[Co lepsze Intel czy AMD ???]

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;

Co lepsze Intel czy AMD ???

Intel
17
52%
AMD
16
48%
 
Liczba głosów: 33

bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: bober »

Piqs - X pisze:
abeg pisze:Zdecydowanie AMD. Dlaczego ? Sprzet nie gorszy, a cenowo stoi duzo lepiej od Intela
Zgadzam się ;) .. i jestem za AMD :D
wcale nie :!: AMD jest tanszy to fakt ale jak wyzej pisalem jest przeznaczony glownie do gier i ogolnie do rozrywki a intel do prac biurowych i w takich tez duzo lepiej sie spisuje
dlatego zanim powiesz ktory z nich jest lepszy najpier zastanow sie do czego go bedziesz uzywal
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Roshowa
Młody aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 09.10.2002, 19:42

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: Roshowa »

Może jestemk troche spóźniona, ale i tak wtrące swoje trzy grosiki =) Ja jestem za amd ... przynajmniej w moim przypadku lepiej się s[prawdza :D
Catzz Rulzz!
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: PAL MAL »

Bober ma racje. Też jestem za intelem. Mi się bardzo dobrze sprawdza. Nawet i z grami nie mam najmniejszego problemu.
YO MY BROTHER!
ANO
Młody rozbrykany
Posty: 267
Rejestracja: 28.09.2002, 15:01

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: ANO »

nie czytałem poprzednich postów, ale:
Intel jest b.dobry, wręcz doskonało do pracy przy komputerze np: internet, tworzenie grafiki, ogladanie filmów....
AMD jest b.dobry do gier i do zabawy

więc to zależy od tego co robisz na kompie, jeśli tylko się bawisz, grasz oglądasz filmy itp to wybrałbym AMD, a jeśli masz zamiar pracować, tworzenie grafik, jakieś skomplikowane obliczenia itp, czy chodźby stawiać serwer to polecam INTELA....
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: bober »

moze trzeba bylo jednak przeczyac ...
bo ja to dawno napisalem 8)
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
MGT
Młody aktywny
Posty: 81
Rejestracja: 28.08.2003, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: MGT »

ja mam starego celerona i nowego amd... szczerze mowiac AMD lepszy naet od pentiumow... AMD Rullez ;]
(y(u
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 08.07.2003, 23:02
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: (y(u »

Zdecydowanie AMD. W wielu niezależnych testach wydajności jest lepszy od Intela przy niższej częstotliwości od tegoż. I zaczyna inwestować w ogólnodostępną technologię 64 bitową.
Uwaga dla chcących kupić AMD Athlon XP - cyfry po nazwie (np. 2600+) nie oznaczają prędkości - nie porównujcie więc takiego AMD z Pentiumem 2,6 GHz - co prawda i tak wydajność jest zbliżona, ale Athlon ma mniejszą prędkość.
MGT
Młody aktywny
Posty: 81
Rejestracja: 28.08.2003, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: MGT »

wlasnie athloon'y sa tak nazywane, ze wzgledyu na ich moc - np athloon 1800+ taktowany na jedyne 1533MHz dziala jak P4 1800MHz, a cena jest nieporownywalna, ogolnie jesli chcesz by Twoj sprzet nazywal sie "pentium" to przeplacaj - ja nie radze..
TabO
Młody aktywny
Posty: 81
Rejestracja: 22.12.2003, 21:58
Lokalizacja: 3City

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: TabO »

ANO pisze:nie czytałem poprzednich postów, ale:
Intel jest b.dobry, wręcz doskonało do pracy przy komputerze np: internet, tworzenie grafiki, ogladanie filmów....
a ogladanie filmów to nie zabawa :?:
ANO pisze:więc to zależy od tego co robisz na kompie,
no tak, to fakt całkowicie sie z tym zgadzam.
ANO pisze:stawiać serwer to polecam INTELA....
no, serwery to w ogóle inne beczka, inne procki, a jeśli o intel'a chodzi to seria Xeon bardziej serwerkom słuzy niz zapewne wiekszości ludzi hasło "intel" kojarzy sie z Pentiumem :P
loosiu
Młody aktywny
Posty: 20
Rejestracja: 17.10.2004, 21:36

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: loosiu »

i tak cel D rzadzi w stud tanich procków :P
Fredoom For Bobies !!!!!!!

Komputer zadzi :P
Nemo
Młody aktywny
Posty: 22
Rejestracja: 23.10.2004, 17:08

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: Nemo »

AMD jest the best

ja mam teraz athlona 2800+ i jestme bardzo zadowolony
poruwnywalem go z p4 2,2 z ht i dual ddramami

w aplikacjach 32 bitowych p4 prowadzil nieznacznie lecz nalezy pamietac ze jest to ruznica 400mhz (ten athlon ma 1,8ghz) oraz ze aplikacje 32 biotowe sa wykonywane o 1/3 czasu dluzej niz na zwyklym procesorze 32 biotowym.

