Pochody Pierwszo Majowe...

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: Paweł »

Czy takie coś jeszcze istnieje? :)
Co sądzicie na ten temat?
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: Kamil »

Jak już napisałem gdzieś to widziałem, na czele stał oczywiście ksiądz. Chyba tylko oni są zdolni do czegoś takiego....
Malamarshall

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: Malamarshall »

ta... istnieje... i wradiu cos gadaja o tym
emailowiec
Szalony pismak
Posty: 877
Rejestracja: 23.10.2002, 18:16
Lokalizacja: O.

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: emailowiec »

Pewnie ze istnieje... Tylko u mnie naprzykład nie organizuje tego kościół tylko powiat... :zdziwko:
;)
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: Phantom »

Widziałem w TV jakąś masę ludzi chodzących po ulicach :zdziwko: (jakby nie mieli innych rzeczy do roboty :wink: )
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: Paweł »

a to dziwne :zdziwko: ... bo ja nic a nic nie widziałem ;)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: Phantom »

Trzeba umieć patrzeć :P Wtedy można zobaczyć wszystko :mrgreen: :mrgreen:
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: macey »

ja dzis mialem pochod :> nad malte na polanke i spowrotem :d
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: Piqs - X »

Za Gomułki ... to były pochody :cry:
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: Anuś »

w tym roku juz za pozno, ale za rok piqs pojdziemy ;D
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Brahms
Młody aktywny
Posty: 184
Rejestracja: 07.02.2005, 20:43
Lokalizacja: Piła

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: Brahms »

Fajna rzecz, ale zdaje sobie sprawe, ze wtedy jak były pochody przymusowe, z wychwalaniem pod niebiosa Stalina, Lenina, Marksa itd. to nikomu się to niepodobało, mój pradziadek wrzucił nawet sztandar z portretem Stalina do rzeki. Miał wtedy troche nieprzyjemnosci, ale w koncu milcja uwierzyla, ze to wiatr mu wyrwał. Ale mozna by cos takiego nadal kultywowac, w innej formie co prawda, jakas wielka majowka np. w kazdym miescie z koncertami itd.
All you need is love
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: JaGaKi »

A potem z uroczyst.a burdą miedzy prawicą a lewicą... jakież to słodkie... Pragne wam przypomnieć że widmo komunizmu wbrew pozorom nie odeszło od nas daleko:P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: Wang »

Heh.. w Chicago to dopiero pochody były... zamknięta ulica Belmont, gdzie mieszka ogrom Polaków. W wielkim parku polski piknik, jakieś imprezy itd. Ale ja nie miałem czasu... przejeżdżałem tylko to widziałem co się działo...
Veni Vidi Vici
Madzior
Młody aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 30.03.2005, 18:23
Lokalizacja: sprzed kompa

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: Madzior »

Może niewiele ludzi wie i większości 1 maja kojarzy sie z komunizmem, ale to święto powstało w Chicago. W pierwszym pochodzie wzięli udział sflustrowani robotnicy, a zakonczył się on wybiciem szyb w urzędzie miejskim. Było to wyrażenie neizadowolenia z władz, a komuniści zmienili to na święto bezgranicznego uwielbienia dla panującyh władz...przypomniało mi sie jak mój tato opowiadał, że w szkole zmuszano ich do chodzenia na te pochody, i on i jego koledzy nie poszli. A potem sie tłumaczyli...jego koledzy powiedzieli, ze byli wtedy u babci i dostali ochrzan za to, że nie świętowali, a mój stary stwierdził że nie pozwalają mu na to jetgo przekonania...to już się go nie czepiała nauczycielka, ale nie wykluczone, że właśnie za to miał obniżone zachowanie :)
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Pochody Pierwszo Majowe...

Post autor: JaGaKi »

Na początku mialo to być święto robotnicze (a komunizm jest ideą robotniczą)... To co my teraz nazywamy komunizmem nim nie jest... jest to totalitaryzm pod przykrywką haseł Marksa... Widać niewielu robotników teraz wychodzi czcić pracę... A nasza nauczycielka niedawno narzekała że woli socjalizm (chociaż ma jakieś 40 lat). A jestem Prawicowcem żeby nie mieszać:>
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
ODPOWIEDZ