R E K L A M A
Strona główna Artykuły Nauka i technika 5 kierunków studiów dla osób kreatywnych

5 kierunków studiów dla osób kreatywnych

0
5 kierunków studiów dla osób kreatywnych
5 kierunków studiów dla osób kreatywnych

Marzysz o tym, aby stać się grafikiem komputerowym, fotografem lub architektem? Jesteś kreatywny i masz pasję? Nie wierz w to, że całą swoją wiedzę oprzesz wyłącznie na tutorialach zamieszczonych w sieci.

Kiedy ktoś będzie próbował ci wmówić, że studia się nie przydają, zastanów się, w jakim innymi miejscu można zdobyć wiedzę szybko w towarzystwie takich pasjonatów jak ty i pod opieką prawdziwych autorytetów? Przedstawiamy kierunki, które pomogą ci nie tylko podszlifować umiejętności, ale udostępnią również mocny start na rynku pracy.

Grafika komputerowa

Zacznijmy od studiów, jakie dają konkretne zajęcie, możliwość bezustannego rozwoju i zawód, który zawsze będzie potrzebny. Obecnie obrazy otaczają nas wszędzie: na ulicy, w sieci, w czasopismach. Strony internetowe, materiały drukowane, okładki książek, wizualizacje – można wymieniać bez końca.

Dla kogo studia na kierunku grafika będą idealne? Dla wszystkich, którzy mają tak zwane „artystyczne zacięcie”. Możesz interesować się sztuką, rysować albo po prostu – umiejętnie używać wyobraźni. Takie studia dają przede wszystkim wiedzę praktyczną, która pozwoli ci później realizować duże i małe projekty, a także wybrać obszar najbardziej interesujący ciebie.

Jeśli temat wydaje ci się wystarczająco wciągający, przejrzyj najbardziej obiecujące oferty. Jakie miasto spełni oczekiwania tych, którzy chcą najwięcej wycisnąć ze studiów graficznych? Warszawa daje mnóstwo możliwości, ponieważ tutaj znajdują się agencje kreatywne, a na rynku nieustannie poszukiwani są specjaliści w swoim fachu.

Jednym z ciekawszych wyborów będzie grafika na studiach w Grupie Uczelni Vistula. To miejsce, gdzie stawia się na rozwój i innowacyjność, w tym również łączenie tradycyjnej, klasycznej sztuki tworzenia z nowoczesnymi technologiami.

Aktorstwo – nie dla każdego

Czy po szkole aktorskiej można jedynie grać w teatrach lub filmach? To oczywiście marzenie każdego artysty, ale nie martw się, aktor może robić masę innych rzeczy: prowadzić warsztaty, projekty artystyczne, obejmować stanowiska związane z instytucjami kultury (co czasem wymaga dodatkowych kursów) lub przygotowywać swoje własne przedstawienia, wystawiane w różnych miejscach.

Do szkoły aktorskiej dostaje się niewiele osób, bo zaledwie kilka, kilkanaście na jeden rok akademicki. Wszyscy jednak mają równe szanse, ponieważ komisja nie ocenia wcześniejszej kariery aktorskiej i doświadczenia. Należy jednak przejść wymagające egzaminy, które sprawdzają m.in.:

  • interpretację wiersza,
  • interpretację prozy,
  • śpiew,
  • taniec.

Animacja kultury – kierunek dla kochających sztukę

Kolejny kierunek dla osób, które są bardzo kreatywne. Po ukończeniu go można robić wszystko, aby kultura i sztuka trafiały do jak najszerszej grupy odbiorców. Podejmiesz współpracę z instytucjami, takimi jak teatry, kina, agencje zajmujące się produkcją filmów, domy kultury. To od ciebie będzie zależało, jak wydarzenia kulturalne zostaną wypromowane i ile osób się nimi zainteresuje.

Architektura – dla osób z wyobraźnią przestrzenną

Kierunek wymagający dużej kreatywności, wiedzy i bezcennego doświadczenia (to ostatnie przyjdzie oczywiście z czasem). Architektura to niekończące się projekty, wykresy, ścisła wiedza, ale również design i kształtowanie powierzchni, a także umiejętność aranżacji dodatków, wizualizacja przestrzenna (na architekturze wnętrz).

Fotografia, czyli kierunek pozwalający zdobyć warsztat

Robienie świetnych zdjęć to oczywiście talent i pasja, ale również warsztat. Znów warto postawić na naukę, bo fotografia wymaga uczenia się od mistrzów, poznania sprzętu od podstaw, przyswojenia sobie różnych technik, które pozwolą nam później robić świetne ujęcia w każdej sytuacji. Na rynku edukacyjnym dostępne są kursy, warsztaty, wyjścia plenerowe, ale również zajęcia na uczelniach. Wybór jest więc ogromny.

Grafik komputerowy, architekt, aktor czy animator kultury – wbrew pozorom wszystkie kreatywne kierunki studiów są ze sobą powiązane i mogą sobie wzajemnie się uzupełniać. Wymagają od studenta otwartości, wyobraźni, a przede wszystkim – chęci nauki. Absolwenci mają szansę robić to, o czym marzy niemal każdy: łączyć pracę i pasję.

Muzyka a produktywność - Czy jesteśmy bardziej produktywni, kiedy gra muzyka?
Nauka języków obcych online - jak się uczyć?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

piętnaście + siedemnaście =

Exit mobile version