R E K L A M A
Strona główna Artykuły Miszmasz Czym wysłać paczki do Anglii? Jak szybko porównać ceny spedytorów?

Czym wysłać paczki do Anglii? Jak szybko porównać ceny spedytorów?

0
Czym wysłać paczki do Anglii? Jak szybko porównać ceny spedytorów?
Czym wysłać paczki do Anglii? Jak szybko porównać ceny spedytorów?

Czy wiesz, że Polacy wysyłają do swoich krewnych na Wyspach Brytyjskich blisko 200 tysięcy paczek rocznie? Liczba ta nie spada pomimo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – paczki do Anglii nadal są bardzo popularne. Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz porównać ceny firm kurierskich i wybrać dobrego przewoźnika.

Cena paczki do Anglii – jak znaleźć korzystną ofertę?

Koszt wysyłki paczki do Wielkiej Brytanii jest zależny od spedytora, dlatego ceny zazwyczaj są rozbieżne. Serwis internetowy Euro-Paka.pl umożliwia łatwe porównanie dostępnych form dostawy paczki do Anglii i wybór najkorzystniejszej opcji. Jest to pomocne rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą, czym wysłać paczkę do Anglii. Ponadto warto w ten sposób szukać oszczędności, zwłaszcza gdy paczki z Polski do Anglii wysyłasz regularnie.

Jak to wygląda w praktyce? Pierwszy krok to wybór kraju docelowego, którym w tym przypadku jest Wielka Brytania. Następnie należy określić wagę oraz dokładne wymiary przesyłki. W kolejnym etapie Twoja paczka zostanie wyceniona w złotówkach oraz funtach szterlingach, a Ty, z poziomu strony Euro-Paka.pl, będziesz mógł wybrać konkretną firmę kurierską.

W każdym przypadku poznasz najbliższą możliwą datę odbioru Twojej paczki przez kuriera oraz przewidywany czas dostawy do adresata. Obecnie paczki z Polski do UK trafiają średnio po 4-6 dniach roboczych. W dalszej części formularza uzupełnisz dane adresowe nadawcy i odbiorcy, dokonasz opłaty i zamówisz kuriera wprost do swojego domu.

Wysyłka paczki do Anglii po Brexicie – co trzeba wiedzieć?

Od stycznia 2020 roku Wielka Brytania nie należy do Unii Europejskiej, co niesie za sobą pewne utrudnienia w transportowaniu przesyłek do Anglii, Walii oraz Szkocji. Jeszcze do końca grudnia 2020 roku przepływ towarów odbywał się bezcłowo. Obecnie wszystkie paczki z Polski do Anglii podlegają odprawie celnej. To wiąże się nie tylko z koniecznością sporządzenia odpowiedniej dokumentacji, ale oznacza również dodatkowe opłaty, głównie za cło i VAT.

W kwestii prawidłowo wypełnionych dokumentów celnych nie musisz się o nic martwić. Wystarczy, że dostarczysz kilku koniecznych informacji, a całą dokumentacją zajmie się Euro-Paka i profesjonalna agencja celna. Dzięki temu paczkę nadasz szybko, bezpiecznie i tanio.

Warto wiedzieć, iż paczki o niewielkiej wartości (nieprzekraczającej 200 zł) są zwolnione z dodatkowych opłat. Chodzi tutaj o wartość szacunkową, deklarowaną przez nadawcę. Nikt nie weryfikuje podawanej kwoty, więc najlepszym rozwiązaniem jest wpisywanie niskich wartości. Pamiętaj także, że łączna wartość przedmiotów umieszczonych w jednej paczce nie może przekroczyć 700 zł.

Co zyskasz, wybierając brokera kurierskiego?

Broker współpracuje z wieloma firmami kurierskimi, dostarczając im zleceń na szeroką skalę. Pozwala to na negocjację cen paczki do Anglii oraz innych krajów i oferowanie klientom tanich rozwiązań. Ponadto serwisy typu Euro-Paka oszczędzają czas, jaki należałoby poświęcić na sprawdzanie zasad wysyłki obowiązujących u poszczególnych kurierów. Wszystkie wytyczne znajdziesz w jednym miejscu.

Inteligentna technologia wyceny paczek pozwoli Ci błyskawicznie poznać koszty wysyłki i zaproponuje najtańszego kuriera. Za każdym razem zapłacisz dokładnie tyle, ile wyliczył system – nie ma mowy o niespodziewanych dopłatach.

Każda paczka zostaje objęta bezpłatnym, wliczonym w cenę zamówienia ubezpieczeniem, którego wysokość uzależniona jest od wybranej formy dostawy. Dodatkowo na swój adres mailowy otrzymasz numer przesyłki i na bieżąco będziesz mógł śledzić jej trasę.

Ile kalorii można spalić na trampolinie ogrodowej? Odpowiedź cię zaskoczy!
Od wyprawki dla noworodka po szkolne gadżety

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 − pięć =

Exit mobile version