Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: PLAGIATT »

Dziś telefony komórkowe są dosłownie wszędzie. Rewolucji w tej materii dokonały jednak nie stare analogi, z pokręconym sznurem, trzeszczącą słuchawką i okrągłą tarczą do wybierania numerów, a nowoczesne, cyfrowe telefony komórkowe.
Podczas wigilijnej kolacji z uporem maniaka i cierpliwością Matki Teresy tłumaczyłem mojemu 70- letniemu dziadkowi, czym jest już nie nowy przecież wynalazek - płyta CD. To było karkołomne zadanie: wytłumaczyć modelowi rocznik 1933, jak na tym błyszczącym kółku jest muzyka. Nie minęło jednak kilka miesięcy, a mój dziadek - idąc z duchem czasów - kupił sobie komórkę! Wniosek: telefony komórkowe mają wszyscy, są wszechobecne, a ich możliwości z każdym dniem stają się coraz większe.

W końcu ubiegłego roku w Poznaniu możliwe było już nawet zamawianie taksówek za pomocą smsów. Wystarczyło pod wskazany numer wysłać smsa z adresem i godziną, by o wyznaczonej porze pod naszymi drzwiami stał zamówiony transport.
Podobno w br. usługa ta ma być dostępna we wszystkich większych miastach w Polsce. W Poznaniu również opracowano nową metodę korzystania z komunikacji miejskiej, a dokładniej metodę kupowania biletów za pomocą smsów. Najpierw należy w kiosku nabyć specjalną kartę z kodem, który po wprowadzeniu do telefonu doładuje nasze konto. Wsiadając do autobusu czy tramwaju należy wysłać smsa pod bezpłatny numer, by zainicjować kupno biletu. W smsie zwrotnym otrzymamy zapytanie, jaki rodzaj biletu chcemy nabyć. Trzeba wybrać rodzaj i wysłać kolejną wiadomość tekstową tym razem pod płatny numer. W razie kontroli dowodem opłaty za przejazd będzie widok na wyświetlaczu naszego telefonu komórkowego.
Ach, ta technika.

Ja, mimo wszystko, postanowiłem, że nie będę płacić smsami za komunikacją miejską. Poczekam na serwis, który pozwoli mi zrobić kurs prawa jazdy za pośrednictwem krótkich wiadomości tekstowych, a potem, grając na moim telefonie w odpowiednią grę, zdać egzamin i otrzymać upragnione prawko.

hm... nim bym te wszystkie czynności wykonał to bym zdążył pewnie wysiąść :D
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: Phantom »

Chyba na razie wolę zwykłe bilety... może dlatego, że ostatnio rzadko je kasuję, a w razie kontroli mogę papierek skasować szybciej niż wysłać 2 smsy... :hihi: :twisted: :hihi:

(heh... co za karygodne podejście do sprawy... :P)
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: PLAGIATT »

e po 2 dwa razy wiecej do roboty bo musisz tak czy tak isc kupic jakas karte do telefonu napelniajaca cos... to wolalbym odrazu kupic bilet :) no a nim bym wyslal te 2 sms i dostal odpowiedz to pewnie zdazylbym wysiasc :D SIECIÓWKI RULESSSS
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: DianaR »

Jak ci ludzie kombinują!!! Lepiej już kupić sobie bilet miesięczny. Wtedy tylko 12 razy w roku odwiedzasz kolekture :D
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: Paweł »

migawka rulez :mrgreen:

Tak poza tym nie jestem tego zdania, że kazdy ma telefon komórkowy :P
Może jest on bardziej popularny niż 2-3 lata temu, ale to wciąz nie to :P :twisted: :wink:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: DianaR »

No to też dobre spostrzeżenie! :mrgreen:
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: Kamil »

phi, u mnie takie coś jest od października. Tyle, że nie kupuje się żadnych kart tylko wysyła smsa pod numer 70xx, 71xx, 72xx, 73xx w treści wpisując numer boczny autobusu. Koszt smsa w zależności od tego ile chcemy jechać to tam wysyłamy :)
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: Phantom »

