Pot to wróg letnich dni. Zmorą jest nie tylko drażliwy zapach, ale także uciążliwe plamy, jakie zostawia on na ubraniach – pod pachami. Z biologią ciężko jest walczyć, nasz organizm ewolucyjnie wykształcił taki mechanizm “chłodzenia”. Antyperspiranty są dobre do uśmierzania negatywnych zapachów, co jednak z wilgocią, którą widać na naszych ubraniach? Z pomocą nadchodzi ciekawostka na rynku – wkładki przeciwpotowe.

Wkładki przeciwpotowe – jak to działa?

Wkładka przeciwpotowa pod pachy jest bardzo wygodna. Można ją zakupić zarówno w drogeriach, jak i w sklepach wysyłkowych. Są to produkty uniwersalne, nie ma podziału na asortyment damski lub męski. Wkładki przeciwpotowe z reguły sprzedawane są w opakowaniach po 40 szt. Średni koszt to ok. 20 zł za paczkę. Jedna wkładka przeciwpotowa jest przeznaczona na jeden dzień użytkowania.

Niewielki, podwójny listek wkładki przeciwpotowej powinien zostać zlokalizowany w miejscach, gdzie wydzielanie potu jest najbardziej intensywne. Wygodne mocowanie pozwala dosyć szybko przytwierdzić jedną z powierzchni wkładki przeciwpotowej do wewnętrznej strony koszuli lub t-shirtu. Podczas noszenia skóra pod pachą ma więc kontakt nie bezpośrednio z materiałem naszej odzieży, a z chłonną wkładką przeciwpotową, która jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz.

Czy wkładka przeciwpotowa nie uszkodzi ubraniom oraz czy zawsze jest ona tak samo funkcjonalna?

Wkładka przeciwpotowa posiada specjalny rodzaj kleju do odzieży. Nie musisz martwić się o to, że ulubiona bluzka zostanie bezpowrotnie uszkodzona, lub wkładka pod pachy będzie przytwierdzona do niej na stałe. Klej ma na celu jedynie częściowo przytrzymać wkładkę przeciwpotową, gdyż naturalnie zajmuje ona swoje miejsce w zgięciu rękawa – pod pachą.

Za funkcjonalność wkładki przeciwpotowej odpowiada jej specjalna konstrukcja. Otóż większość rynkowych wkładek pod pachy posiada kilka (z reguły trzy) warstwy chłonne. Sprawia to, że przez cały dzień mamy mniej więcej jednakowy stopień wsiąkania potu, przy czym warstwa ostatnia izoluje wkładkę przeciwpotową od odzieży, gwarantując, że w ekstremalnych warunkach pot nie przesiąknie.

Wkładki przeciwpotowe - zapewnij sobie komfort w upalne dni

Wkładka przeciwpotowa to nie antyperspirant!

Będąc w pracy, na egzaminie, na spotkaniu towarzyskim lub w każdym innym miejscu, w którym towarzyszą nam emocje lub wysoka temperatura powietrza, szukamy sposobów na neutralizację skutków potliwości. Wkładka przeciwpotowa pod pachy jest sposobem na ukrycie wstydliwych plam i przebarwień na odzieży. Nie jest ona jednak alternatywą dla antyperspirantu. Ten bowiem ma za zadanie zneutralizować przykry zapach. Wkładkę pod pachy oraz antyperspirant należy zatem łączyć i nie traktować ich jako dwóch zamiennych produktów – spełniają one zupełnie inne funkcje!

Wkładki przeciwpotowe bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód, są bardzo szybkim i wygodnym sposobem na zapewnienie sobie komfortu w trakcie całego dnia. Jedna wkładka to koszt mniejszy od 1 zł dziennie, jest to więc niewielka kwota w obliczu pełnej swobody oraz zyskania pewności siebie i unikania wstydliwych sytuacji. Zdecydowanie polecamy!

Nauka języków obcych online - jak się uczyć?
Propozycje najlepszych sukienek młodzieżowych