Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: SkaTe_GirL »

Nie rozumiem niektorych ludzi.Kloca sie co jest lepsze przeciez to idiotymz!Kazdy lubi to co lubi i woli cos innego.Po technikum owszem masz zawod ale uczysz sie rok dluzej ale z drugiej strony po liceum mozna isc do szkoly policealnej gdzie takze zdobedzie sie zawod.Ale interesuje mnie wasze zdanie co jest lepsze wedlug Was.Liceum czy technikum.
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
MGT
Młody aktywny
Posty: 81
Rejestracja: 28.08.2003, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: MGT »

odpowiedz nie jest jednoznaczna... ale na pewno lepszy poziom jest w Lo i ciezej sie tam dostac..
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: Paweł »

MGT pisze:odpowiedz nie jest jednoznaczna... ale na pewno lepszy poziom jest w Lo i ciezej sie tam dostac..
No wlasnie... oto przykład tego co napisała SkaTe_GirL.

Sam chodzę do liceum, ale to nieprawda, ze w Lo jest wyzszy poziom i ze niby sie trudniej dostac. Nie mowie oczywiscie o lepszych szkołach, ale jest wiele techników do których naprawde ciezko sie dostac, gdzie jest około 3-4 osób na miejsce... choćby takie technikum samochodowe...

Moja odpowiedz brzmi, że róznicy praktycznie nie ma! :nom: :hihi:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: SkaTe_GirL »

Paweł Florczak pisze: Moja odpowiedz brzmi, że róznicy praktycznie nie ma! :nom: :hihi:
No wlasnie wiec dlaczego z reguly slyszy sie ze LO sa lepsze poniewaz jest tam lepszy poziom i trudniej sie dostac?Ja takze poszlam do lo ale nigdy nie wychodzilam z zalozenia ze lo jest lepsza szkola.
Bzdura.
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: bober »

Ja chodzę do technikum i poszedłem tam ze względu na mocno rozszerzony dział informatyczny, wcale nie było sie tam łatwiej dostać niż do liceum. Różnica w edykacji też nie jest wielka, ale oczywiście dochodzą specjalistyczne/zawodowe przedmioty, a jakie to już zależy od szkoły, potem jeszcze takie hocki-klocki po maturze z pracą dyplomową, którą każdy musi wyklonać i potem obrnić, inaczej nie otrzyma tytułu technika i co za tym idzie zawodu.
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: Wang »

MGT pisze:odpowiedz nie jest jednoznaczna... ale na pewno lepszy poziom jest w Lo i ciezej sie tam dostac..
hahaha... w ogóle się z tym nie zgadzam! Chodze do Liceum Handlowego (5-letnia szkoła), czyli coś jak technikum. I poziom jest dużo wyższy niż w wielu LO we Wrocławiu. A jest tu szkół w brud. Czasem rozmawiam z przyjaciółmi z mojego rocznika, to jak mówie im co ja mam w szkole, czy pokazuje im niektóre książki to oni cieszą się, że poszli do LO a nie do LH tak jak ja. Nauki jest tyle samo, czasem dużo zależy od nauczyciela, bo niektórzy są bardziej wymagający. A niektórzy oczywiście mniej.

Jest też różnica ilości przedmiotów, których trzeba się uczyć. W tej chwili ide do 4 klasy i wiem, że będę miał ok 15-17 przedmiotów! Kumple z LO będą ich mieli ok 7 albo 8... nie pamiętam dokładnie.
Veni Vidi Vici
MGT
Młody aktywny
Posty: 81
Rejestracja: 28.08.2003, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: MGT »

ja tam ide do LO, ciezko bylo sie dostac... szczerze mowiac jest to najlepsze LO w Gdansku... do technikum bym sie kazdego dostal... tam potrzeba ledwie 1/4 pkt jak do Lo... zreszta sa dobre technika, jednak najlepsze sa studia :d
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: Wang »

rozumiem MGT... najlepsze LO w Gdańsku, ale jest wiele LO, które mają cholernie niski poziom. Zresztą często jest tak, że ciężko jest się dostać do jakiejś szkoły, a później okazuje się, że wcale nie jest tak ciężko. Chociaż nie można oczywiście powiedzieć tak o wszystkich wysoko cenionych LO... :)
Veni Vidi Vici
M_a_R_o
Młody rozbrykany
Posty: 351
Rejestracja: 22.07.2003, 23:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: M_a_R_o »