No to takie rozwiązanie jest chyba znacznie lepsze :hihi:
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: DianaR »

Nie rozumiem tego, ale niech będzie. niedługo będziemy całę życie podporządkowywać technice! Człowiek powinien wracać do natury!
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: Kamil »

DianaR pisze:Nie rozumiem tego, ale niech będzie. niedługo będziemy całę życie podporządkowywać technice! Człowiek powinien wracać do natury!
To sobie chodz na nogach, bo ja pol miasta nie zamierzam isc pieszo tylko wole wejsc do tego cudu techniki co nazywa sie autobus.
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: DianaR »

Autobus fajna rzecz, ale po co kaplikacje z sms-ami zamiast biletów!
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: Kamil »

DianaR pisze:Autobus fajna rzecz, ale po co kaplikacje z sms-ami zamiast biletów!
Bo nie wszędzie jest gdzie kupić bilet...
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: DianaR »

A od czego są miesięczne?
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
Mitur
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 16.05.2003, 21:43
Lokalizacja: ___{.nie.wiem.}__

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: Mitur »

DianaR pisze:Nie rozumiem tego, ale niech będzie. niedługo będziemy całę życie podporządkowywać technice! Człowiek powinien wracać do natury!
Właśnie - chódźmy boso a na śniadanie jadajmy świrzez mięso z upolowanego żuberka... Przykro mi DianaR, ale jeśli chcesz wracać do natury to lepiej odłącz kabel od neta, kompa wyrzóć przez okno i idź z czystym sumieniem polować na ryby. Z nimi podziel się tą bezsensowną dygresją...
A bliety miesięczne są po to aby nie trzeba było codziennie robić tego samego, tj. kupować biletu a i zaoszczędzić się da na tym.
Co do samego tematu - wolę jednak kupić bilet a potem skasować... ałtomatyzacji im sie zachciało, hehe..
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: DianaR »

No dobra może faktycznie z powrotem do natury to przesadziła, ale sms zamiast kasowania biletu to moim zdanie też przesada. Tak poza tym nie wszyscy mają komórki!
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: PLAGIATT »

no są plusy i minusy...... plusysą takie że jak jest niedziele i niemasz gdzie kupić biletu to wyślesz sms... a nie bedziesz sie martwila ze jedziesz na gape i zaraz kanar cie dorwie albo bedziesz szla z buta i szukala czynnego kiosku :)
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: Phantom »

Zatrzymajmy się na bardzo wysokim poziomie tych "automatycznych" kasowników w autobusach i w tramwajach :mrgreen: Więcej mi na razie nie trzeba :hihi:
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: Shirya »

Ja aktualnie nie mieszkam już w wielkim mieście i nie muszę się tłuc komunikacją miejską. Nie wiem jednak co wam się nie podoba w pomyśle by zamiast kasowania biletu wysyłac sms'a. To jest tylko kolejna usługa , która ma ułatwić ludzkie życie. Jak już słusznie zauwazyliście, czasem nie ma gdzie kupić tego biletu, a ja np. nie popieram jazdy na tzw. "gapę", jakby na to nie patrzec jest to łamanie prawa. Pozatym nikt nie musi korzystać z usługi sieci komórkowych, może sobie kupić normalnie bilecik i jechać. Nie życze wam byście kiedyś płacąc mandat za jazdę bez biletu, którego nie dołaliście kupić choć chcieliści pomyśleli "kurde a mogłem wysłac sm'a i nie byłoby problemu"....
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
tief
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 17.05.2003, 15:52

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: tief »

pomysl jest ciekawy - jesli nie masz kasy a masz telefon.
a btw - co, jesli ktos ma telefon na abonament?
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uwaga Kanar !!! Bilety i sms ?!

Post autor: DianaR »

Jreżeli masz abonament to pewnie też nie płacisz! A zresztą ciekawe jak ogólnie było by to rozliczane?
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
ODPOWIEDZ