ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Narkotyki, alkohol i inne używki. Tutaj możesz dowiedzieć się o nich prawie wszystkiego, a także porozmawiać na ich temat.
ODPOWIEDZ
__Michalina__
Młody aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 09.06.2003, 19:30

ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: __Michalina__ »

moim zdaniem to uzywka jak piwo oczywiście w odpowiednich ilościach a co wy o tym sądzicie? czy jak ktoś czasem zapali ganje to juz jest ćpunem?
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: bober »

czy jak ktoś czasem zapali ganje to juz jest ćpunem?
TAK, jest ćpunem...
Co rozumiesz przez 'odpowiednie ilości'?
A tak, wiem 'palenie od czasu do czasu' jak to gdzieś tutaj napisałaś i jeszcze nie lubisz jak ktoś pali dla szpanu... hmm Ty palisz?
To powiedz mi po co to robisz ?
Czy nie dla szpanu?
Jeśli nie dla szpanu to dlaczego?
Bo skoro to nie jest szpan to powinnaś sobie zadać jedno konkretne pytanie, a właściwie nie pytanie, tylko powinnaś sobie coś otwarcie powiedzieć 'tak, ja jestem narkomanką' tak!
I proszę nie wyjeżdzaj mi tu z paleniem co jakiś czas bo w takie bajeczki nie wierzę... To tak samo jak te za przeproszeniem pojeby co się kaleczą żyletką, tylko, że Ty to robisz trawką...
Tak, oczywiście zaraz mi tu wyskoczy masa obrońców [oczywiście palących] i będą na mnie jechać, ale ja wiem, że mam rację, a Wy wszyscy możecie sobie mówić co chcecie.
Sprawa jasna pale/czy cokolwiek innego=jestem ćpun!!!!!!!!
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: Wang »

hmm... ja nie pale. Ale nie uważam od razu ludzi którzy palą za ćpunów, jednakże do tego dążą. Często jest tak, że zaczyna się od marihuany w "odpowiednich ilościach" w tzw. "bezpiecznych ilościach", ale bywa też tak,że ta granica bezpiecznej ilości zostaje przerwana/zwiększona... i pali się coraz więcej. A na końcu już sama trawka nie wystarczy.
Marihuany też nie można porównywać do np. piwa i ogólnie do alkoholu. Kiedyś ktoś się ze mną kłócił,że na drogach ginie więcej ludzi od alkoholu niż od trawki... to prawda, ale to dlatego,że więcej ludzi pije niż pali trawke... i drugi powód: trawke zazwyczaj palą młodzi, którzy nie mają jeszcze prawa jazdy.
I nie pisze tego wszystkiego bo ktoś mi tak opowiadał czy widziałem to na filmie... widziałem ludzi toczących się na samo dno i teraz większość tam siedzi.
Veni Vidi Vici
__Michalina__
Młody aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 09.06.2003, 19:30

re bober

Post autor: __Michalina__ »

bober!!! Ty nie masz pojecia o czym mowisz... jesli moge zapytać ile masz lat??nie chce Cie krytykować ani obalać Twojej świetnej teori, ale chciałabym Cie uświadomić ze konopia jest rownie lekarstwem... w wieli miejscach sie leczy trawą rozne choroby związane z psychiką takie jak np. depresja (mowie o leczeniu przez lekarzy)...acha i jeszcze czy ja pale?? tak wiec pale , po co to robie?? gdybym paliła dla "szpanu" wszyscy moi znajomi i rodzina i poł szkoły by o tym wiedziała ... a ja po prostu lubie sobie czasem z kumpelą zapalić zeby sie troche pobawić i "rozluźnić" a dlatego thc a nie piwo czy inny alkohol bo po thc masz świadomość(oczywiście nie jak spalisz 5g sam) tego co robisz i mozesz to kontrolować!!
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: bober »

Mój wiek nie ma większego znaczenia, ale mogę powiedzieć - 19 lat.
OK, może i można trawką leczyć jakieś choroby, ale powiedz, czy Tobie przepisał ją lekarz? Hemmm i znów, palę żeby się rozluźnić itp... śmiechu warte!
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: Phantom »

bober wie co mówi, zresztą Michalina sory, ale to co piszesz to teksty typowych ludzi, którzy są uzależnieni od "leczniczego zioła". Ja nie twierdzę, że jesteś ćpun, bo to chyba jednak za mocne określenie, ale palisz dla rozluźnienia, bo jesteś uzależniona (ja się nie musze tym rozluźniać) i gwarantuję Ci, że jakbyś chciała to nie rzuciłabys tego od razu.
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: Luki »

To powiedz mi po co to robisz ?
Czy nie dla szpanu?
Jeśli nie dla szpanu to dlaczego?
To ty mi powiedz po co pijesz piwo?
Po jaką cholere? Nie potrafisz sie bez tego obejsc? A moze uzalezniony jestes? To sie chyba alkocholizm nazywa, nie?

Ty sobie wypijesz piwo, ja sobie spale lufe trawy i co z tego? Ja wole to, ty wolisz to.
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: bober »

Luki pisze:To ty mi powiedz po co pijesz piwo?
Po jaką cholere? Nie potrafisz sie bez tego obejsc? A moze uzalezniony jestes? To sie chyba alkocholizm nazywa, nie?

Ty sobie wypijesz piwo, ja sobie spale lufe trawy i co z tego? Ja wole to, ty wolisz to.
Abuuuu Luki, ja nie pije! :nie:
I proszę nie bądź taki agresywny, rozumiem, że moje posty nie bardzo Ci podchodzą, ale to nie powód żeby się tak unosić, wyluzuj bo Ci żyłka pęknie... :]
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: Luki »

ty mnie chyba jeszcze nie widziałeś jak się unoszę ;] po prostu nie lubię jak ktoś mówi o czymś o czym mało wie albo nie wie nic [bez urazy, ale pewnie paru z wypowiadających się w zyciu nie paliło] :mrgreen:
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
__Michalina__
Młody aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 09.06.2003, 19:30

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: __Michalina__ »

luki nie paliła i chyba nie zapali... dobrze ze nie wie co traci
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: bober »

Luki pisze:nie lubię jak ktoś mówi o czymś o czym mało wie albo nie wie nic [bez urazy, ale pewnie paru z wypowiadających się w zyciu nie paliło] :mrgreen:
O tak Luki i jesteśmy w sednie sprawy, nie paliłem i nie mam zamiaru, a widzę, że Ciebie to bawi, tak prosze pozbijaj się z kolegi, który nie marnuje sobie życia, tylko patrzy na nie i bierze takie jakim jest, ja nie potrzebuję żadnego dopalacza, 'rózowych okularów', czyli tego co Ty...
Idź sobie zapal i możemy dyskutować dalej, może przyjdzie Ci coś do głowy, bo nie masz teraz argumentów!
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
__Michalina__
Młody aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 09.06.2003, 19:30

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: __Michalina__ »

bober nie denerwuj sie bo widze ze na tym forum z niedlugo powstanie wojna tak jak wy to nazywacie palacy thc kontra nie palący i sie zaraz zaczniemy klócić ... a to nie na tym polega... wiec wyluzujcie... ja tez juz stopuje :roll:
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: Luki »

bober pisze: nie marnuje sobie życia
oj bober, sam pisałeś zeby bez nerwów sie obejsc ;-) a kto powiedział ze ja sobie marnuje zycie? Tym ze sobie zapale od czasu do czasu? To w takim razie cała Holandia to stado degeneratów i ćpunów, bo to chyba chcesz powiedziec.
bober pisze: nie potrzebuję żadnego dopalacza, 'rózowych okularów', czyli tego co Ty...
bober, gdzie ja napisałem ze tego potrzebuje? i nie traktuje tego jako rózowych okularów, bo nigdzie nie napisałem ze widze dzieki temu swiat lepszym, a widze nawet gorszym, bo lepiej dostrzegam jego wady, zalety, po prostu zwracam uwage wieksza na to co mnie otacza...
bober pisze: Idź sobie zapal i możemy dyskutować dalej, może przyjdzie Ci coś do głowy, bo nie masz teraz argumentów!
nie potrzebuje zadnych argumentów, przeciez ja cie nie zmuszam do palenia czy coś, tylko pisze jak jest, a pisze prawde, odwrotnie do tego co jest w telewizji, w gazetach. Wiem, ze zaraz zaczniemy sie wyzywać, bo uznasz ze jestem uzalezniony, itp; ale wiedz ze tak nie jest.
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: bober »

OK, Ty wiesz swoje, ja swoje... jeden drugiego nie przekona więc pozostańmy na tym, chyba, że ktoś inny chce coś dopowiedzieć.
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Basko
Młody rozbrykany
Posty: 442
Rejestracja: 18.04.2003, 20:29
Lokalizacja: Pabianice

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: Basko »

Nie, nie, nie!!!!!!!!!!!!! Ćpunem nie są osoby które jarają bakę. ĆPUN to ktoś kto zszedł na psy przez twarde narkotyki itd, a spaleńcy, którzy palą dla zabawy a nie bo muszą, są spox ziomalami. :mrgreen: ( co ja pierd*** :lol: )
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: Montana »

Ja mam tylko pytanie, jesli chodzi o sam temat tego topicu, bo czegos nie kumam. Jaka jest wedlug Was roznica miedzy uzywka a narkotykiem, bo dla mnie zadna....
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
__Michalina__
Młody aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 09.06.2003, 19:30

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: __Michalina__ »

"moim zdaniem to uzywka jak piwo" o to mi chodziło ze to jest coś w rodzaju piwa ... a to ze i to i to jest uzywką to chyba logiczne
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: Luki »

Montana pisze:Jaka jest wedlug Was roznica miedzy uzywka a narkotykiem, bo dla mnie zadna....
Uzywki to wszystko razem: piwo, wódka, tabaka, fajki, narkotyki, a narkotyki to tylko narkotyki :-)
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
__Michalina__
Młody aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 09.06.2003, 19:30

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: __Michalina__ »

"a narkotyki to tylko narkotyki " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :D :D

DOBRE :lol: :lol:
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: ganja-narkotyk czy zwykła uzywka jak piwo

Post autor: Montana »

Spoko, ale i od tego i tego mozna sie uzaleznic i zarowno tego i tego uzywa sie do odlotow, wiec ja nadal nie widze roznicy
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
ODPOWIEDZ