graffiti - hobby czy rozrywka?

Interesujesz się modelarstwem, a może zbierasz znaczki ;-) Tutaj możesz porozmawiać z innymi o swoich zainteresowaniach, tych mniej i bardziej orginalnych. Zaszokuj nas swoimi pomysłami!
ODPOWIEDZ
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Luki »

Mam pytanie to wszystkich malujących: jak traktujecie to? Jako hobby (troche kosztowne) czy rozrywke? Dla mnie stało się to hobby, nałogowo zarysowuje wszystkie zeszyty a od czasu do czasu przerzucam coś na jakiś mur :-) a jak jest u was?
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: SkaTe_GirL »

yYYY wiesz co...te pytanie raczej powinno brzmiec.Czy grafy to wandalizm czy sztuka bo hobby i rozrywka to mozna pod jakims wzgledem rozpatrzec jako to samo.Chodz jestem dziewczyna graffy to moje hobby.Koledzy mnie w to wprowadzili i teraz w wolnym czasie ozdabiam bundynki ale tylko te ktore sa do tego przeznaczone. Innych nie ruszam bo potem sa nieprzyjemnosci. ;] aaa no i jak wspomnialam moim zdaniem to jest sztuka bo nie kazdy umie cos fajnego nabazgrac. ;] Chodz nieraz (trzeba to przyznac) wandalizm tez bo jak to wyglada na nowo pomalowanym budynku ? Bleah.
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Montana »

Ja nie maluje (chociaz moje imie mogloby na to wskazywac ;) ), ale dla mnie grafy na odpowiednich budynkach, ladne grafy to sztuka a wandalizm to np napis hwdp na co 2 budynku.....
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Luki »

SkaTe_GirL pisze:Czy grafy to wandalizm czy sztuka
dla jednych to zawsze będzie wandalizm, a dla innych sztuka.

Ja maluje od 5 lat po zeszytach :-) a po ścianach od 3, ale te pierwsze 2 lata to była ogólnie amatorszczyzna straszna, rysowaliśmy bez zadnych projektów czy przygotowań i wychodziły kichy. A teraz rękawiczke, farby, końcówki, projekty, kreda niekiedy do szkicowania się też przydaje i jest git.
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Montana »

Luki- jak masz na kompie jakies projekty, albo zdjatka swoich dziel- mozesz cos zapodac :)
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Luki »

ide do kolegi może dzisiaj poskanować pare prac z zeszytu (ołówkowe projekty) to chętnie wrzuce, a zdjęcia gotowych już wrzutów także dam niebawem :-)
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
Montana
Szczęściara
Posty: 1624
Rejestracja: 05.05.2003, 18:22
Lokalizacja: Warmia & Mazury ;)

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Montana »

Bardzo sie ciesze i nie moge sie doczekac :)
"now that I'm grown, I got my mind on bein somethin
Don't wanna be another statistic, out here doin nuttin,
tryin to maintain in this dirty game, keep it real...."
ewka
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 17.07.2003, 18:48
Lokalizacja: Gdynia

Grafy

Post autor: ewka »

Ja tam też coś niecoś skrobie czasami na murach a czasami w zzeszycie CZY GRAFITI TO SZTUKA CZY WANDALIZM to zalezy , jak są jakieś bazgroły brzydkie na bazgrane to to wydaje mi się jest wandalizmem ale gdy graf jest jakiś ładny to uważam że to jest sztuka
darek23
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 30.04.2005, 17:49
Lokalizacja: z okolic Krakowa:)

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: darek23 »

Od niedawna (1rok) troche zainteresowałem siem graffiti i cos tam bazgrole po zeszytach (głównie na religii) ale rewelacyjnie to mi to nie wychodzi:( Czy do graffiti musisz mieć talent czy wyastarczy ciężka praca i praktyka??A wracając do tematu wandalizmu to przecież są organizowane specjane spotkania gdzie grafficiarze mogą legalnie malować po ścianach np. lokalnuch garaży na osiedlu za zezwoleniem właścicieli 8)
paulinasmyk
Młody aktywny
Posty: 15
Rejestracja: 28.04.2005, 10:47
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: paulinasmyk »

Ja jak na razie bazgram po zeszytach a na koncie mam tylko jedno dzieło w dodatku niezbyt udane bo było robione tak bez projektu i tylko czarnym sprayem. Teraz już mam coraz mniej czasu na bazgranie po zeszytach wiec rzadko powstaje jakis nowy projekt.
Charlotte
Młody aktywny
Posty: 62
Rejestracja: 26.04.2005, 18:51
Lokalizacja: Wyspa na oceanie :D

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Charlotte »

Ja malowałam sprejem w piwnicy mojej babci :hihi: Potem z kuzynką miałyśmy całe ręce w tej farbie (czy co kolwiek to jest) i musiałyśmy iść do sklepu po rozpuszczalnik. Całe szczęście, żę sklep był otwarty :hihi:
And nothing else metters. . .
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Linka »

Ja lubie tylko patrzec na ładne garffiti, sama nie mam do tego talentu.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: tynka:) »

Moim zdaniem, graffiti jest sztuka i hobby, ktore wiaze sie z tym ze jest rozrywka...robisz to z przyjemnoscia? wiec jest to hobby i rozrywka ;)
Osoby malujace podziwiam...tym bardziej, ze sama maluje, ale nie po scianach, a jednak wieksze formaty wymagaja wiecej pracy...
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
Ania056
Młody aktywny
Posty: 34
Rejestracja: 04.12.2007, 17:55

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Ania056 »

graffiti jest the best. czasami se lubie pomalowac sprejami na budynkach albo chociaz na kartce
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Centi66691 »

Według mnie to jest taka mała sztuka jeśli był bym jakimś prezydentem czy coś w tym stylu...
To otwórzył bym jakąś szkołę albo jakieścentrum mała galerię :) było by to opłacalne
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Queensberry
Młody aktywny
Posty: 34
Rejestracja: 08.01.2011, 20:38
Płeć: kobieta

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: Queensberry »

szukam kogos kto zrobi mi graffiti w pokoju:D jak coś to na priv albo w tym wątku
rmarduk
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 25.05.2011, 12:02
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: rmarduk »

A jak coś przerzucasz na mur to w jakiś zapomnianych budynkach czy gdzie ?
jesionnka
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 21.06.2011, 15:54
Płeć: kobieta

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: jesionnka »

GR uważam za sztukę. Obrazek jak ktoś ma talent to powinien malować i upiększać budynki. Najbardziej tylko wkurza mnie to, że czsami są poprostu na ścianach z niczym nie związane bazgroły. Wtedy to już nie jest sztuką tylko zmierza trochę do wandalizmu.
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: rogata »

:D zdjęcie niesamowite. ale racja, jak ktoś potrafi, to jest artystą. ale nie każdy kto trzyma spray potrafi zrobić dobre graffiti
Life is piece of shit, when you look at it!
mitrasik
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 21.12.2011, 11:19
Płeć: mężczyzna

Re: graffiti - hobby czy rozrywka?

Post autor: mitrasik »

Wszędzie jest jakieś rozgraniczenie, nie wszyscy dobrze zagrają na skrzypcach i nie wszyscy będą umieć namalować graffiti. Najgorzej to wygląda jak na murze widzi się nieudolnie namalowane hasła HWDP i JP 100% autorom w nagrodę dałbym po kilka tysięcy kolegium. Sam w zeszytach starałem się rysować graffiti, ale starałem się wzorować na artystach takich jak zdjęcie powyżej pokazuje :wink:
ODPOWIEDZ