodego człowieka, niż pierwsze miejsce pracy...
Uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego udowodnili, że stres zmniejsza naszą umiejętność zapamiętywania, blokuje pamięć. Ponadto z powodu stresu amerykańskie firmy tracą rocznie ponad 550 milionów godzin roboczych. W każdej szkole średniej od kilku lat pracuje co najmniej jeden tzw. counsellor. Jest to młody człowiek, który ukończył studia psychologiczne. Jego zadaniem jest praca z młodzieżą i pomoc w przezwyciężaniu stresu. W niemal każdej szkole stworzone zostały także tzw. peer groups, które tworzą młodzi ludzie, uczniowie. Po kursach i szkoleniach pomagają oni swoim kolegom w rozwiązywaniu wielu szkolnych problemów. Uczniowie dostają także ulotki jak bezpiecznie przejść przez egzamin

Z badań wynika, że polscy uczniowie dwa razy częściej narzekają na stres w szkole niż młodzi Niemcy czy Amerykanie, a we Francji ok. 15% młodych ludzi zażywa leki psychotropowe, szkoła francuska jest też jedną z najbardziej stresujących w Europie.
Badania przeprowadzone w Niemczech pokazały, że 70% dzieci i młodzieży stale doznaje uczucia stresu, zaś co czwarte dziecko cierpi na choroby związane ze stresem: dobrze znany niektórym z nas ból brzucha, niestrawność. Każdego roku w Niemczech lekarze przepisują uczniom leki uspokajające warte ok. 200 milionów marek. Co szóste dziecko łyka co najmniej raz w tygodniu taki lek, a co dziesiąte codziennie... Podczas organizowanej terapii antystresowej najpierw uczy się młodych ludzi mówienia o swoich problemach, następnie zaś technik relaksacyjnych i zwalczania stresu.

:arrow: Niepowiem stresujące jest nasze życie :((( i zobaczcie cały świat zna te wyniki a oni nic z tym niee zrobią tyko nas dalej gnębią :cry:
sexigirl
Młody rozbrykany
Posty: 205
Rejestracja: 27.03.2003, 19:11
Lokalizacja: asteroid B612

Re: STRES !!!?

Post autor: sexigirl »

stres stresowi nierówny:)
jak słyszę co w innych szkołach stresuje moich znajomych, to dochodzę do wniosku że moją szkołę powinni zamknąć gdyż stwarza zagrorzenie dla polskiego społeczeństwa :)

dodam tylko że jest to najlepsza szkoła w Krakowie....

i nie mówcie mi co to Stres / przez duże "S" /

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: STRES !!!?

Post autor: PLAGIATT »

eh... no comennt w mojej szkole to mozna sie zestresowac... że głowa boli 11 dyrektorów.. i ponad 100nauczycieli... jak w domu wielkiego brata 18 kamer... i jakiś nauczyciiel na każdym kroku... :(
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: STRES !!!?

Post autor: macey »

he he ;] u mnie luuzik.. :D moze czasami jak cos waznego.. albo trudnego.. hie hie...
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: STRES !!!?

Post autor: Paweł »

ojjj... w szkole to ja przezywam dośc duzy stres... ale wiem, że później spotkam się z przyjaciółmi to odrazu mi lepiej, troche mnie to podtrzymuje na zyciu. Najgorszy stres jednak przechodze po kilku dniach wolnych jak nastepnego dnia mam iśc do szkoły... poprostu padaczka... ;)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Malamarshall

Re: STRES !!!?

Post autor: Malamarshall »

ah ta buda........
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: STRES !!!?

Post autor: Phantom »

Chyba jedynym miejscem, które naprawdę mnie stresuje jest szkoła :( A to właśnie w niej spędze 1/4 życia :nie:
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: STRES !!!?

Post autor: Paweł »

... poza tym gdynie nie szkoła, nie znalibysmy wiekszości naszych znajomych, jezeli wogóle ich bysmy mieli, prócz kolegów z podwórka, albo bramy jak kto woli ;)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: STRES !!!?

