Nie każdy, kto dba o regularny trening lubi chodzić na siłownię. Przyczyn może być wiele, od braku czasu, po prosty fakt, że są osoby, które nie lubią ćwiczyć w tłumie. Jeżeli posiadasz w swoim domu odpowiednio dużo miejsca, możesz ten problem sprawnie rozwiązać poprzez zainwestowanie w atlas do ćwiczeń. Co ciekawe, w skali roku lub dwóch może się on zwrócić z nawiązką – w końcu oszczędzisz na karnetach wejściowych.

Gdzie umieścić atlas?

Wydzielenie odpowiedniego miejsca to sprawa podstawowa. Wiele osób montuje atlas w piwnicy, jednak sprawdzi się również wydzielona przestrzeń w dużym pomieszczeniu, a nawet któryś z mniejszych pokoi. Pamiętaj jednak, by w trakcie wybierania atlasu uwzględnić nie tylko sam jego rozmiar, lecz również odpowiedni „margines” wolnej przestrzeni – tak, żeby sprzęt nie znajdował się zaraz przy ścianie i zostało miejsce na przejście za nim.

Jaki atlas sprawdzi się w treningach domowych?

Przede wszystkim taki, który pozwoli na wykonywanie różnych ćwiczeń. Szukaj więc modelu, który posiada kilka zróżnicowanych stanowisk, najlepiej nie tylko do ćwiczeń na ręce. Przyda się więc taki atlas do ćwiczeń, który posiada ławeczkę, na której będzie można wyciskać ciężary, stanowisko do ćwiczenia nóg, wyciąg, czy uchwyty do ćwiczenia pompek szwedzkich.

Atlas do ćwiczeń na co zwrócić uwagę

Bardzo ważne jest również to, aby atlas pozwalał regulować podnoszony ciężar w dużym zakresie. Oczywiście początkujący nie powinni zaczynać od zbyt dużej liczby kilogramów, ale z czasem będziesz robić postępy – a zapewne chcesz, aby atlas do ćwiczeń spełniał swoją rolę jak najdłużej, pozwalając Ci nie tylko na utrzymanie formy, ale i na dalszy rozwój.

Zwracaj także uwagę na na możliwość regulowania ustawień innych, niż liczba obciążeń. Możliwość przesuwania domontowanej ławeczki lub siedziska pozwoli na dopasowanie ich do Twojego wzrostu, funkcja regulująca nachylenie umożliwi modyfikację ćwiczeń (np. wykonywanie brzuszków, w których w pozycji leżącej głowa jest poniżej nóg) itp. Z kolei dostępność np. modlitewnika ułatwi ćwiczenia ukierunkowane na rzeźbę.

 

Trzy kolekcje sneakersów, których nie pomylisz z żadnymi innymi
Szalony kolor włosów na chwilę? Tak!