
W jaki sposób postępować, aby zredukować rumień oraz silne pieczenie, które towarzyszą cerze nadreaktywnej? Jakie kosmetyki wybierać, aby nie prowadzić do dalszych podrażnień?
W tym tekście przeczytasz:
Cera nadreaktywna – skąd się biorą podrażnienia?
Cera nadreaktywna charakteryzuje się wielką wrażliwością na działanie czynników zewnętrznych. Nierzadko dolegliwości z nią z związane są efektem długotrwałych problemów skórnych, takich jak trądzik różowaty czy słabe naczynka. Pielęgnacja skóry nadreaktywnej może nastręczać wielu trudności. Z pomocą przychodzą kosmetyki dermatologiczne sprawdzonych marek, takich jak Vichy, które specjalizują się w opracowywaniu preparatów odpowiadających na potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry.
Leki o działaniu ogólnym dla cery nadreaktywnej
Wspomaganie cery nadreaktywnej powinno obejmować zarówno pielęgnację zewnętrzną, jak i suplementację doustną. Jeśli chodzi o polecane witaminy i minerały, warto sięgnąć po witaminę C, B2, PP i K oraz różnorodne preparaty zawierające wyciągi z roślin o działaniu przeciwzapalnym i wzmacniającym naczynka – ruszczyka, kasztanowca, skrzypu. Wszystkie wymienione witaminy i substancje wzmacniają ścianki naczyń włosowatych, zmniejszając ich przepuszczalność, mają działanie przeciwzapalne i niwelują wolne rodniki.
Pielęgnacja zewnętrza – dermatologiczne kosmetyki
Przy cerze nadreaktywnej warto sięgać po dermatologiczne kosmetyki wysokiej jakości, takie jak dostępne na Wapteka.pl. Do wyboru masz żele, płyny, maseczki, peelingi enzymatyczne. Zawierają one substancje takie jak:
- wyciąg z arniki
- wyciąg z kasztanowca
- wyciąg z ziarnopłonu
- ekstrakt z owsa
- wyciąg z oczaru wirginijskiego
- pantenol
- alantoina
- bisabolol
- piroktonian olaminy
- neutrazen
- prebiotyk
- peptydy
- kwas azelainowy.
Wszystkie wymienione wyżej preparaty zakupić można w aptece bez recepty i wchodzą w skład produktów ze specjalistycznych linii kosmetycznych.
Cera nadreaktywna – czego unikać
W pielęgnacji cery nadreaktywnej bardzo istotne jest dbanie o otoczenie – unikajmy nagłych zmian temperatur, chrońmy skórę przed działaniem mrozu, wiatru i promieni słonecznych. Warto również przyjrzeć się swojej diecie i wyeliminować ostre przyprawy, alkohol i wyjątkowo gorące napoje. Jeśli mimo stosowania kosmetyków aptecznych i wspomagania suplementacją stan skóry nie ulega poprawie, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem.