Nie ma miłości bez zazdrości!!!!!!!!!!!?

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
ODPOWIEDZ
Basko
Młody rozbrykany
Posty: 442
Rejestracja: 18.04.2003, 20:29
Lokalizacja: Pabianice

Nie ma miłości bez zazdrości!!!!!!!!!!!?

Post autor: Basko »

Powiedzenie nie ma miłości bez zazdrości, nie ma zazdrości bez miłości jest powszechnie znane. Ale czy zazdrość naprawde jest objawejm tego uczucia, czy szkodzi związkowi, a może wręcz przeciwnie, sprawia, ze uczucie jest silniejsze? Czy zazdrość jest dowodem miłości?
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Nie ma miłości bez zazdrości!!!!!!!!!!!?

Post autor: ::PiotreK:: »

osobiscie uwazam ze tak poniewaz pokazuje to ze nam naprawde na kims zalezy
MIKE
Młody aktywny
Posty: 9
Rejestracja: 17.07.2003, 11:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nie ma miłości bez zazdrości!!!!!!!!!!!?

Post autor: MIKE »

Gdy mi na kimś bardzo zależy, to przyznam szczerze, że jestem czasami nawet bardzo zazdrosny. Często czuję się z tym źle, ale nie mogę sobie z tym poradzić. Uważam, że takie zachowania są normalne, jeśli zależy nam na kimś :hihi:
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie ma miłości bez zazdrości!!!!!!!!!!!?

Post autor: ylka »

Mysle, ze nie ma milosci bez zazdrosci, ale oczywiscie bez przesady!! Wystarczy jej tylko troszke. Tyle, by wiedziec, ze na kims nam zalezy. Ale taka chorobliwa zazdrosc jest straszna! Z nia nie ma zycia... Trzeba umiec 'dozowac' sobie te zazdrosc w odpowiednich porcjach ;)
No, chyba mnie nikt nie zrozumial... :P Zreszta ja tez :hihi:
smile like a melon slice : )
TEDI
Młody aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 09.06.2003, 19:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie ma miłości bez zazdrości!!!!!!!!!!!?

Post autor: TEDI »

wlasnie, zazdrosc towarzyszy kazdej milosci, zarowno wzajemnej jak i niewzajemnej... trzeba tepic to plugastwo jakim jest zazdrosc :wink:
DianaR
Człowiek czynu
Posty: 1527
Rejestracja: 16.03.2003, 11:05
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nie ma miłości bez zazdrości!!!!!!!!!!!?

Post autor: DianaR »

odrobina zazdrości jest dowodem uczuć. Ale jej nadmiar powodem wizyty u psychologa i pracy nad sobą. Nadmierna zazdrośc moim zdaniem wyraża nasze małe poczucie własnej wartości.
Dopiero wówczas, gdy dostrzeżemy, że żaden człowiek nie jest zupełnie czarny, ani też zupełnie biały, lecz, że wszyscy jesteśmy, jak zebry w paski lub szarzy, jak orły i dopiero wówczas, gdy wyciągniemy z tego spostrzeżenia praktyczny wniosek, mamy możność naprawdę zrozumieć ludzi.
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie ma miłości bez zazdrości!!!!!!!!!!!?

Post autor: ylka »

DianaR pisze:Nadmierna zazdrośc moim zdaniem wyraża nasze małe poczucie własnej wartości.
A ja kiedys slyszalam, ze jest sie zazdrosnym o te osoby, ktore sa dla nas zagrozeniem... Wiec jakby to sie laczy z powyzszym zdaniem DianyR ;).
smile like a melon slice : )
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Nie ma miłości bez zazdrości!!!!!!!!!!!?

Post autor: Wang »

też oczywiście myśle, że bez zazdrości nie ma miłości... ale wszystko z umiarem. Nadmierna zazdrość powoduje podejrzliwość, sprawdzanie drugiej osoby, czy jest wierna itp. Ja osobiście stałem się jakiś czas temu bardzo zazdrosny o moją (ex) dziewczyne... uważała, że jestem aż za bardzo, ale jednak miałem powody.. a chociaż ja tak uważałem. No i wyszło, że moja obawy były prawidłowe.
Zazdrość jest potrzebna w poważnych związkach... gdy moja dziewczyna jest o mnie zazdrosna, to wiem, że zależy jej na mnie... że nie chce mnie stracić... itd
Veni Vidi Vici
ODPOWIEDZ