dla potwierdzenia wydajnosci miedzy aplikacja 32 a 64 bitowa podam ze windows 32 bitowy po formacie wlancza mi sie w ~30 a pod win 64bit niecale 20, inaczej porownac niemoge gdyz niema bunkchmarkow pod procki 64 bitowe, Obecnie czekam az athlonny 64bit fx stanieja by kupic takiego wraz z dualddramami i nforcem 4 i HT w procku wtedy p4 bedzie moglo sie schowac, bo zanim pentium przejdzie na 64 bity mina lata (wedlug doniesien intela 1 procki do kompow domowych na 64 bit maja wyjsc ok. roku 2009) a athlony z ht juz sa (tylko ich cena przeraza ok. 4000zl) ale w ciagu roku 2005 cena tych procesorow powinna znacznie staniec i AMD bedzie zadzic!!!!!!!!!!
Byczek
Szalony pismak
Posty: 591
Rejestracja: 19.10.2004, 22:04
Lokalizacja: Pruszków

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: Byczek »

Intel i jego procki (pentium i celeron) stabilniejsze od całej reszty....
Niech kierunku nie wyznacza Ci horyzont, bo tak naprawdę
iść dokądkolwiek, to iść do nikąd
Nemo
Młody aktywny
Posty: 22
Rejestracja: 23.10.2004, 17:08

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: Nemo »

Byczek pisze:Intel i jego procki (pentium i celeron) stabilniejsze od całej reszty....
skond wyciągasz takie wnioski ??

stabilność kompa zależy bardzo od zasilacza i utrzymania systemu operacyjnego na odpowiednim poziomie, no i umiejętności ew. podkręcania komputera.

Nieda się stwierdzić, że intel jest stabilniejszy od amd
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: *MysterY* »

Moge tylko powiedzieć że Intel ma lepshe traktowanie rdzenia tzn. modele AMD mają 333Mhz traktowania rdzenia [ewentualnie jak się pomyliłem to może mają 400] , Celeron ma 400Mhz TR, a Pentium ma 800 Mhz TR [ jak mi się wydaje dobrze to ostatnio widziałem większe u Pentiuma miał ponad 1012 Mhz TR. Więc jak wybierasz to Intela pozatym może kupisz taniej AMD ale jeżeli kupisz przykładowo 2.6 Mhz AMD to bedzie Ci pracował na parametrach ~2.4 Mhz więc się nie zdziw a za Celerona 2.4 kupisz za podobną cenewięc jak coś to INTEL GÓRA!!! 4ever!!! :twisted:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Nemo
Młody aktywny
Posty: 22
Rejestracja: 23.10.2004, 17:08

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: Nemo »

co z tego, że intel ma wiecej mhz athlony są wydajniejsze,
Porównywałem swojego athlona 1,8ghz (tyle naprawde wyciąga) z p4 2,2 prescota i wyniki byly bardzo podobne (robiismy ok 10. testow raz ja wypadalem lepiej raz p4 wiec mozna przyjac to za remis), testy byly robione na sisoft sandra 2004, dodam jeszcze ze to aplikacja 32 bitowa moj procek jest 64 biotowy, spodziewalem sie znacznie gorszego wyniku.
Czekam tylko natesty 64 bitowe wtedy AMD pokarze swoją klase.
RyBeX
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 05.12.2004, 05:50
Lokalizacja: Chełm

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: RyBeX »

Zdecydowanie jestem za procesorami AMD!!!!!! Fakty Mówią za siebie Procesor AMD taktowany częstotliwością niższą o 1000MHz od procesora Intel ma taką samą wydajność jak on. Czyli kupujesz AMD2000MHz i masz Intel3000MHz i zaoszczędzisz na wszystkim.
Każdy ma swoje życie...
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: *MysterY* »

RyBeX pisze:Zdecydowanie jestem za procesorami AMD!!!!!! Fakty Mówią za siebie Procesor AMD taktowany częstotliwością niższą o 1000MHz od procesora Intel ma taką samą wydajność jak on. Czyli kupujesz AMD2000MHz i masz Intel3000MHz i zaoszczędzisz na wszystkim.
Jak dla mnie jesteś idiota [sorkazz musioałem to powiedzieć] :zdziwko: wogóle co ty porównujesz??? 2GHz do 3??? i mówisz że 2 jest lepsza??? Puknij się w głowę kupisz AMD z 400 TR i co nadrabia 600 TR i 1GHz?? Nie wierzę jak nie ujżę. Chyba ten Pentium musiał być prędzej 200MHz :lol:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Nemo
Młody aktywny
Posty: 22
Rejestracja: 23.10.2004, 17:08

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: Nemo »

mój athlon 2800+ realnie mam 1800mhz bez dual ddrów ma wudajność p4 2,2 na jądrze prescota z ht i dual ddramami, 400mhz, te sławne ht i do tego dual ddrym (oba kompy tyle samo ramu) powinny dać mocną przewagę i takiej się spodziewałem lecz zostałem mile zaskoczony, że mój amd dotrzymywał mu korku.

Na przyszły rok planje zmiane na amd 3000+ fx z dual ddrami wtedy p4 bedzie daleko w tyle.

AMD RULEZ
wielkie yo
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 14.01.2005, 22:34

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: wielkie yo »

Ja wybralem Amd bo jest tanszy!! i mnie nie zawodzi!! powiedzial bym spisuje sie doskonale:P
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: [Co lepsze Intel czy AMD ???]

Post autor: *MysterY* »

powodzenia ja niedługo będe testował Celerona (Prescota) 2,9 Ghz <jupi> :mrgreen:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
ODPOWIEDZ