Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Spędzamy w niej (albo powinniśmy spędzać) sporą cześć swojego życia. Jak w niej przetrwać i zostać sobą? Jak radzić sobie z codziennymi szkolnymi wymogami? Jak uniknąć najgorszych katuszy? Co interesującego dzieje się u Was w szkole, a z czym nie możecie wytrzymać?
Mintro
Młody aktywny
Posty: 17
Rejestracja: 12.06.2003, 14:59

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: Mintro »

Ludzie a różnica miedzy liceum profilowanym a LO?? Własnie wracam ze szkól i okazalo sie, ze przyjeli mnie wszedzie nawet do LO na mat-inf gdzie ciężko było się dostać (na listę przyjmowali od 137p ja miałem 141 i byłem 19).
Teraz mam problem czy w tym LO wyrobie bo głownie punkty mam za konkursy, egzamin dobrze mi poszedł a tak 6 przedmiotow mam z trojami :mrgreen: Chcę isc do LP na zarzadzanie informacja, ale szkoda mi tego LO... A jutro musze zlozyc swiadectwo i nie wiem gdzie :roll:
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: Paweł »

ehm... może troszkę za pózno Ci doradzam... ale ja mialem taki sam problem. Z tym, że ja wybrałem LP, taki sam kierunek jak Ty planowałeś. I dziś tego nie załuję. W LO miałbym w klasie mat-ifn zaledwie 2 h informatyki w pierwszej klasie. A w LP miałem 6 godzin przed komputerem w I klasie i 8 w klasie II. Mozna się o wiele wiecej z infuy nauczyć, dzieki czemu już wiem, że nową (i podobno bardzo trudną) mature z informatyki zdam bez wiekszych problemów.

Pozdrowionka
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
AgusiaPsujek
Młody aktywny
Posty: 82
Rejestracja: 29.12.2004, 19:05
Lokalizacja: hehehe

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: AgusiaPsujek »

szczerze mowiac nie wiem co jest lepsze po liceum sa szkoly policealne a po technikum masz juz zawod
spooker
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 08.12.2005, 16:28

Re: Liceum...technikum a co to za roznica ?!

Post autor: spooker »

Sam jestem w 3kl. 4-letniego Technikum Samochodowego i wiem czym to pachnie... 21 przedmiotów w planie; lekcje od 8.10 do 16.15 (i tak jak np. w tym tyg. -11(!) sprawdzianów) to norma. Raj dla ścislaków- 12 przedmiotow to nauki fizyczne:] A i na zakonczenie szkoły nie ma pracy dyplomowej tylko egzamin teoretyczny i praktyczny z danej specjalizacji. A maturkę tez zdac trzeba...
ODPOWIEDZ