Ja narazie nie mam zdania na ten temat, gdyz chodze narazie do gimnazjum. Ale mysle, ze nie powinno sie traktowac Liceum jako cos lepszego niz Technikum... To po prostu bez sensu.
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: ylka »

Ja nie wiem po co ta dyskusja... Kazdy idzie do takiej szkoly, jaka mu odpowiada. I tyle.
smile like a melon slice : )
Guru ®
Młody aktywny
Posty: 81
Rejestracja: 04.09.2003, 17:54
Lokalizacja: BrodnicA

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: Guru ® »

uljencja MaSz RacjE PoPieRam :) Ja ChoDzE do TeChnikum i ZałujE bo JestEm w KlasiE w KtorEj 3/4 to SamE buRaki Z WioSki :> a Na LekCjaCh To Jak MysZki pod Miotłą SieDZą ja Tak NiE pOTrAfIe :< bO Bym UmrAł Z NudóW :|
ZAkochalem sie i to w bardzo fajnej lasce.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: Piqs - X »

matura rok pozniej ...
mmloda
Szalony pismak
Posty: 537
Rejestracja: 15.07.2003, 13:32
Lokalizacja: z ekwadoru

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: mmloda »

a ja poszlam do liceum i chyba nie zaluje juuupi
KoChAm MoJe SłOnEcZkO
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: SkaTe_GirL »

nO ja tez jestem w liceum i tez chyba tego nie zaluje ;P chodz nie ;P zaluje jednego ze wybralam klase z jednym chlopakiem ;P ale jak narazie jest fajnie ; -]
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Guru &reg;
Młody aktywny
Posty: 81
Rejestracja: 04.09.2003, 17:54
Lokalizacja: BrodnicA

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: Guru &reg; »

no to nicE :mrgreen: i wszyscy są zadowoleni :) pa pozdrowkA :D
ZAkochalem sie i to w bardzo fajnej lasce.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: SkaTe_GirL »

EeEeeEe jush mi sie w tym liceum nie podoba. . . i tO bardzOOOo
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: Peggy »

Są dwa (2) plusy (+) technikum:
- po zdanym egzaminie zawodowym - zawód
- ROK PÓŹNIEJ ZOSTAJESZ BEZROBOTNYM
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: Linka »

Ja chodze to technikum 4 letniego, to troche głupio bo wszyscy- znaczy sie wiekszosc chodzi do 3 letnich liceow profilowanych, i tez beda zdawac mature ale beda rok "do przodu". Takie technikum jest dobre dla kogos kto nie chce isc na studia bo ma od razu zawod technika, a po l. profilowanym musi isc albo do policealnej albo na studia bo inaczej zostanie bez zawodu.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: *MysterY* »

Dla mnie technikum jest lepshe bo jest wszystko ci co sądzą że jest niżshy poziom to może i prawda ale są przedmioty zawodowe które są zajebiście ciężkie!!! Po liceum mash maturę i idziesh na studia czy jakoś tak, a po technikum mash pracę dyplomową i maturę i tesh można iść na studia albo jakoś gdzie!!!
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: Shirya »

Ja chodziłam do LO należącego do UNESCO... nauczyciele faktycznie wymagający i leserowanie na dłuzszą metę nikomu nie przeszło... ale uważam, że trudniej jest w technikum chyba, właśnie ze względu na te przedmioty zawodowe. Przykładowo w ostatniej klasie uczniowie LO mają "tylko" maturę, a uczniowie technikum mają do napisania pracę dyplomową (do tego często jakiś projekt, bądź shcematy, zalezy jaka specjalizacja) egzamin obrony pracy dyplomowej i maturę...
Do studium policealnego można iść także po technikum :D różni się studium policealne od pomaturalnego tym jedynie, że nie trzeba mieć matury... więc jeśli ktos w technikum matury nie zda, do policealnego studium także iść może...
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
ODPOWIEDZ