Post autor: DianaR »

Mi się zawsze wydawało, że moja szkoła jest wmiarę normalna. Stres jest w każdej jest i w mojej. Niestety jakiś czasem temu (przy okazji matur i prac dyplomowych) zaczeło się gadać z innymi osobami na temat zasad panujących w szkole i wyszło na to, że moja szkoła to straszne rygory narzuca. Dopiero jak inni zaczeli opowiadać o luzach u ich w szkole to człowiek dostrzegł niektóre rzeczy.

U mnie na przykład jak cie dyro złapie w zimie w kurtce w szkole (szatnia obowiązkowa) to cie jest w stanie zawiesić. I to nie bujda, bo się takie wypadki zdarzały!!!

Co ja sobie za szkołę wybrałam? Całe szczęście jeszcze tylko matura ustna, obrona i zapomnę o jej istnieniu!!! :mrgreen:
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: STRES !!!?

Post autor: Phantom »

A potem musi być lepiej :?: :lol: :P ;)
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: STRES !!!?

Post autor: DianaR »

A potem będą studia, a tam się nikt nie bawi w takie rzeczy!!!
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: STRES !!!?

Post autor: Montana »

A u mnie w szkole jest luzzik. Szegolnie teraz czas matur i wszyscy nauczyciele biegaja za maturzystami, a my do konca maja mamy po 3-4 lekcje dziennie. Jutro mam na 9.40 dwie lekcje!! :ok: Ale za to pozniej, jakis tydzien przed wystawieniem ocen, bedzie zwala :(
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: STRES !!!?

Post autor: DianaR »

A ja właśnie jestem tą maturzystką i to za mną podobno ci nauczyciele biegają :mrgreen:
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Diana
Młody rozbrykany
Posty: 290
Rejestracja: 11.02.2003, 23:54
Lokalizacja: rzeszów

Re: STRES !!!?

Post autor: Diana »

ja chodze do małej szkoły za to na wysokim poziomie o o strasznym rygorze ;( wszędzie kamery jakies głupie identyfikatory a szatnia to już wogóle szkoda gadać ale nawet miło wspominam 3 lata gimnazjum niedługo liceum...ciekawe jak trafie

p.dzięki za wiadomość że największy stres przezywają uczniowie we francji bo właśnie tam miałam zamiar się wybrać do liceum buziaczki :)
szkoła jest jak wibrator - dobrze robi ;)
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: STRES !!!?

Post autor: ::PiotreK:: »

ja sie w domu bardziej stresuje niz w szkole
do szkoly ide i przychodze szczesliwy wyluzowany po rpostu te wszystkie zakazy nakazy sie u nas w szkole olewa niesety w tym roku to sie kaczy
ale znalazlem sobie podobne liceum jak moja terazniejsza szkola mysle ze niebedzie tak zle
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: STRES !!!?

Post autor: Montana »

DianaR------> oby jak najdluzej za wami biegali, bo mi sie nie chce uczyc, a tak to luzyy!!!
Trzymam kciuki, jesli jeszcze masz ustna !!!!! :mrgreen:
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Basko
Młody rozbrykany
Posty: 442
Rejestracja: 18.04.2003, 20:29
Lokalizacja: Pabianice

Re: STRES !!!?

Post autor: Basko »

U mnie w gimnazjum było luźno, było super. Na każdej przerwie zbiórka w kibelku, papierosek i każda dziewczyna wyżala się ze swoich problemów :mrgreen: Była w sumie fajna atmosfera, nikt nie przejmował się taaaaaaaaak okrutnie. Chyba, że jak przyszedł czas ogłaszania wyników egzaminu. To był wtedy rzeczywiście stresssss. Ale potem chodziło się korytarzami i śpiewało we are the champions :mrgreen:
ODPOWIEDZ