R E K L A M A
Strona główna Artykuły Miszmasz Kiedy czeka nas zmiana czasu? Czy wszystkie zegarki trzeba przestawiać?

Kiedy czeka nas zmiana czasu? Czy wszystkie zegarki trzeba przestawiać?

0
Kiedy czeka nas zmiana czasu? Czy wszystkie zegarki trzeba przestawiać?
Kiedy czeka nas zmiana czasu? Czy wszystkie zegarki trzeba przestawiać?

Chociaż powtarza się dwa razy w roku, wciąż budzi wątpliwości. Zmiana czasu potrafi nieźle namieszać. Kiedy wrócimy do czasu letniego? Na jakich zegarkach godzina zaktualizuje się bez Twojego udziału, a o jakich czasomierzach będziesz musiał pamiętać?

Zmiana czasu, czyli sposób na oszczędności

Zmianę czasu zaproponował Benjamin Franklin, poparł natomiast William Wallet, argumentując takie rozwiązanie możliwością osiągnięcia oszczędności. Realnie rytuał zmiany czasu został wprowadzony dopiero w 1916 roku w Niemczech. W Polsce zdecydowano się na zmianę czasu jednorazowo w 1919 roku, następnie w latach 1946-49, 1957-64, a w 1977 roku już nieprzerwanie.

Mimo, że początkowo opłacalny, dzisiaj nie przynosi realnych korzyści. Co ciekawe, coraz więcej osób opowiada się za zniesieniem obowiązku przestawiania zegarków. Jedno jest pewne – zmiana czasu czeka nas w nocy z 27 na 28 marca 2022 roku. Wówczas godzina zmieni się z 2:00 na 3:00, a my wejdziemy w okres letni. Więcej o tym, kiedy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy przeczytasz tutaj: https://www.zegarki.zgora.pl/blog/Kiedy_przestawiamy_zegarki_Zmiana_czasu_w_zegarku/. Kto o przesunięciu wskazówek musi pamiętać szczególnie?

Jakie zegarki przestawią się samoczynnie, a jakim musisz pomóc?

Jeśli zmiana czasu ma nie przysporzyć Ci kłopotów, odpowiednio wcześnie zadbaj o zegarek, który pozwoli Ci zachować spokój. Jakie zegarki przestawiają się samoczynnie, a jakie wymagają Twojej interwencji?

Zegarki analogowe

Klasyczne, analogowe zegarki mają mnóstwo zalet, jednak w obliczu zmiany czasu wymagają Twojej interwencji. Przestawienie zegarka będzie możliwe za pomocą koronki. Proces nie sprawia trudności i trwa zaledwie kilka sekund. Niektóre z zegarków analogowych zostały wyposażone w rozwiązania, które sprawiają, że czas synchronizuje się samoczynnie.

Zegarki sterowane radiowo

Wśród czasomierzy dostępnych na rynku możesz znaleźć zegarki sterowane radiowo. Decydując się na taki model, nie musisz pamiętać, kiedy nastąpi zmiana czasu – gadżet jest w stanie regulować godzinę w oparciu o datę i położenie geograficzne właściciela. Warto wiedzieć, że czas jest aktualizowany w odniesieniu do strefy czasowej, w której w danym momencie funkcjonuje zegarek. Takie modele bez wątpienia są najdokładniejszymi spośród obecnie dostępnych w sprzedaży.

Smartwatche

Połączone ze smartfonem za pośrednictwem dedykowanych aplikacji, aktualizują datę i czas automatycznie, zgodnie z ustawieniami telefonu.

Masz pytania dotyczące Unii Europejskiej?
Rodzaje cer i ich pielęgnacja - jak leczyć i zadbać o pielęgnację cery nadreaktywnej?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

cztery × 3 =

Exit mobile version