Każdego roku, kiedy zaczynają się wakacje, LCC (Lithuanian Cristian Collage) organizuje intensywny kurs języka angielskiego, a dokładniej jego amerykańskiej odmiany. Kurs ten nazywany jest SLI (Summer Language Institute) i jego calem jest danie możliwości rozwijania języka angielskiego na różnych poziomach, od elementary do advanced.

Tego roku, kurs odbywał się już 14 raz i trwał od 7 do 28 lipca. W SLI wzięło udział aż 330 uczniów z 10 krajów, w tym Polski.

Jeśli zaś chodzi o sam kurs to jest on naprawdę intensywny z co najmniej 2 powodów. Pierwszym z nich jest fakt że każdego dnia każdy miał 6 godzin zajęć, drugim są nauczyciele, którzy mówią tylko po angielsku, przez co każdy uczestnik musiał być bardzo skupiony na każdych zajęciach, gdyż chwila nieuwagi mogła skończyć się jakimś nieporozumieniem.

Oczywiście, organizatorzy owego kursu zaplanowali również wiele ciekawych rozrywek, aby umilić życie studentom. Były to: Barbecue, Talent Show, Sports oraz wiele innych.

Sama miejscowość, położona nad naszym Morzem Bałtyckim, jest bardzo malownicza i ma wiele miejsc godnych uwagi. Życie w Klaipedzie, bo tam odbywał się kurs, jest naprawdę bardzo kolorowe, ponieważ w czasie trwania kursu odbywa się Sea Festival (Dni morza). Znajduje się tam także wiele ciekawych miejsc, ale każdemu podoba się co innego więc nie ma co polecać poszczególnych miejsc.

Największym jednak profitem jest to że można poznać nowych ludzi, nawiązać trwałe znajomości a nawet przyjaźnie!!

Oczywiście za taki kurs trzeba zapłacić, lecz koszty te są naprawdę niskie jeżeli weźmiemy pod uwagę to co zyskamy ucząc się w LCC. Sam kurs kosztuje 480 Lt(litów), a dodatkowo trzeba zapłacić 160 Lt za akademik. Dobrą nowiną może być to, że przy odjeździe otrzymuje się 50 Lt jeżeli nic w naszym pokoju nie zostało zniszczone.

Jednym słowem, jeśli ktoś chce poszerzyć swoją angielską wiedzę, to kurs ten jest jedyną szansą aby to uczynić. Sam spróbowałem!!

Przygotował
Jakub Majchrzak

Emotikony i skróty
Już nie szkoła tylko: ShKoŁ4